Cítite sa sama v meste plnom ľudí?

elis013
18. dec 2015

Ahojte baby mamicky...uz niekolko dni sa chystam napisat...neviem ako to skratiti mam hlavu plnu otazok myslienok mam 2,5r syna byvam s priatelom.a tym to hasne...mamina sa odstahovala mimo Ba surodenci akoby ani neboli...kamarati sa zrazu rozprchli ... a zrazu...si uvedomim ze nemam komu zavolat napisat ... ci len tak sa ist prejst atd...neviem opisat ten pocit co citim...priatel ma v robote kolegou a neviem asi ma nechape...vravi ved mas mna ale aj mne by dobre padlo pokeckat so zenou riesit co chlapi neriesia...mat niekoho koho zaujima moja osoba a nie len ja sa dpprosujem pisem volam ale aj opacne...chyba mi to...co mam robit...neviem ...

horana
18. dec 2015

Casto sa mamicke stane ze na MD/RD strati stare kamosky. Je to zivotny medznik, ktory tymto moze zatriast a pomenit pomery od zakladov. Neostava ine nez to prijat ako to je a zacat si budovat novy zivot. Tie kamosky si cielene hladat. Nie nejako uhanat, ale podla moznosti, 2,5 je uz velke dieta, nemate blizko materske centrum kde by sa dalo zacat chodit a tam mamy spontanne kecaju o vselicom, vsimat si ktora je nazorovo sympaticka, skusit zapliest rec a pod. Dalej na miestnom ihrisku, vsimat si osadenstvo (teraz cez zimu skor ako vonkajsie ihriska prihlasit sa na nejaky kruzok typu Baby fit a pod. a aspon tam sa vyzit, nejake tie kontakty s inymi dospelymi)...alebo cez net, hladat skupiny kde su mamicky z okolia...treba skusat.

esterba
18. dec 2015

@elis013 smer materske centrum - velky "vyber" mamiciek, široky vyber prilezitosti na nadviazanie rozhovoru, moznost sebarealizacie. A kedykolvek možeš zaradit spiatocku a nic nestratis (treba ist do neziskovky, nie komercneho 😀). Ak ti to tam sadne, možete sa prihlasit aj na kruzky, co pomoze aj malemu pri adaptacii na skolku.

jankastubka
18. dec 2015

Zial stava sa to veru. Ja aj kamosky mam, ale kazda mame dieta v trosku inom veku a neni sa kedy stretnut, lebo proste deti mali cely cas ine rezimy. Tiez som skor ja ta, co iniciuje stretnutie. Vdaka bohu som si nasla novu kamosku v porodnici, s ktorou sme sa casto stretavali a bolo mi hned lepsie. Necakala som ale len na to, nie len kvoli malej ale aj kvoli sebe som zacala chodit na plavanie, neskor na hudobnu a pod. Nehovorim, ze tam mam nejake extra kamaratstva, ale prejde mi cas, a mala sa zabavi.
Podla veku dietata, uz za chvilu pojdes do prace, tak zas to bude o inom.

winnerka
18. dec 2015

Uff ja to mam presne takto... Presťahovali sme cca 200 km od môjho domova, nemáme tu vôbec nikoho. Za cele 2 roky, co tu žijem som spoznala asi tak 5 ľudí , z toho sa intenzívne bavím s 3. U nas je ešte zle, ze je tu jazyková bariéra ( maďarčina ) . Tak snažím sa chodiť do baby centra aj s menšou často do mesta , ale asi som im nesympaticka 😀 😀 😀

sono2
18. dec 2015

Je taká doba. Každý na každého kašle. Nikto nikoho nezaujíma a človek, ktorý vyvíja iniciatívu zakaždým, ho to logicky po nejakom čase prestáva baviť, aj keď to opačná strana tak necíti. Ja to vnímam rovnako. Mne to osobne nevadí, ale tiež som z tých, čo sa ozýva prvá. Každý má milión povinností, a potom už neni sila ani chuť darovať niečo z voľného času. Žiaľ, je to tak. Brat bratovi nezavolá, málo kto chce počúvať cudzie problémy, vypočuť, pochopiť.

natuska87
18. dec 2015

Ako hovori klasik. " V stasti sme si podobni, len osamoteni a smutni sme kazdy po svojom..."

malabiba
18. dec 2015

@elis013 skús sa prihovoriť maminke na ihrisku, neskôr v škôlke, pôjdeš čochvíľa do práce, budeš mať kolegov, možno vo vašom vchod je nejaká podobná rodinka, skúste sa dať do reči...

siska53
18. dec 2015

@elis013 s povodnymi kamoskami uz ani ja velmi nie som, vlastne vsetky sa uz odstahovali mimo BA,mnohe su v cudzine.
Ale na MD/RD som.si nasla nove-mamicky z okolia.
Horsie je to teraz,ked uz ja robim.v praci nie je tolko casu a po praci utekam za detmi a domacnostou.
Nastastienie som velmi spolocensky typ a rodinu tu mame,takze to az tak nepocitujem

