Čo je toto za hmyz?

ada_12315
20. okt 2022

Prosím vás, neviete mi niekto poradiť čo je toto za hmyz mam cele nohy dostipane a všade som našla takéto mini zvieratká vieto mi povedať čo to je? Ďakujem

dominika1922
20. okt 2022

Blcha to nie je ale čo to je presne neviem

1mina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1mina
20. okt 2022

@surama vyzera to ako chrobacik co dala tato pani, ale ten by nemal stipat...toto bude zrejme len twnto neskodny kvazi, a stipe vas nieco ine - plostice inak sa neukazuju len takto lahko zeby sa prechadzali po zemi

damadama
20. okt 2022

na 100 pro je to ploštica. Držím palce, je to vééľmi na dlhú likvidáciu. Robia to aj firmy, matrace-postele, gauč, kreslá, stoličky, koberce, veci v skriniach, za obrazmi,...

ada_12315
autor
20. okt 2022

@surama áno pozerala som na internete a nasla som toto asi 15 minút do zadu ale ďakujem. Len tie stipance na nohách si neviem vysvetliť keď to je neškodné

ada_12315
autor
20. okt 2022

@damadama len som postipana len ja priateľ ani dcéra nemajú žiadne stipance 🤷‍♀️

damadama
20. okt 2022

@ada_12315 prosím, preštuduj si ploštice dôkladne. Sú to cudzopasné potvory a živia sa krvou= štípance.

ada_12315
autor
20. okt 2022

@damadama áno viem ze sa živia krvou len ma zaujíma prečo som postipana len ja a priateľ s dcérou nemajú nič.

damadama
20. okt 2022

@ada_12315 tak to je dobré, že nie ste všetci poštípaní, treba to ale riešiť. Majú rady teplé a suché prostredie. Postelné treba prať na 60 stupňov, nadvyhni matrac, nájdeš tam hnedé škvrny-bodky od krvi, budeš cítiť mandľový zápach. Ploštice sú bzdochy, keď ich zapučíš, smrdia ako tie chrobáky-smradláky.

damadama
20. okt 2022

@ada_12315 ešte asi nie sú toľko premnožené

ada_12315
autor
20. okt 2022

@damadama hľadali sme s priateľom po celej izbe všetko som dala prať na 60 aj matrac sme celý vystriekali biolitom pre istotu. Celá izba je obrátená hore nohami nechali sme ju vetrať je tam okno otvorené ký spíme v obývačke ale žiadne škvrny nič sme nenašli aj okolo zipsu matraca som pozerala a nič

ada_12315
autor
20. okt 2022

@damadama kurime doma kozubom no nemáme prieduchy čiže do spalni ide malo tepla a skôr tam mame vlhko. Viem podľa okien lebo sú zarosene

ada_12315
autor
20. okt 2022

@damadama samozrejme ďakujem za všetko čo píšete, teraz po tme veľmi nič neuvidim pozriem sa na to zajtra ráno

patus_2
20. okt 2022

@ada_12315 ufff toto je ploštica posteľná. Je to beh na dlhú trať. Najjednoduchšie je desinsekcia odbornou firmou, väčšinou pustia takú dymovnicu. Môžu byť schované kdekoľvek - obraz, kniha, matrac, koberec, oblečenie, gauč, pod poťahmi... Sú veľmi odolné, bez jedla vydržia aj niekoľko mesiacov. Tak isto, ak bývate v byte, tak sa kľudne môžu rozširovať z jedného bytu do druhého. Vajíčka sú tiež veľmi odolné, takže sa môže stať, že vyhubis dospelé jedince, ale vyliahnu sa ti nové.
Začni riešiť čím skôr a uvidíš, či si pomôžeš sama, alebo budeš potrebovať odbornú pomoc.

ada_12315
autor
20. okt 2022

@patus_2 s čím najlepšie vystriekat izbu? Ak máš skúsenosti náhodou
Ze to prv vyskúšam sama a ak nepomôže tak deratizér

simsalabim
20. okt 2022

@ada_12315 plostice sama nezvladnes, cim skor oslovis odbornikov, tym to bude jednoduchsie a nerozlezu sa ti po dome.

3petka
20. okt 2022

@ada_12315 toto nie je plostica ale pisivka. Neškodne zvieratko ale vie sa hodne rozmnožiť. Má rado vlhkosť a teplo. Nehryzie.

lenqua_12325
20. okt 2022

Ten tvor na fotke nespôsobil tie štípance.
Štípance sú naozaj ako od ploštice.
Skús v noci zasvietiť v tme mobilom.
Rozutekajú sa. S tým si sama neporadíš.
Na to treba profesionála, kým nieje neskoro.

