Čivava mini

katka358
16. nov 2017

Dobrý večer, chcela by som sa vás opýtať či náhodou niekto nemá na predaj krátkosrstú
mini čivavu. Mám vážny záujem. 🐶

ragulca
16. nov 2017

@katka358 mini civava neexistuje, existuje iba civava 😉

moonlight1210
16. nov 2017

@ragulca nazvi to ako chces, ale mi take mame a je to naozaj mensie nez bezna civava. Doslova kabelkova. 🙂

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3009
16. nov 2017

@katka358 na Bazoši na tejto stránke ich máš koľko chceš: https://zvierata.bazos.sk/?hledat=mini+civava&h...

lindusss2016
16. nov 2017

Mini civava neexistuje. Su to len zmutovane psy pochadzajuce z nerefistrovanych chovoch. Obrovska nezodpovednost majitelov takych psov, ak ich mnozia dalej. Ak nemas zaujem o psa s pp, zaobstaraj si orieska. Mini civava moze trpiet mnohymi gentickymi vadami. Ak aj rodicia vyzeraju na oko fajn (co neznamena, ze su zdravi), tak geny sa dedia aj niekolko generacii dozadu. Napr.u civav v registrovanych chovoch nie je dovolena farba merle, nakolko potomkovia z xtej generacie sa mozu rodit s roznymi vaznymi defektami. Ak aj poznas rodicov psika bez pp, poznas aj jeho pra rodicov a pra pra rodicov atd.? Nie. Tvoj pes mohol mat merle dedka a narodia sa mu stenata bez oka a pod. Toto chcete riskovat bezpapierovym chovom? Pritiahnute za vlasy? Ok, tak si nieco zisti o luxacii pately u malych plemien, ta je velmi bezna a zneprijemnuje psikovi zivot, teba to bude stat kopec penazi a a strachu o svojho milacika. Toto si naozaj treba rozmysliet pred tym, nez svojou kupou podporis mnozitela.

lindusss2016
16. nov 2017

* oprava: zmutovane psy pochadzajuce z neregistrovanych chovov. Telefon si pise svoje.

ragulca
16. nov 2017

@lindusss2016 huraaaa, vďaka....

lindusss2016
16. nov 2017

@ragulca
Ocakavam sice velku vlnu kritiky 😀 ale tak stojim si za svojim.

ragulca
16. nov 2017

@lindusss2016 plne s tebou súhlasím, ja už keď vidím mini čivava alebo mini yorkshire, tak mi vlasy dupkom stavajú 😎

lindusss2016
16. nov 2017

@ragulca
Vsetko, co je mini, je super 😝

ragulca
16. nov 2017

@lindusss2016 no jo, a hlavne, nech to vojde do kabelky... 😉😝

veronika33
16. nov 2017

@lindusss2016 v štandarde plemena je dosť veľký hmotnostný rozptyl pri tomto plemene, tak asi myslia spodnú hranicu veľkosti,

kopírujem zo štandardu:
"HMOTNOSŤ: medzi 1,5 – 3 kg pre psa i sučku. Pri rovnakej kvalite uprednostňovať menšieho jedinca.
CHYBY: hmotnosť nad 3 kg a pod 500g- zv. sa diskvalifikujú."

lula313
16. nov 2017

@ragulca
@lindusss2016 baby Dakujem, som rada, že niekto šíri osvetu.. robím dobrovoľnícku v karantenke, kde je zo zákona legálne utrácať psov, ktorých si nevyzdvihne pôvodný majitel, alebo sa nenájde nový alebo dočasný domov.. je smutne, že v dnešnej dobe, kedy ponuka psov presahuje dopyt, stále sa nájdu ľudia, ktorí ku kúpe psa pristupujú ako ku kúpe rožka. Do mobilu investujú 1000eur, ktorý má životnosť dva roky, ale za štvornohého priateľa na 15 rokov nie sú ochotní investovať nič.. a presne takýto ľudia nám tu karantenku plnia psami a my sa musíme obracať, aby sme ich zachránili pred injekciou😕

ragulca
16. nov 2017

@lula313 no.... bohuzial ano, situácia u nás je taká... Ľudia si neuvedomujú, že pes by sa mal stat členom domácnosti... Že sa oplatí vyššia vstupná investícia a tým pádom sa vyhnes rôznym vadam a častým návštevám veterinarov...
A to teraz budú Vianoce a zase ako každý rok kopec psikov, ktoré sa po Vianociach stanu neželaným a vlastne nechceným darčekom....

