Čo je to rodina?

nair
17. jan 2015

Ahojte maminy, budúce maminy, otcovia, staré mamy a všetci na MK. Som znechutená bojom, ktorý sa rozpútal kvôli referendu. Všade čítam ako jeden tábor útočí na druhý, dáva do súvisu skutočnosti, úvahy či špekulácie, ktoré spolu nemajú takmer (alebo vôbec) nič spoločné a robia tak nezmyselnú kampaň.. Neviem načo, je rozhodnuté, referndum bude, a myslím si, že každý jeden človek má na danú problematiku jednoznačný názor. Taktiež predpokladám, že svoj názor do februára nezmení, takže, načo ten rozruch?? 🙂
Nezaujíma ma, či s vypísaním referenda súhlasíte, ani názor na Cirkev, na homosexuálov, nechcem nikoho provokovať.. (Preto volím otázku a nie diskusiu..) Prosím, snažte sa obmedziť útoky na jednu či druhú stranu.. 🙂
Čo je rodina? Kto má mať možnosť vychovať dieťa? Ako by ste odpovedali v referende?

maznacik007
17. jan 2015

Tradicna rodina je mama otec a deti, rodicia su zosobaseni (neziju nadivoko) a nie je to vztah kde je jeden z partnerov rozvedeny alebo maju deti z inych partnerstiev....

ALe treba si povedat ze deti ktore ziju v tradicnej rodine je mensina ...

janinah
17. jan 2015

odpoviem 3x áno,niet čo riešiť,rodina sú manželia /muž+žena/ teda matka+otec+deti

kengurica
17. jan 2015

....dobre si urobila, ze si to nedala ako diskusiu...to by bolooooo.....
Ale k otazke....
Robi rodinu rodinou - sobas?....rozdielom je iba papier....
Robi rodinu rodinou - dieta?......mnohe snazilky by mohli namietat, vari ona s manzelom nie je rodina?....rodinou budu az s prichodom babatka?
Zvazok, v ktorom su manzel a manzelka, ale jeden (alebo obaja) sa nezaujimaju o druheho....prip. podvadzaju, su alkoholici, alebo su spolu "len kvoli detom", a keby ich nemali, su davno "od seba"....je toto rodinou?
......keby sa pred splodenim dietata muslei robit IQ a hlavne EQ testy, potom by podla mna mohli byt rodinou aj Z+Z=deti, M+M=deti, Z+M+ deti........... Podla mna ide o ten VZTAH, PUTO, SPOLUPRACU a LASKU medzi dvoma ludmi a "ich detmi", to nauci deti, co je vztah. Podla mna aj z vzajomneho vztahu medzi akymikolvek pohlaviami si dieta moze vziat priklad do svojeho buduceho vztahu. To neznamena, ze hohorodicia vychovaju zakonite homosexuala..... Ide o to, aby to dieta videlo VZTAH a SPOLUPRACU mezdi jeho rodicmi (otcami, mamami), a nie to, co robia v spalni..ved to snad nevidia ani deti v hetero-rodinach...
Podla mna je rodinou - harmonicky vztah.

sashka22
17. jan 2015

Je dost deti v decakoch, radsej nech ich kludne aj muži vychovavaju(M+M), (Z+Z) si skor vlastně zaobtaraju,ak nie,tak budis...

maria1989
17. jan 2015

rodina sú ľudia, s ktorými žijem

vroni
17. jan 2015

Rodina su rodic(ia) plus deti. Je pri tom celkom irelevantne, ci su rodicia biologicki, ñahradni ci adoptivni, dve zeny ci dvaja chlapi alebo je rodic len jeden.

moni73
17. jan 2015

Musim ti odporovat, ale ja jednoznacny nazor nemam... Neviem sa vyjadrit k osvojeniu dietata, skor sa ale priklanam k tomu, ze by tu moznost dostat mali. Takze za mna na 99% trikrat nie.
Chcela by som ale vediet - ta otazka je podla mna zle polozena, hovori sa tam len o osvojeni... ine formy sa nespominaju. Znamena to, ze pestunmi by mohlu byt bez problemov?
PS spytala som sa 8 rocnej dcery, co by na to, ze by mala 2 mamy, zdalo sa, ze v pohode a urcite by sa jej nikdy v buducnosti dievcata nepacili 😎 . Takze tak.

