Čo hovoríte na auto Kia Sportage?

9. júl 2023

Ahojte,čo hovoríte na tento typ auta,aké máte skúsenosti,pre a proti?Rozmýšľam aké auto kúpiť,chcela by som niečo rodinné a vyvýšené.Pozerala som aj na nete.Samozrejme na nový nemám peniaze.Nasla som 2010.rok za 10tisic.Je to dobrá cena alebo 2010 je starý ročník?Teraz mám Peugeot z roku 1999.Alebo kľudne môžte poradiť iný typ auta, ďakujem

janai1
9. júl 2023

13 ročne za 10 000? Novú daciu kúpiš za 14 000

luccija
9. júl 2023

Môj svokor ju má veľmi si chváli, ale podľa mňa má veľmi malý kufor.ci je cena dobrá neviem popozeraj Darex, aaauto , bazos porovnaj ceny.
Aku chces kubatúru?

patka06
9. júl 2023

Záleží na výbave, takto ťažko posúdiť, či je cena dobrá.
Vo všeobecnosti je Kia dobré auto.

@janai1 Radšej 13 ročnú Kiu ako Daciu aj keď novú

janai1
9. júl 2023

@patka06 prečo?

autor
9. júl 2023

@janai1 Dacia sa mi vôbec nepozdáva.
@luccija Zatiaľ si len pozerám,pozrela som aj aaa auto sú tam lacnejšie než na bazosi.Na aaa som našla aj 2018 ročník za 17000 len škoda že nemám toľko

patka06
9. júl 2023

Len nekupuj z AAA, prečítaj si recenzie a skúsenosti s nimi.

@janai1 dacie sú absolútne nekvalitné, nepohodlné, výbava minimálna a vyzerajú otrasne - nepoznám nikoho kto by s nimi bol spokojný

riamia91
9. júl 2023

@janai1 novu daciu za 14 000? Ty kde zijes? Mozno s prizmurenymi ocami a naprd vybavou. Ale nove Duster idu ponad 22 000... este mozno nejake Sandero, ale to nemozes zrovnavat so Sportage 🙈

janai1
9. júl 2023

@riamia91 🤷‍♀️ co ja viem, radšej budem mať nové auto ako 13 ročne v bohvie akom stave za porovnateľnú cenu

dzulli1980
9. júl 2023

Cez AAA by som nekúpila ani toaletný papier ... KIA Sportage je 👍

ankare
9. júl 2023

Za taku sumu by som kúpila radšej nové auto. Jasné,že menšie a "horšie"

patka06
9. júl 2023

@janai1 Lenže za 10 - 14 tis, nekúpiš nové auto porovnateľné s Kia Sportage.
Autorka píše, že potrebuje rodinné auto a tie sa nové pohybujú v podstatne vyšších sumách

riamia91
9. júl 2023

@janai1 ale Daciu nekupis za 14 000... auta rapidne stupli na cene... pred 3 rokmi stala nova Duster cca 17 000... teraz okolo 22 000.

autor
9. júl 2023

@dzulli1980 Ešte nie som rozhodnuta.Citala som nedobre recenzie na aaa auto hlavne tu na koniku.
No v okolí pár ľudí kúpilo z áčka auto a sú spokojný.Podla mňa to je aj o šťastí.

janai1
9. júl 2023

@riamia91 tak dacia nie je len duster 🤷‍♀️

patka06
9. júl 2023

Jasné, že je to aj o šťastí, len pri AAA ho potrebuješ fakt veľa, aby si dobre kúpila.
Kamoška tiež u nich kúpila a je spokojná, ale celkovo prevládajú nespokojní zákazníci.
Ak by si chcela u nich vyberať, vezmi so sebou skúseného automechanika a poriadne auto vyskúšajte a prezrite

patka06
9. júl 2023

@janai1 aká výbava je v cene?
Rozmerovo sú to skôr mestské "ženské" autá ako rodinné

nikasmile
9. júl 2023

Ani my by sme nekúpili v AAA, ale známi, čo od nich kúpili autá sú spokojní.🤷🏻‍♀️ ak nová Dacia a jazdená Kia sportage, tak Kia. Pri novej Dacii - cena zodpovedá kvalite vozidla.