U teba - bud sa vratis do prace a tam.nadviazes nejake vztahy a muz bude ochotny pri strazeni dietata,abybsi ss mohla ist vyvetrat a pokecat, alebo sa si najdes blizku dusu medzi mamickami v okoli.
To som spravila ako prve,len co som sa trochu zabyvala a spamatala po sekcii - stahiovali sme sa do noveho bytu par dni pred terminom porodu a nikoho som.tu v okoli nepoznala.

elis013
autor
18. dec 2015

Jej kocky necakala som tolko reakcii ale dakujem...ono to je presne tak bud su skupinky alebo jedinci...kedysi kazdy s kazdym kamaratil debatil...este moja mama ked som bpla mala so susedami a ked som pocuvala tie ich zazitky po 30r..sranda🙂 poziciavali si zemiaky mlieko ked niekto nemal radili si strazili deti atd..dnesna doba??kazdy ma svoje nevidi nepocuje radsej ako by mal nadviazat kontakt..vsetci sa ponahlaju a nikto nikomu neveri to ale je aj dobou ludia sa boja pripustat si k telu...alebo su niektory moc vyberavy...v centre som bola par krat ale tam boli prave tie vyberave spanstele maminy...a mozno nemam stastie lebo som neni im sympaticka...neviem...

sardinka335
18. dec 2015

@elis013 je to taký paradox, že človek žijuci vo ,,velkom,, meste a ešte k tomu v ,,králikárni,, ako je Petržalka, kde je snad najvyššia koncentracia obyvatelov BA sa citi sám... 🙂
Ja sa tiež cítim často sama lebo naozajstných kamošiek mám malo, az 2 - 3....a ostatné su ,,známe,, a tým sa nebudem zdoverovať s kade čím, na druhej strane ma, ale tie prazdne rozhovory nebavia takze ich velmi ani nevyhladavam, vela krát som sa ,,popálila,, v čase, ked som si podobne ako ty hladala kamošky, prihovarala sa, snazila sa nejako nadviazať komunikáciu a vztah. Zistila som, ze mnohé mamičky su skor ,,bio inkvizícia,, rozne fajnovky, horenosky a paničky, ktoré pozeraju na človeka ,,cez prsty,, ako normálne baby na pokec. Takze chce to aj odvahu - prihovoriť sa, ale treba ratať aj s tým, ze nie kazde stretnutie povedie k nejakemu priatelstvu.
Ja som časom zistila, ze si musím dobiť baterky a teda ist s ,,niekym,, pokecať a potom mam svoju ,,kvotu,, naplnenu a užívam si ,,konštruktívnu samotu,, a potom to zase pride a musím sa ist niekde nabiť medzi ludí, nemusia to byť nutne materské centrá a okrem toho ja uz pri treťom dieťati nemam chut s niekým debatiť len o plienkach a o tom ,čo ich deti kakali a papali - nezaujíma ma to, teda aspon nie v takej miere aby to bola hlavna tema kazdeho mojho rozhovoru.
Pri prvých deťoch som chodila do materského centra, vela na ihriská, von a treba využiť tie situácie ked vidíš, že je niekto otvorený k debate, tak sa prihovoriť. Chce to aj čas, nejde to hned. Tvoj malý má už 2.5 roka, tak si to ešte uži lebo za chvilu to skončí.

natuska87
18. dec 2015

@sardinka335 presne, ako pisete...Netreba za kazdu cenu vyhladavat spoloc.kontakty, ked mi nic nedaju.Tiez som bola mlada mama dvoch deti, ale tiez ma nudili mamicky, ktore dookola nic ine neriesili, iba deti, ich stravu, stolicu...naucila som sa chodit na prechadzky mimo mesta, mala som cas iba na dieta, nikto ma nerusil...Ked deti odrastli, spolocenske kontakty, priatelstva sa znovu obnovili, aj ked, uz v miernejsiej forme...Ved, ked uz ma zena rodinu, pracu, vela casu na ine neostava...Samozrejme, netvrdim, ze zena je povinna sa venovat iba a iba rodine...Musi mysliet aj na seba, aby sa udrzala v psychickej, aj fyzickej forme... 🙂

jabadaba
18. dec 2015

nuz, mame modernu dobu, so vsetkymi jej vydobytkami len to ma aj odvratenu stranku. Ludia dnes prednostne pestuju vztahy na socialnych sietach, kde sa falosne uistuju aki su bohovsky oblubeni, obletovani a ziadani lebo maju v zozname na FB 300 "kamaratov"! Naivne si mysliac, ze tych tristo zaujima kazdy ich telesny pochod, ktory na nastenku zavesia. Potom tu mame Skype, preco sa konaktovat osobne, ked si mozme skypnut... Pokial clovek na socialnej sieti nie je, smola, akoby nebol. Uz aj mne sa stalo, ze som to dostala v style - joj, Ty nie si na FB, to vies, ja som tam denne a je mi jednoduchsie tam postnut foto ci zmienku o sebe ako tebe extra volat ....