lindusss2016
17. nov 2017

@veronika33
Poznam standart plemena, rozmyslala som o zalozeni vlastnej CHS, kym som otehotnela, uz som pomaly riesila steniatka, ale dve ciarky ma preavedcili, ze este nie je spravny cas. 🙂
Mam doma aj civavu bez pp, je to nas milacik, ale ma velke problemy aj s oboma kolienkami, zubkami a nedavno sme objavili stavce. Okrem neho mame dalsie dva zachranene oriesky vacsieho vzrastu. Kym sme na to mali kapacity, pomahali sme, ako sa dalo. Brala som si aj docasky z utulku. Preto ma trha, ked vidim, ze niekto toto chce podporit dobrovolne. Myslim, ze zakladatelka nemala na mysli spodnu vahovu kategoriu (inak k tomu, ze cim mensie, tym lepsie len tolko, ze mam odkonzultovane s viacerymi.chovatelmi civav s pp, ze sucky pod 2 kg museli vyradit z chovu, lebo nezvladali porody), skor to bolo myslene ako "mini civava" plemeno z bazosu, je ich tam bohuzial takych ozaj hojne.

lillystranska
17. nov 2017

Ako vidieť slečne je to jedno ona chce mini čivavu za každú cenu aj keby kvôli tomu mal trpet psik. Hlavne aby mala kabelkoveho psa 😠

lindusss2016
17. nov 2017

@lillystranska
Mozno jej to jedno nie je, len jej doteraz nikto.neobjasnil problem mnozitelov. Treba verit a sirit osvetu, ako sa len da.
Ja by som bola za to, aby sa plemenny chov bez pp uplne zakazal, ale toho sa asi nedockame.

moonlight1210
17. nov 2017

@lillystranska tak slecna este ani neodpovedala a ty uz vies, co chce, nechce, urobi a neurobi.

Kabelkoveho psika som spominala ja, nie ona, tak sa laskavo do nej neobuvaj. Mas nohy popoluskinej sestry (= premyslanie a Slusnost ti nic nehovori).

Smutne ako si hned dobehne riesit svoje mindraky nejaka flamewaristka. Stale ta Bavi zacinat burky v serbli?

Kazdy normalny chovatel vie, te je to len vtipne prirovnanie velkosti tychto psikov. Iba take ako ty a nobl panicky s vykradnutym iq to beru doslova.

lillystranska
17. nov 2017

@moonlight1210 počuj moja zlatá daj si dokopy najskôr hormóny ja som reagovala na príspevok slečny ktora sa tu vyjadrovala spôsobom ktorý som ja pochopila že je to jedno aj tak toho psa chce.
Ja si tu nič neriešim takže si skludni hormóny moja zlatá a choď si radšej dať tabletky aby si neexplodovala od zlosti 😉

moonlight1210
17. nov 2017

@lillystranska ked mas na to sklenenu gulu, niet ti co odporovat. Suseda, co vie o vsetkych vzdy vsetko najlepsie. Lepsie nez oni sami. Zbytocne s tebou hovorit. Pa. 🙂

moonlight1210
17. nov 2017

@katka358 skus radsej internet. My sme tak pred par rokmi tiez nasli tie nase.

veronika33
17. nov 2017

@lindusss2016 som proti klietkovému množeniu, viem, že aj takí chovatelia existujú, majú xy psov zatvorených v nevhodných priestoroch a tie chúďatka trpia. Ale tiež prešľachtené plemená s PP trpia rôznymi chorobami, lebo sa vytvorilo plemeno len pre určité vonkajšie znaky, ktoré psovi pôsobia nemalé ťažkosti. Nevidím problém v tom, ak mám psíka vychovaného s láskou a je zdravý, nemusí mať xy hodnotení. Máme doma psíka, ktorý je bez PP, už má 16 rokov, samozrejme od určitého veku má aj zdravotné problémy, ale ktorý pes v tomto veku nemá, to mu ani žiadny PP nezaručí, že sa dožije takéhoto veku a bude typ top až do konca.

lindusss2016
17. nov 2017

@veronika33
Tu sa trosku mylis. Ano, plemena maju predispozicie k istym chorobam a prave na to su dobre PP, ze ked chces uchovnit nejake plemeno, musis mat vysetrenia od vet, ze tvoj pes tymito genetickymi chorobami netrpi a nebude ich prenasat dalej. Nevidim ani ja nic zle na tom, ze mas psa bez pp a je zdravy a lubis ho. Precitaj si poriadne, co som pisala vyssie, mam 3 psov bez pp. Problem vidim len v tom, ked ty psov niekto mnozi dalej a predava za par korun. Po prve, siri dalej nekontrolovane geneticke choroby, ktore moze pes prenasat a po druhe, sk si niekto kupi mini civavu za 50€ pod stromcek a vo februari zisit, ze aj ta mini civava je zivy tvor, ktory ma svoje potreby a nie je to len hracka do kabelky, nema problem toho psika vyhodit na ulicu, lebo vlastne zivot bez neho bol jednoduchsi. Samozrejme nastastastie nie vsetci su taki, ale ver mi, ze vela ludi tak premysla. Kdezto ked daju 600-2000€ za psa s pp, tak oreto, ze k tomu plemenu citia ozajstnu lasku a take psy na ulico nekoncia.