mici88
9. júl 2023

@janai1 daciu naozaj neodporúčajte. 😪 Kie sú super autá, menej kazivé, ale ročník 2010 za 10 000 je naozaj veľa. Teda ale závisí to aj aké ma vybavenie a hlavne koľko km ma najazdené. A ak chcete naozaj kupovať tak určite si skúste za pár € pozrieť na internete či auto nebolo búrané lebo veľa ľudí sa neprizná len aby predali auto.

riamia91
9. júl 2023

@janai1 uz od 12t nieco... ale nikdy to neskonci pri tej cene, ak chces nejaku vybavu a sorry... preto hovorim o Duster, lebo Duster by sa teoreticky velkostou mohol rovnat Sportage, samozrejme kvalitou nie... Sandero sa nemoze rovnat ani Kii Ceed. To je ako keby dakto chcel kupit Kodiaq a ty mu odporucis Fabiu alebo trebars Kamiq.

riamia91
9. júl 2023

@mici88 auta isli hore... 20rocne octavie idu za 5 000 a najazdene pomilu jarmilu... navyse znacka drzi cenu. Za 13rocny Sportage 10 000 je este ok, zial hlavne je to realita.

mici88
9. júl 2023

@riamia91 viem, že isli hore, ale pisem ze to jaozaj závisí od stavu auta a kolko km ma najazdené. Lebo ak ma auto najazdenych 200000km tak 10 000€ je dost

patta89
9. júl 2023

My mame Kia sportage Plug in Hybrid a je to uzastne auto, nemenila by som, lenze my sme kupovali nove z vyroby...ale urcite aj to ktore chces kupit, tak bude super, teda zalezi aj z akeho bazaru a v akom je stave

skeblicka77
9. júl 2023

@janai1 juuj tie nové dacie za 14000 sú ale v základnej výbave, čiže nič moc

Autorka a chces vyslovene kiu? Ja mám teraz vw Touran a som s ním veľmi spokojná, vyššie sedenie, kopec miesta, sú aj 7 miestne verzie, spotreba tiež fajn.

autor
10. júl 2023

@mici88 Ako sa to dá pozrieť na nete či nebolo auto búrane?
@skeblicka77 Zatiaľ som není rozhodnutá, pozerám aj na nete aj v meste aké autá jazdia a zatiaľ tá Kia sa mi celkom pozdáva. Aj čo sa týka výbavy bezpečnosti aj vzhľadovo.

ma77
10. júl 2023

Ja žasnem nad niektorymi odpovedami ako radit sa o kupe auta cez MK nie je dobry napad radšej sa porad s chlapom pripadne zober nejakeho mechanika alebo daj si pred kupou prezriet do servisu, reči že kup si daciu lebo nove auto ale za jaku cenu ? cena zodpoveda kvalite takže asi tak ja som videla osobne 4ročnu daciu 1krat priprava na stk nechci vidiet jaka bola zhnita zospodu a čo s atyka AAA auto v živote by som nekupila od nich auto😀 radšej kupim 10ročne napr japonca ale niee daciu lebo mam nove auto🙂

midka
10. júl 2023

Ja som napr počula od viacerých, že má Kia výsoku spotrebu...jeden ju dokonca ako dvojročnu kvôli tomu predal.....a čo sa týka Aaa.....ak kupuješ 3-4rocne auta po leasingu.l, tie si väčšinou fajn......kamarát kúpil trojrocne....nevie si ho vynachváliť ešte mu tuším vyšli 2kontroly v ramci záruky, ak kupuješ staršie 7-10rocne ....tak to sú autá....do ktorých už musíš zainvestovať.....a jasné, že môžu mať všelijaku históriu....ak siahas po ešte starších 10+príprav si slušný rozpočet na opravy.....nie je to nič nezvyčajne...len s tým treba pocitat