Čo by ste zmenili na dnešnom svete - dobe?

damiana1992
17. jún 2021

Čo sa vám nepáči na dnešnej dobe? Co by ste vy zmenili a ako? Nech sa to týka čokoľvek

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi2120
17. jún 2021

Že ľudia jak čerešňa majú prístup na internet.

loliki
17. jún 2021

Seba. K lepšiemu. A keby sa mi to podarilo, bol by to celkom slušný výkon. Budem vás informovať. 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
17. jún 2021

aby sa kazdy staral v prvom rade o svoju maternicu a svoj zivot

zuvelyn
17. jún 2021

Zrušila by som internet 🙌

hederamonstera
17. jún 2021

Komunizmus a socializmus. Inak nic.

janakuul
17. jún 2021

@damiana1992 uprimne si nemyslim,ze niekedy bola doba uplne idealna...len nebol internet a tak rychlo sa nesiri info,takze ludia ani nevedeli...vzdy boli dobri,zlu,lakomi,prajni,prijemni...no a tak 🙂 Zem sa toci aj s ludmi aj bez.

barb0renka
17. jún 2021

Stačilo by dodržiavat Desatoro a hned by to tu inak vyzeralo...

nafka0483
17. jún 2021

@damiana1992 Mne sa nepaci, ze ludia su stale sprostejsi a sprostejsi. Pardon za vyraz.

Ucivo v skolach sa len skrta a skrta a staznosti ako vela toho je a ze treba rozmyslat len pribudaju. Ludia uz nevedia rozmyslat, nie su schopni vyhladat si informacie - trosku to prezeniem ale bez gpsky sa nedostaneme ani do vedlajsieho mesta, bez mobilu nie sme schopni zapamatat si zopar telefonnych cisel, bez fb si nepamatame narodeniny kamaratov, bez kalkulacky nie sme schopni pocitat ani zakladne priklady... vela ludi nie je schopnych ani pouzit google, radsej sa opytaju na MK, ved niekto im informacie najde, roztriedi a napise po lopate. Ziadne kriticke myslenie, ziadne citanie s porozumenim, ziadne pochopenie textu, ziadne vytaihnutie si dolezitych informacii.

Chybajuce logicke myslenie a urazanie sa ked niekto poukaze na realitu a napise fakty. Hned su to utoky, diskrimnacia, ludia neznesu konstruktivnu kritiku.

annamalaga
17. jún 2021

Toleranciu. A nechcela by som , aby vo svete panovala závisť. Aby boli ľudia dobroprajní a pomáhali si medzi sebou.

emma323
17. jún 2021

@ceresna2 Ahoj, to nemyslím teraz v zlom, len ma naozaj zaujíma že prečo nás podľa teba prezidentka za predala?

emma323
17. jún 2021

@damiana1992 Aby nebol rasizmus, aby boli ľudia na seba dobrý, aby mal každý na svete prístup k pitnej vode, elektrine, k jedlu.

ankaanka1977
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
17. jún 2021
jaruna123
17. jún 2021

@damiana1992 treba zacat od seba

panelacikova
17. jún 2021

@nafka0483 veľmi dobre si to vystihla 👍

cubo2
17. jún 2021

@mimi2120 👌skvelý komentár 🙂 presne. To množstvo konšpirátorov a ľudí milujúcich Putina je neuveriteľné..

surama
17. jún 2021

@damiana1992 Rodicovsky prispevok by mal byt rovnaky ako materska. A nie, ze vzdelane, pracujuce zeny musia potom zit z almuzny.

merica123
17. jún 2021

Nepáči sa mi polarizácia spoločnosti,strata ľudskej dôstojnosti,dnes,keď je aj človeku zle na ulici nezáujem okolia, ľudia sú zlí česť výnimkám.Stale hovorím dcére,nech sa učí a po škole nech odíde žiť mimo SK a budem ju v tomto podporovať najviac ako sa dá,aby tu nežila,a aby neostala na Slovensku.

cecilia29
17. jún 2021

Asi ako bolo napísané. Aby každý dodržiaval Desatoro. Vyriešilo by sa tym všetko. Strašne ma trápi koľko detí zomrie z dôvodu potratu, koľko následkom vojen a hladu. Všeobecné hladomor na jednej strane a márnivosť na druhej....všetko , všetko by bolo inak ak by sme dokazali žiť podľa Desatora.

nafka0483
17. jún 2021

@zazvorka87
@barb0renka
@cecilia29
Spominate potraty a/alebo desatoro. V pripade, ze by sa matka rozhodla dieta si nechat a neist na potrat - ze by ste ju napriklad pomohli presvedcit a to dieta by bolo homosexual, alebo transexual - stale by ste chceli chranit jeho zivot a prava?

leuchtturm
17. jún 2021

@nafka0483 co tam presvedcit, ale ci by aj tym zenam, ktore sa pre potrat rozhodnu z existencnych dovodov, vypomohli financne a aj so starostlivostou o take deti. To by ich velmi rychlo preslo 😅 Kvakat na internete vie kazdy, pomoct uz takmer nikto.

leuchtturm
17. jún 2021

aby uz nebola ta blba korona. Zvysok je gaussova krivka.

mareka49
17. jún 2021

Závisť.
Porovnávanie.
Honba za peniazmi.
Sebeckost.
Pýcha.
Lenivosť..

lija22
17. jún 2021

mna dost znepokojuju klimatizacne zmeny. akoze vazne, nie len preto, ze neznasam horucavy a je mi luto ladovych medvedov.chudatka uz sa nemaju kam skryt. no a milion dalsich problemov okolo klimy

cecilia29
17. jún 2021

@nafka0483 jasne, aj keby bol homosexuál. Neviem aku mienku máte o krestanoch , ale žiaden kresťan si nežiada , nemal by , pre iného človeka smrť. Nemáme právo odsúdiť človeka, ale môžem odsúdiť skutok, teda homosexuálne správanie. Podľa Desatora - nezosmilníš ..teda hriechom je spolužitie mimo manželského zväzku - a teda aj homosexuálne. Nepríde mi normálne že homosexuálne páry chcú uzatvárať manželstvá a mať deti. Je.to jednoducho na hlavu a nie len z kresťanského hľadiska ale z morálneho . Ale ich osobný život mňa určite nezaujíma a neprajem im nič zle, len to , aby našli Pokoj. Nerobte z nás teda inkvizítorov. Určite je aj mnoho hlboko veriacich homosexuálov , ktorý teda nežijú v partnerských zväzkoch aby neporušovali desatoro.

cecilia29
17. jún 2021

@leuchtturm hovor za sebA, neposudzuj keď nevieš. Nemám problém s pomocou. Vďaka Bohu nam nič nechýba .

hefo
17. jún 2021

@nafka0483 Ako sa hovorí, súčet inteligencie ľudstva je konštantný, počet obyvateľov rastie...

Ale inak, podľa mňa to nie je AŽ také zlé, len dnešné technológie umožňujú každému blbcovi prezentovať sa pred celým svetom, zatiaľ čo kedysi jeho "múdrosti" zostali v miestnej krčme.