Čo je toto za hmyz?

sueqien
19. okt 2023

Ahojte prosím vás neviete čo je toto za hmyz ? Foto nižšie ďakujem.

sueqien
autor
19. okt 2023
aalt
19. okt 2023

Chcelo by to este rozmer ... mozno muciar.

valikadzm
19. okt 2023

@sueqien veru, vyzerá to ako múčiar. Je to malinké?

maytee
19. okt 2023

@sueqien joj tohto hnusaka poznám fuj... keď som ho pred pár rokmi objavila v dome skoro ma porazilo lebo nieje to žiaden chrobáčik ale podľa mňa dosť veľký 🥴 kus.
Vie lietať čiže takto občas sa predrel k nám cez akúkoľvek šparu... myslela som že prišiel z diveho hrozna ktoré nám liezlo po dome, všetko sme teda odstránili a nepomohlo to. Čiže máme všade sieťky na oknách a od vtedy dobre. Existuje taký sprej proti hmyzu s takou "trubičkou" nastriekali sme to na rám okien vraj ich to odpudzuje nooo neeeviem neviem ...

kvadrinkaaa
19. okt 2023

Mne to pripada ako kožojed, fuj.

kvadrinkaaa
19. okt 2023

Ale ked tak kukam, skor ten múčiar

sueqien
autor
19. okt 2023

@valikadzm áno

valikadzm
19. okt 2023

@kvadrinkaaa kozojed by to nemal byť

valikadzm
19. okt 2023

@sueqien my sme tiež tohto riešili. Deti ho mali v izbe. Zabudnuté jedlo🤦Ešteže neprešiel do kuchyne. Striekala som ho biolitom.

sueqien
autor
19. okt 2023

@valikadzm ja som ho nasla v kuchyni, čo môže spôsobiť ?

2006_1211
19. okt 2023

@sueqien ja som ho našla v uzavretej nádobe kde bola detská kaša.. Ešte ze som si ho všimla. Vyhodila som ho aj s kašou

valikadzm
20. okt 2023

@sueqien rozmnoží sa a všetko kontaminuje. Skontrolujte všetky kaše a múky. Ja by som ich pre istotu vyhodila. Môžu tam už byť červy. Umyť skrinky s chlórom. Ak sú už rozlezené je ťažšie sa ich zbaviť. Pozrite aj rady na internete. Držím palce