Čivava v byte šteká

martina803
12. mar 2022

Ahojte, mám doma štvormesačné šteniatko - čivavu. Keď počuje, že niekto chodí po chodbe v bytovke, alebo že prichádzajú susedia, alebo kuriér, alebo hluk z vonku cez okno či balkón, rozošteká sa. Nechcem, aby to rušilo susedov, neviete mi poradiť ako psika vedieť stopnúť, aby nebrechal? Ďakujem.

diamond007
12. mar 2022

@martina803 na to sa pes vycvičí 😉

bosorka2302
12. mar 2022

@martina803 separacna uzkost u psa, skus si pogooglit je tam kopec clankov ako zvieratko privykat, my mame 5 mes stena sharpeja a tiez toto prezivame, uz nastastie nesteka az tak casto ale zaciatky boli krute pre susedov najma

miskamicha
12. mar 2022

@martina803 treba ju naucit mnaukat🤣 ale nie...srandujem...je to stena ono prestane 🙂

saxana000
12. mar 2022

okriknut ju fuj nesmies hned ked zacne.razne a dorazne poslat na miesto.ziadne vystekavanie v byte ak nepomoze su na to obojky ked stekne dostane impulz (slaby ale neprijemny) potom velmi ychlo pochopi..casom jej bude stacit obojok nechat bez zapnutej funkcie impulzov ked napriklad nebudes doma aby nehucala na kazdeho lto pojde okolo lebo si to spoji s tym ze budem hucat dostanem vyboj.a nebude stekat..a ti co ma tu teraz pojdu zozrat ze chudacik havinko asi nezazil 10 rokov bliakania civavy nad hlavou.

michalka4193
12. mar 2022

No určite to treba stopnúť v zárodku lebo to jej ostane to nieje len tým ze je stena my máme doma skoro 3 ročnú civavu a skoro 5 mesačného civaviaka a to nerobia vôbec nestekaju. Treba jej dat pokyn fuj ze to priste nesmie musí sa to naučiť.

hipuska
12. mar 2022

Nás sa naučil na rozprasovac s vodou. Stretnúť do tváre.

babulkomale
12. mar 2022

@martina803 civava je agresivne plemeno uplne nevhodne do bytu 🤦 velkost totiz nie je jedine kriterium na vyber bytoveho psa.
A samozrejme, vycvik treba kazdemu psovi, zije predsa medzi ludmi. Ale do akej miery je schopna civava absorbovat nejake povely, tak to mi zatial ziadny majitel tohto klenotu nepredviedol...

odesi
14. mar 2022

Treba to stopnut uz teraz. Ked to bude robit, okriknut, povedat, ze je to zle a opakovat. Zvykne si, ze to nema robit. Sesternica tiez mala civavu a zo zaciatku detto to iste, ale postupne si zvykla a naucila sa.

mandzula
2. jún 2022

Protistekaci obojok.