shrekula
17. jan 2015

Rodinu tvoria ľudia, ktorí sa vzájomne rešpektujú, ľúbia,podporujú navzájom. Ak takúto rodinu dokážu vytvoriť M+M, Z+Z nie som proti. M+Z či už s papierom či bez tvoriť rodinu nemusia aj keď sa tak tvária, veď aj tu na MK je nemálo príspevkov, navzájom sa osočujú, ubližujú si a kto najviac trpí? No deti, a snáď to je priorita, aby si deti do dospelosti neodniesli rôzne fóbie z detstva, aby boli ľúbené a neskončili v DD....... a opakujem čo už bolo povedané dedičné to nie je 😀

katarinamarkova
17. jan 2015

rodina su ti najblizsi, ktori sa navzajom podporuju, su si vzajomne oporou, pomahaju si, aj napriek nie dokonalosti ostatnych clenov sa stale maju radi. su spolu castejsie ako s ostatnymi.
rodina je tym, co robi dom domovom.
uplne jedno ci len manzel s manzelkou, ci partner s partnerom akehokolvek pohlavie, ci velka rodina dedko, babka, mama, tato plus 10 deti, ci len mama s dietatom, ci len tato s babkou a 2 detmi......atd.

ervenka
17. jan 2015

Co je rodina? Rodina je miesto kde je laska, porozumenie, tolerancia. Moznost vychovat dieta ma mat clovek, kt. to dieta ma rad, snazi sa ho pochopit...
Uz tu bola jedna odvazna diskusia, ak chces, precitaj https://www.modrykonik.sk/forum/adopcia-a-nahradna-rodina/adopcia-pre-homosexualne-pary-ano-nie-2/

xenicka13
17. jan 2015

Otec-mama-deti

nela1916
17. jan 2015

Hm, odpoviem inak:

Spolužitie na divoko (rozumiem pri ateistoch, ktorí neriešia spirituálnu stránku a manželstvo skutočne chápu len ako papier) je na môj vkus priveľká zlatá stredná cesta - máme všetko to, čo manželia, ale zároveň žiadne záväzky, môžeme kedykoľvek odísť, to pre deti asi veľkú stabilitu predstavovať nebude.

Homosexuáli - napriek všetkej pozitívnej fantázií - podľa mňa príliš veľký experiment na deťoch, jednoducho si nemôžeme byť istí, čo takáto alternatíva a vôbec liberalizácia rodinných vzťahov urobí s deckou psychikou, keď už aj výchova slobodnej matky (hoci to môže byť nevyhnutnosť) bez otca je koniec-koncov len jednostranná a otcovský vzor tu určite chýba.

Pre mňa je rodina práve tá tradičná (muž, žena a deti), ale poňatá správnym spôsobom, lebo my sme už raz taká čvarga, przníme aj to, čo je inak úplne čisté. Takže nie, nijakých povinných desať detí, povinné nástupy na modlitbu, povinné spoločné obedy aj večere (aspoň to som si ja ako mladá koza pod tradičnou rodinou predstavovala), ale teda pre deti určite nie sú lepšou alternatívou rodičia s neusporiadaným životom, že štyri rozvody, tri deti od troch otcov, etc, veď okrem iného aj tomu chceme predísť, či? Podľa môjho názoru presne sem extrémna liberalizácia vedie, takže áno, tradícia, ale s rozvahou a racionálnym myslením.

lucia375
17. jan 2015

Rodina = otec, mama a deti (osobne neskutočne ľutujem deti, ktoré by boli vychovávané dvomi mužmi alebo dvomi ženami)

tykat
17. jan 2015

Pre mna po tom co vdim okolo su rodina uz len ludia ktori su pokrvne spojeni...krv nie je voda...ostatne si kazda vlada moze vymysliet ako chce, dat do zakona a vyzadovat jeho dodrziavanie

Muz-muz-deti, zena-zena-deti ... Kam to bude pokracovat?? Pes-zena-deti? Muz-ovca-deti? Dve zeny-muz-deti? Transka-lesba-pes-deti? Cakam kedy niekoho napadne ze budeme zit v kibucoch...cakam kedy niekoho napadne ze deti po narodeni budu patrit statu a ten rozhodne kto ich bude vychovavat...cakam kedy niekoho napadne ze do rodiny patri aj ex-partner ak je rodicom a kedze dieta ma na rodica pravo budu rodinu tvorit matka-novy partner-ex-deti... Cakam kedy zacnu "z bezpecnostnych dovodov" cipovat deti pri narodeni...Tieto chore mozgy su schopne vymyslet cokolvek...niekedy mam pocit ze len drzo skusaju co vydrzime a zistuju ze naozaj vela a uz nam tie bludy ani nepridu take sialene.

mima4
17. jan 2015

rodina, ktora moze poskytnut dietatu to co potrebuje je matka a otec, zena a muz, zensky a muzsky princip, zenske a muzske vedenie...
iba v tejto rodine dieta moze vidiet ako funguje matka a ako otec, iba v tejto rodine sa moze ucit ako ono raz bude fungovat vo vlastnej rodine vo vztahu k manzelovi/manzelke...

