Čivava sa dusí

simonettasimonova
21. jan 2023

Máte niekto civavu ktorá sa ties dusi? Boli sme na rengen ten je v poriadku a pýtajú ďalšie stovky eur za všelijaké vyšetrenia a počula som ze niektorým ani operácia nepomohla. Oplatí sa dávať stovky eur keď to asi ani nepomôže?

dzulli1980
21. jan 2023

No tak pokiaľ to berieš takto, že "pýtajú ďalšie stovky eur za všelijaké vyšetrenia a počula som ze niektorým ani operácia nepomohla. Oplatí sa dávať stovky eur keď to asi ani nepomôže?", daj psíka uspať alebo do útulku (tam tie dobrovoľníčky urobia určite všetko preto, aby mu pomohli).
@simonettasimonova

stellarstar
21. jan 2023

@simonettasimonova sa dusí alebo je to spätné kychanie? Lebo aj ja mám čivavu a aj on má to spätne kychanie

simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@dzulli1980 ale ja sa nepýtam ci ju mam dat preč v žiadnom prípade ju preč nedám a nedusi sa extrémne ja sa pýtam ci niekto s tým má skúsenosti keď ze civavy majú problémy a veľa krát nič nepomôže a ci niekomu niečo vôbec pomohlo. Ďakujem za blbý názor

simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@stellarstar dusi sa aj vykaslava a nemá čo. Počula som o chveni podnebia zoperovali to a ďalej sa dusi. Nemá zúžené dýchacie cesty aj tabletky pobrala a nič 😕 mne sa vidí že iba ťahajú peniaze z ľudí

dzulli1980
21. jan 2023

@simonettasimonova To nie je blbý názor ... blbo si to napísala ... brali sme kocúra z ulice, mal problémy s kožou, s trávením, so zubami ... dala som do jeho liečby cez 2500 EUR a nikdy ma nenapadlo niekde riešiť, že "počula som ze niektorým ani operácia nepomohla. Oplatí sa dávať stovky eur keď to asi ani nepomôže?" ... mať zviera nie je móda, je to zodpovednosť.

stellarstar
21. jan 2023

@simonettasimonova lebo keď robí to čo vo videu to je u nich normálne, vola sa to spätné kýchanie alebo reverse sneezing. Na nete a YT som nasla pár návodov čo robiť v tomto prípade

sunshine_18
21. jan 2023

Naša to robila asi 2 dní.. Boli sme vystresovaní, že čo jej je.. Nakoniec vysvitlo, že ako bola na vodídku sa nejako priskrtila keď sa rozbehla a vodidko ju nepustilo ďalej.. Prešlo to samé a nemalo to žiadne následky..

simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@dzulli1980 tak keď máš dám ti císlo účtu ja som sama s dvoma deťmi a nie sme chudobina ale na rozdávanie nemám

syslik81
21. jan 2023

zmen veterinara .. moze to byt ako pise dzulilla alebo moze mat kotercovy kasel ... cize prechladnuta .. moze to byt vela veci ..

simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@stellarstar presne toto robí to je normálne? A chcela by som aby mala raz šteniatka a keď sa jej to stane keď bude čakať maličké nevadí?

stellarstar
21. jan 2023

@simonettasimonova áno u nich je to normálne, my sme to s OP vôbec neriešili. Naša vet o tom vie a aj ona sama vravela ze u nich je to normálne. To neviem ja mam psa a je kastrovany ako je to u samičiek neviem. Toto sa opýtaj vet alebo je tu aj skupina psíčkariekaj tam sa môžeš opýtať ako v tomto prípade je

stellarstar
21. jan 2023

@syslik81 to nie je kašeľ ale spätné kýchanie

simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@sunshine_18 popruhy asi budu lepšie ako voditko to by som malému psikovy nedala. Ale záhada je po dvoch rokoch vyriešená robí to isté čo psík vo videu 😁

stellarstar
21. jan 2023

@simonettasimonova keď to robi nadvihni mu hlavu a hladkaj ho na krku alebo ľahko ťapkaj na hrudník inak ti to vysvetliť neviem 🙈 a to môjmu pomáha

simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@stellarstar videli video ukázala som im a aj tak ďalej žobrali peniaze ako som už písala 😠

stellarstar
21. jan 2023

@simonettasimonova zmeň veterinára

https://www.drsam.de/symptome/rueckwaertsniesen...

Na tejto stránke je to pekne popísané je to po nemecky musíš prepnúť na prekladač

simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@stellarstar nechávam ju nech sa z toho sama dostane ale samozrejme ze som pri nej aby ma videla a hladkam ju. Je to dosť nepríjemný pohľad ale už budem vedieť ze nič vážne 🙂

simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@stellarstar ďakujem idem prečítať 🙂

stellarstar
21. jan 2023

@simonettasimonova na začiatku som si tiež myslela že zinfarktujem skôr ja 😅 tak som sa zľakla ale teraz ho už len chytím a hľadkám mu krk a skúsim ho ukludnit. Moj to robi najmä vtedy keď prídem domov z prace a on sa teší jak by ma nevidel sto rokov

http://www.bieweryork.eu/clanky/prva-pomoc/spat...

simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@stellarstar ved aj ja na ruky som ju brala behala po byte a klepala sa od strachu 😂 aj naša to robí keď prídem domov ako by 100rokov ma nevidela moje slová 😄

simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@stellarstar a ties to robí pri nejakých silných emóciách keď ma nevidí pol dňa a podobne 🤭

sunshine_18
21. jan 2023

@simonettasimonova už sme kúpili 😊

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@estrella5 opýtam sa niekoho kto sa vyzná samozrejme. A nie je to choroba ma to veľa psov to je ako som zatiaľ zistila kychanie

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@estrella5 približne viem na com je a určite ten kotercovy kašeľ dám vyšetriť lebo chcem nech ma maličké a ináč je to úplne zdravá fenka. Už som mala otca pre malé ale nie som nezodpovedna

natall113
21. jan 2023

@simonettasimonova pokiaľ nemá papiere tak je to množenie aj keď je zdravá.

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonettasimonova
autor
21. jan 2023

@estrella5 neviem ze by toto niekto robil a malicke su zdrave ale v našom prípade nech sa na ňu pozrie niekto pre istotu