Čo dať do bazéna?

monca2332
11. júl 2016

Ahojte prosim Vas poradili by ste mi co davate do vody do bazena.Lebo ja neviem co s dava.Mame bazen s objemom 3638 litrov.Dakujem 🙂

ellemell
11. júl 2016

@monca2332 čo? no predsa chemikálie. Najlepšie je keď Vám poradí niekto kto sa tomu rozumie. My máme všetkú možnú chémiu doma do bazéna. Samozrejme treba chlór a potom také srandy za zvyšovanie pH, na znižovanie atď.

sardinka335
11. júl 2016

@monca2332 davame tam Savo a tie tablety do davkovača. Samozrejme vkuse filtrujeme, a filter čistime. Mame bazen Hawai objem asi 3 kubiky... ten na kovovej konštrukcii...na tie 2 mesiace čo je sezona to bohate stači...

bobulazelena
12. júl 2016

Vodu? 😉
Daj si do googlu bazenova chemia

louvre
12. júl 2016

Má ten váš bazénik nejaký filter? Inak do tak malého bazéna stačí troška bazénového sava a je vyriešené.

monca2332
autor
12. júl 2016

@louvre ma aj filter

louvre
12. júl 2016

@monca2332 Tak potom len to savo. Lebo chlórové tablety sú asi prisilné na taký malý objem vody. A ten filter treba mať zapnutý v pravidelných intervaloch. Aby zachytával mechanické nečistoty a aby sa nestihli vo vode rozpúšťať. A ešte je dobré kúpiť si aj sieťku na prípadné listy alebo trávu alebo hmyz ktorý do bazéna napadá a pláva na hladine.