Kazde dieta si zasluzi mat jednu matku a jedneho otca... dieta nie je pravo, dieta nie je tovar, dieta nie je hracka, dieta je citiaci tvor, ktory si zasluzi mat mamku a ocka.

macenka26
18. jan 2015

Jednoznacne mama,otec,dieta!!!!!!!!!!! Dievcata treba sa na tie 3 otazky pozriet podrobnejsie a az potom zistite preco treba hlasovat 3x ano. Velmi by som si priala aby vyslo.

mariuskaa
18. jan 2015

Ľudia ktorí sa ľúbia su rodina!!! ❤️

https://www.youtube.com/watch?v=MLnn96n3Lpg

Dovolím si pridať link na tohto mladého muža 19 rocneho studenta University, ktorý bol vychovavany dvomi ženami. (Jedna ho porodila) ktorý presne popísal čo tvorí rodinu. Na konci povedal, ze ""nikto nikdy nezistil bez toho aby to sám povedal, ze bol vychovavanymdvói dvomi ženami. A viete prečo? Lebo sexuálna orientácia nich rodičov mala nulový efekt na môj charakter!""

Btw mám v blízkom okruhu 3-4 lesbicke couples (s jedným párom sme bližšie) a jeden homosexuálny a všetko je ok.
Podotýkam ze v zahraničí väčšina gay rodičia si dieťa spravia sami buď umelým oplodnenim alebo vynesením náhradnou matkou a funguje to. Homosexualita sa nerovná pedofilia. Ale pedofilia môže byt homosexuálna. Netreba zamienať tieto dve nerovnaké súvislosti.

natuska87
18. jan 2015

Rodina...ruky na ktorych smies plakat, tesit sa a vediet, ze sa vratim tam, kde to mam rad!

janakjk
18. jan 2015

Budem hlasovať 3 x áno

Nejako sa debata referenda točí iba okolo homosexuálov. Od počiatku nás Boh ako muža a ženu stvoril, a či už si niekto vynúti nejaký papier, ktorým chce dokázať manželstvo dvoch mužov, alebo dvoch žien, to na fakte, že to skutočné manželstvo nie je, nič nezmení.

Zabúda sa pri tom na ten najdôležitejší bod referenda - sexuálna výchova na školách. Pridala by som že - zvrátená sexuálna výchova, už z maličkých, nevinných stvorení vychovávať zvrátené osobnosti, ktorým chce niekto ukradnúť šťastné čisté detstvo. Ak už nie kvôli inému, aspoň kvôli tomuto bodu každý normálny zdravo zmýšľajúci rodič odpovie - áno

gruis
18. jan 2015

1. Áno. Manželstvo je zväzok medzi mužom a ženou, lebo iba muž a žena môžu byť jedno telo a iba z tohto spojenia môže prirodzene vzniknúť život. Tak to zariadila príroda alebo Boh (komu ktoré vyhovuje).

2. Áno. Presne včera večer som si sadla k telke a pár hodín som pozerala filmy, reklamy, všetko, čo v ňom bolo, a snažila som sa predstaviť si, že v romantickom filme nebude muž a žena, že v "posteľnej" scéne nebude muž a žena, že v rodinnom filme či akejkoľvek reklame nebude muž, žena a deti... Prosím?? V takomto svete by mali vyrastať naše deti? Jednoznačne nesúhlasím! Dieťa je dar, nie právo. Dieťa je investícia... Pre budúcnosť, pre zdravú spoločnosť.
To, že pre dieťa je dôležité, aby mu rodičia dali lásku a porozumenie, a nezáleží na tom, čo sa deje v spálni, nie je vôbec pravda, pretože dieťa sexualitu rodičov vníma: vidí všetky objatia, dotyky, pohladenia, bozky, pohľady rodičov, to iskrenie, ktoré z fungujúceho vzťahu sála... A keď si začne uvedomovať svoju vlastnú sexualitu, môže byť v prípade homosexuálneho rodičovského páru zmätené a poznačené na celý život. Dieťa má mať v ideálnom prípade jedného otca a jednu mamu.
Nerozumiem tomu, prečo všetci porovnávajú rozvrátené "klasické" rodiny s rôznymi problémami (alkohol, týranie a pod.) s idylickými rodinami homosexuálov... Týmto sami priznávajú, že homosexuálni rodičia sú "menšie zlo" a nie dobro pre deti...