veronika33
17. nov 2017

@lindusss2016 mýliš sa aj ty, ale nejdem ti to tu vyvracať. Miničivavu bez PP určite za 50 eur nekúpiš, veď si pozri inzeráty, cena sa pohybuje okolo 200 eur, čím sú menší rodičia a je predpoklad, že aj šteniatko bude menšie, tak sa cena dvíha. Ak je niekto nezodpovedný a kúpi si psa či už s papiermi alebo bez a nemá k nemu vzťah a zodpovednosť, tak sa ho zbaví, nech by za neho dal koľkokoľvek. Sú vyšľachtené plemená, ktoré majú problémy s dýchaním aj keď sú vlastne zdravé, napríklad taký buldog, veď on chudák ledva dýcha, susedia ho majú, je zdravý, ale to jeho dýchanie je vlastne "krochkanie", toto plemeno má problémy s kĺbami, očami, kožou a čo ja viem čím ešte. A do takejto podoby ho vyšľachtil človek. Preto hovorím, že niekedy oriešok bez papierov je lepší ako takýto prešľachtený pes s papiermi.

lindusss2016
17. nov 2017

@veronika33
Priznam sa, ze nvm, po kolko idu mini civavy, nezaujimam sa o to. Ano, plemena maju svoje choroby, ku ktorym dospeli slachtenim. Niektore ich maju viac a niektore menej, ty si zrovna vytiahla psa, ktory ma tych problemov viac. A to, ze ma susedov buldog problemy s klbami, urcite nie je v standarde plemena, presne tomuto sa ma vyhnut chov s pp, co neznamena, ze v takom chove sa nemoze narodit stena s tymto problemom, ale z dalsieho chovu sa vylucuje a neziska uchovnenie, cize nemoze mat dalej stenata s pp.
Ja sa nemylim, mam o tom nastudovane viac nez dost. Su napr.aj tzv.prirodne plemena, ktore su relativne zdrave, ale taktiez pri nekontrolovanom chovesa mozu stat nosicmi istych chybnych genov.
Opakujem, citaj poriadne, co pisem. Som majitelka 3 psov bez pp a z toho dva su oriesky, tak predo mnou ich ozaj nemusis obhajovat. A pripady, kedy sa dostane na ulicu pes s pp su ozaj ojedinele, vznikaju kradezou alebo ze sa psik zatula, urcite nie preto, ze niekto vyhodi vianocny/narodeninovy darcek

dominika1991
17. nov 2017

V útulkoch je plno takých, mohla by si sa spýtať tam.. zaplatíš len adopčný poplatok 😉 jedna známa odtiaľ zobrala dve naraz a teraz majú v útulku ďalšiu čivavu 😉 ak chces napíšem ti v ktorom cez ip

veronika33
17. nov 2017

@lindusss2016 ja som nenapísala, že susedov pes má problémy s kĺbami, napísala som, že je zdravý, ale to jeho dýchanie je vlastne "krochkanie". Napísala som, že toto plemeno, ktoré vyšľachtil človek má veľa zdravotných problémov, spôsobených šľachtením. Ja neobhajujem množenie psov a už vôbec nie, keď dotyčný vie, že jeho fenka trpí určitými chorobami a aj tak ju kvôli zisku núti mať šteniatka. Ja len hovorím, že ani pes s PP nezaručí, že sa jeho množením vo vrhu nevyskytnú choré jedince, viem, že sú potom z "chovu" vylúčené, ale narodia sa a čo s nimi? tiež ich predajú aj keď za menej ... Celý život máme nejakého psa a venujem sa tiež tomuto "hoby" a ver tomu, že nepíšem do vetra, mám naštudované toho dosť a stretla som sa už s kadečím aj s vyhodeným psom s PP po Vianociach, pretože dieťaťu, ktorému bol kúpený sa nakoniec po krátkom čase znepáčil a rodičom dieťaťa bolo jedno, čo bude so psom, aj keď za neho dali "viac". Ja som svojimi príspevkami hlavne reagovala na túto tvoju vetu: "Ja by som bola za to, aby sa plemenny chov bez pp uplne zakazal,"tvoj príspevok o 9.11. Preto stále tvrdím, že je niekedy lepší "oriešok" ako prešľachtený pes.

zaphyra
18. nov 2017

Mini čivava neexistuje!!! Je to iba výplod množiteľov, ktorí názvami maxi a mini iba ospravedlňujú svoje príliš malé alebo naopak príliš veľké vrhy.

ragulca
18. nov 2017

@zaphyra no jasne, veď sú to nekontrolovane vrhy, mnohokrát neštandardných jedincov plemena

lindusss2016
18. nov 2017

@veronika33
Aha, no tak tu vetu som myslela tak, ze by bolo zakazane predavat take stenata za peniaze, cim by sa vylucil (alebo aspon obmedzil) chov mnozitelov. Jasne, ze nikto nedokaze skontrolovat dedinske oriesky, ako sa mnozia, narazala som tym presne na to, ze niekto chova plemeno (preslachtene clovekom) nekontrolovane a dalej siri vsetky jeho vady. Ja som tiez toho nazoru, ze bastardici su najzdravsi.