Čo je toto za pavúka?

16. sep 2021

Vy tu viete hádam všetko 😀čo je toto za pavúka ? Už som ho našla ale tretieho za posledné 2 týždne. V starom byte som mala len takého čo mal také tie úzke nohy 😀
toto neviem či vôbec zaspim 🙈ešte aj vždy v spálni ho nájdem

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonym0001
17. sep 2021

Ja by som neriesila, co je to za pavuka, ale rychlo vyzuvala papucu 😀

gabrielkaa
17. sep 2021

To je kútnik. Mali sme ich doma vela. On dokáže nárast do nepríjemných rozmerov 😅

lindusss2016
17. sep 2021

Tiez sa mi zda, ze je to kutnik, bezny slovensky druh, nic zaujimave 🤷‍♀️

pelian
17. sep 2021

To je pavúk zapálim dom a sťahujem sa na Mars. Ale nie som si istá.

pumi21
17. sep 2021

Netusim, co je zac, ale tiez som za tu proceduru s papucou rovno :D

ema_a
17. sep 2021

Takéto pavúky mame na chate, niesu jedovaté ani nič podobné len vyzerajú otrasne a môžu vyrásť do vecsich rozmerov ako na obrazku 🙂

autor
17. sep 2021

To budú mat niekde hniezdo či? Lebo je to hnus, veď zomriem ak ich ešte pár krát nájdem 🙈akurát mi malá 2,5r kričí “jeeeej pavuuuuučik” a tam zasa liezol další po stene 😬😬
Byvame v byte, na 3ke a vždy som myslela, že takéto čudá sú len v domoch na dedinách a tak.. u mamky sme mavali sem tam a u babky v meste som našla v dome len raz takéhoto podobného ako mi po perine lozil 😵‍💫😵‍💫
Aj na chate takéto boli ale tie sa mi zdali trošku iné a bolo ich tam strašne moc .
Raz prekvapko v umývadle ⬇️

gabrielkaa
17. sep 2021

No oni hniezdo nemusia mat. Len keď nemáte sieťky na oknách tak sa stane, že vam ich tam ako malé “prifuklo”🙂

autor
17. sep 2021

@gabrielkaa no väčšinou mám pootvarane okna, balkon 😬

beatta7
17. sep 2021

nemyslim si, ze budu mat hned niekde hniezdo, to asi nie, ale tak uz sa zjesenieva je vacsia zima vonku, tak sa takato haved logicky nasuva dovnutra do bytov a domov

gabrielkaa
17. sep 2021

No 🙂 nám prifukuje aj pavúkov a najnovšie aj bzdochy 🥴🥴🥴 tie okrem toho, že sú nechutne tak aj smrdia 😅

blacki
17. sep 2021

@pelian uz dlllho som sa tak dobre nezasmiala 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😂

lindusss2016
17. sep 2021

@ema_a kutnik, tak ako vsetky pavuky zijuce u nas, jedovaty je, avsak tento jed je vyznamny len pre jeho prirodzenu korist, cize hmyz. Cloveku neublizi. Ziaden slovensky pavuk nema viac jedu ako vcela 🤷‍♀️

autor
17. sep 2021

@gabrielkaa no my tu mame aj hniezda a v nich lastovičky na bytovke, ako konkrétne my nie ale veľa susedov to tam nechalo a som sa tu náhodou dočítala, že z toho sa zas vedia ploštice dnu nasťahovať 😐tak super už sa tesim keď to budú ľudia dávať dole a rozmnoži sa to tu 🙄

lindusss2016
17. sep 2021

My sme mali cele roky lastovicky na balkone a plostice nikdy

autor
17. sep 2021

@lindusss2016 ja som na to len narazila tak ma to zaujalo, že keď aj tu máme. Hádam nebude z nich nič tiez😀

simca06022011
17. sep 2021

kútnik, pohoda lahoda.. mne sa minule prepchali 3kusy popod dvere.. za sebou.. noc nenoc... startovala som vysavac. Jeden nam celu minulu zimu byval v dome, v noci chodil cez obyvacku :D ale 3... to uz bolo na mna vela.
teraz sa vsetky pavuky trepu dnu... v kupelni som si nechala jeden den okno vyklopene a uz som tam mala armadu...