3. Nie. ALE... Sexuálna výchova má byť primeraná veku a k deťom treba pristupovať citlivo a do ničoho ich nenútiť. Každý je iný. (Tu mi napadá náš stredoškolský profesor biológie, ktorý sa pri učive o rozmnožovaní hanbil viac ako celá trieda puberťákov dokopy 😀 ) Treba ich naučiť miernosti a zodpovednosti za vlastné činy, pričom antikoncepcia v 15tke zodpovednosťou podľa mňa nie je. Treba ich naučiť milovať, nie mať bezpečný sex. Naučiť ich, že tehotenstvo nie je jedna z pohlavných chorôb, ale že život je dar.
No v prvom rade majú toto všetko deti vedieť od rodičov... A rodičia majú právo vybrať školu pre svoje dieťa.
(pozn.: Moje Nie nie je súhlasom s eutanáziou.)

kiki68
18. jan 2015

ja to nepojdem podpisat 3x ano a na ten den si dam iny program. Podla mna to prave budu nicit v rodinach co uz su vztahy. Doteraz nikdy nebol problem, LGBT mali jeden pochod za rok a nikoho neohrozovali. Ziadne zakony sa neplanovali presadit, ta tema sa vytiahla na diskusiu iba ked sa mali zvysovat dane, ci nieco ine co to malo zakryt. Teda by bol pokoj. Takto sa vedie hotova vojna a co tie deti,co si kvoli tomu vezmu zivot? ako ten Filipko v Cesku. Boze moj male dieta sa obesilo od strachu zo spolocnosti,lebo vedel,ze je homosexual uz v tom veku. Blbe referendum, ktore iba ohrozi dalsie deti co uz sa narodili a su inak orientovane. Tiez sexualna vychova, deti sa maju naucit co sa deje s ich telom a tiez co to znamena napr. sexualne obtazovanie. Mnoho ludi na SK si mysli,ze sexualne narazky,pripadne plesknutia po zadku su uplne v poriadku. Sama som to zazila v pracovnej sfere a nebolo to nic prijemne. dnesny svet je uplne iny a neda sa kvoli par fanatikom vratit cas do stredoveku. Ved sa pozrite sem na forum, kolko dievcat netusi ci ostanu tehotne z nejakej formy sexualnej aktivity. Predpisovat antikoncepciu ako na pase nie je ziadna zodpovednost. A tiez je dolezite naucit deti povedat v tejto intimnej sfere povedat nie. Vela deti sa aj preto zneuziva, ze nevedia povedat nie a nevedia pomenovat to,co sa s nimi deje a diat sa to vobec nema. Referendum vlastne nikoho neochrani. Radsej keby pomohli napr. chorym detickam,ci socialne slabsim rodinam.

Na zaver dodam,ze zijem v rakusku a nemam dojem,ze by sa tu napriek asi liberalnejsim zakonom (mame registrovane partnerstva ) nieco dialo. Deti tu mame uplne normalne, ziadna prehnana sexualna vychova sa tu nedeje. Tiez sa nam tu homosexuali nemiluju v krickoch za domom a vacsina z nich ani nema ziadne take prejavy,co by poburovali ine obyvatelstvo. Tiez nemam dojem,ze by tu bola tradicna rodina ohrozena. Mozno aj z toho dovodu,ze tu maju lepsiu ekonomicku stabilitu a teda sa rodiny nemusia bat,ci zajtra bude detom co kupit,ci zvladnu mat este jedno dieta a pod. To su totiz pre mna veci,co realne ohrozuju rodinu a jej fungovanie. Mam dojem,ze na Slovensku si akosi pomylili nepriatela s tym realnym.

ivetoy
18. jan 2015

moj nazor je ..,ze rodina s detmi len medzi muzom a zenou...a ked sa dvaja rovnakeho pohlavia chcu vziat tak prosim ,ale nech do toho netahaju deti....co by to bol za rodinny vzor???..zvrho by sa to nespravnym smerom podla mna...

mahulenka87
20. jan 2015

Ja som za legalizáciu vzťahov homosexuálov. Nie som ale zato, aby sa ten zväzok nazýval "manželstvo" ale napr. "registrované partnerstvo". Láska je láska, srdcu nerozkážeš a tu nejde len o srdce...
A súhlasím aj s adopciami pre homosexuálne páry. Vieme že rodina, do ktorej sa dieťa zverí sa dlho a zložito preveruje. A pokiaľ sú psychicky zdraví, finančne zabezpečení a hlavne milujúci!...tak prečo nie. Muži v tom majú nevýhodu. Dve homosexuálne ženy si "ľahko" zabezpečia dieťa a nikto sa nad tým ani nepozastaví.
Poznám viacero homosexuálov mužov a sú to úžasní ľudia, vysokoškolsky vzdelaní... hocikedy by som nemala problém zveriť im vlastné dieťa.
Treba sa zbaviť predsudkov

mnamko
20. jan 2015

Vzťah medzi rovnakým pohlavým mi nevadí,ale mi na Slovensku a hlavne deti nie sme pripravený ,aby bolo dieťa vychovávané rodičmi rovnakého pohlavia,výsmechy,odstrčovanie,šikanovanie -myslím žeby nastalo ,keby žili deti s rodičmi rovnakého pohlavia