lindusss2016
20. okt 2022

Stipance vyzeraju ako od plostice, ale chrobak na fotke plostica nie je, tak nepiste, ze na 100% plostica 🙏
Lebo tie stipance mozu byt este napr.aj od komarov, k nam sa teraz domov nasackovali a tiez sme celi dostipani. Ale tie plostice treba odsledovat, ked tak si skuste kupit pasce

zuzina1990
21. okt 2022

@ada_12315 na obrázku 100% NIE JE ploštica. Je to písivka resp. voš papierová. Ja som si myslela že máme doma ploštice lebo som mala vyrážky bol u nás 2x deratizér nič nenašiel postriekal aj vydymil a stále som si nachádzala vyrážky až mi to nedalo išla som ku kožnej a tá mi povedala po pozretí dermatoskopom že tam nevidí žiaden vstup po vpichu ani po uhryznutí. Nakoniec som mala pravdepodobne post covid syndróm. Ale vráťme sa k obrázku tiež som po dome našla tieto malé potvorky ale tie istotne neštípu. Ploštice mám naštudované od A po Z keďže som myslela že ich máme doma. Ploštica je svetloplachá určite sa nebude cez deň taktk ukazovať jedine keby ich máte už veľmi veľa ale to by ste si isto všimli a boli by ste doštípaní všetci. Ak si len ty treba prezrieť miestnosť kde spíš ty lebo ploštice sa zdržujú v čo najväčšej blízkosti hostiteľa a áno môžeš byť poštípaná len ty pokiaľ ich nemáte premorené. Takže po debate s deratizérom prezri celú posteľ rošty, matrace, všade kde sa na posteli spája drevo teda kde sú spoje. A hlavne hľadaj trus vyzerá ako mak keď ho navlhčíš rozpustí sa. Je to pozostatok krvi ktorú nestrávila. Pokiaľ si doštípaná len ráno je to pravdepodobne ploštica ale isto nie to čo je na obrázku ak ťa to kusne aj cez deň môže ísť o blchu. Ale vravím hlavne treba skontrovať posteľ kde spávaš alebo ak spíš aj na gauči tak aj gauč ak nenájdeš nič treba pátrať čo to je za štípanec ak nájdeš treba rýchlo konať a zavolať deratizéra. Sana sa toho nezbavíš a tie peniaze stoja za to ako by si neskor mala povehadzovať celý nábytok. Ak by si sa chcela niečo spýtať kľudne vravím myslela som že ich máme doma a to som už v noci spávala so zažatým svetlom čo som bola v strese že kedy zaútočí a nakoniec sme ich našťastie nemali.

katie253
21. okt 2022

@ada_12315 mna v lete doštípala blcha. Manzel a deti nemali ani jeden stipanec. Doktorka mi povedala, ze preto, lebo im chutí krv s estrogenom, majú radi plodné zeny a preto sme my aj najviac dostipane.

katie253
21. okt 2022

@ada_12315 ja som kupila dezinfekciu sanytol, treba hlavne manuálne vyčistiť posteľ, špary, ak mate plavajucu podlahu aj tie. Kefkou, hubkou. Mali sme sprej na lietakuci a skakajuci hmyz. Vystriekala som izby, aspon dva krát, po 3 dňoch. Vyprala som obliecky z matracov a matrace som vystriekala sanytolom na matrace proti plosticiam. Vytepala som ich vonku prakerom. Oprat treba aj závesy, zaclony, koberce....

katie253
21. okt 2022

@ada_12315 hlavne treba vyčistiť a dezinikovat všetky izby, nie len tie kde spite. Aj deťom v izbach. Blcha skáče a rychlo sa presuva. Ja som jednu našla v nasej posteli, cize som vedela, ze je to blcha. Upratovala som 4 dni a zbavili sme sa ich.
Hlavne na cca tretí deň to strašne zacne svrbiet. Ja som sa išla zblázniť. Pomohol mi zodac, predpisala mi doktorka a fenistil gel na potieranie.

nixie144
21. okt 2022

@ada_12315 je to poštípané od blchy, ona tak štípe, že pri sebe sú 2 hryzy. A vyberá si ľudí podľa krvnej skupiny, tak zrejme preto ste iba vy poštípaná.

kiki234
21. okt 2022

@ada_12315 nemyslim si ze je to plostica, ked ju ich videla mali kratsie nohy a o dost. Ale my sme mali plostice. Este vvtedy sme byvali v BA v byte, spali sme na jednej posteli a on nemal za pol roka ani jeden stipanec, kusali len mna. Po pol roku sme na to prisli, ked som sa zobudila ze nieco na mna lezie, 2x nam prusli striekat byt ale nepomohlo. Nikdy ziaden zdroj nenasli. Nakobiec sme prelepili stupacky, zasuvky a prestalo to, chvilu na zo sme sa odstahovali

andy_sixx24
21. okt 2022

Ploštica, sme si zažili pred 5 rokmi 🙈🙈

ada_12315
autor
3. nov 2022

@katie253 nakoniec nevieme ani z čoho boli tie stipance celú izbu sme rozhadzali na noc spali v obývačke ráno som našla len komáre po vystriekani izby a viac som nebola dpstipana 🤔 tak ci to neboli len komáre
Každopádne ďakujem všetkým