Na ulici kazdy cumi do mobilu, pripadne este v kombinacii so sluchadlami v usiach, na co by niekto vnimal dianie na tj ulici ak moze byt nacucnuty na vojich peudokamosov z FB...

Na margo tohto sa mi vybavuje vtipny obrazok potapajuceho sa Titanicu, napasovany na dnesnu dobu - ludia sediaci v zachrannych clnoch o dusu fotia na mobily topiacich sa chudakov a posledne zvysky lode nad hladinou... co s tymi fotkami porobia je asi jasne kazdemu - postnu to na FB! 😀 Ved tym pomyselnym kamaratom treba nieco nadavkovat, aby na nas nepozabudli, ta ne? :-

majaxy
18. dec 2015

Sledujem trochu z nudy, ale aj získam kopec info tu na MK, a zbadala som, že aj cez toto forum sa dávajú mamičky dokopy. Napíšu si oblasť, mesto a potom cez správu podrobnejšie, predpokladám. a máš to. Samozrejme by som aj v detských centrách chodila s otvorenými očami a nebála sa osloviť nejakú inú mamku...

majaxy
18. dec 2015

@jabadaba no toto ma pobavilo, ale je to asi tak nejak

jabadaba
18. dec 2015

@majaxy no je....co narobime, chceli sme pokrok, tak ho mame....Iem pohladat ten Titanic, ak sa mi zadari to najst, dam to sem. 😅

jabadaba
18. dec 2015

@majaxy 😀

majaxy
18. dec 2015

Ja som akurát včera mala rozhovor so známim, že nenávidím ked si ludia dávajú fotky detičiek na FB, on nevedelbpochopiť môj postoj. Ja si ale myslím že takto ludia zbytočne vystavujú svoje deti nejakej hrozbe,ale tak čo už...

majaxy
18. dec 2015

@jabadaba smejem sa už 5 minut

natuska87
18. dec 2015

@jabadaba 😀

sardinka335
18. dec 2015

Mne je jasne ze nie každy na Fb je skutočný priatel a ani nevyhladam skype - ale nevyhladavam ani ludi hlava nehlava len aby som sa s niekým rozpravala, ani na ihrisku nechodim ako stopovací pes že ,,kto chce pokecať,, su to pre mna neznámi ludia a to proste musí prisť tak nejako spontánne, prirodzene a vyplynúť zo situácie @natuska87 suhlas - mna tiež nebavi neustale počuvať o tom čo ich deti papaju, kakaju, a ake alergie maju, mnohé divne pozeraju ked vytiahnete dieťaťu flašu s Nutrilonom a furt sa snažia presviedčať o nejakej svojej pravde ako čo oni prekonali a ako aj vy by ste to mali tak robiť a bla, bla...ako to uz človek vidí tie pohlady, xichty..no mám ja toto za potreby? Proste radšej samota ako blbá spoločnosť. Poučila som sa, ze netreba sa hned kazdemu ,,otvarať,,.

sissy27
18. dec 2015

@elis013 ja tento problém našťastie nemám... ale ono nestačí povedať "oni sa odmlčali" - to je pre mňa len výhovorka... ak mi na nejakom vzťahu záleží, tak ho pestujem aj ja... mám pár kamošiek ešte od ZŠ, takisto udržujem vzťahy z bývalých zamestnaní (samozrejme nie všetky), z detstva zo sídliska - aj keď sme sa presťahovali, ale máme telefóny, maily, sociálne siete - tak z nich vyžmýkajme, čo sa dá 🙂 zoznámila som sa aj s babami cez tieto mamičkovské fóra - nie cielene, ako tu to občas vídam, ale proste bola príležitosť, chuť, tak prečo nie - a sú to fajn baby, som rada, že som s nimi v kontakte 🙂
na margo tých sociálnych sietí - darmo by tam niekto hľadal fotky z môjho súkromia alebo informácie o tom, čo som kedy kde s kým robila - sem tam niečo samozrejme zverejním, ale využívam ich v prvom rade na kontakt a komunikáciu s ľuďmi, s ktorými sa poznám osobne a čas alebo vzdialenosť nám neumožňujú stretnúť sa tak často, ako by sme chceli...

stella33
18. dec 2015

@elis013 myslim, ze vobec nie si sama. My sa tiez stale stahujeme, a v podstate som mimo uz 18 rokov, ale vzdy na inom mieste. Takze si vzdy vytvaram novych znamich, nova praca, novi kolegovia... ale vzdy som cudzia. Cim som starsia, tym je horsie byt otvoreny novym kontaktom. Na jednej strane mi to niekedy chyba, ale na druhej mam rada aj svoj pokoj, to, ze sme ako rodina zomknuti, spolu... V divadle, v kine, som nebola ani nepamatam, teraz, ked mam maleho synceka nehrozia ani plesy a ine zabavky... 🙂 ale uz to beriem tak, ze na dochodku to dobehnem 🙂
Nebud smutna. V dnesnej dobe je malo ludi, ktori ziju inak. Teraz si izolovana doma, pride ti to divne, ale ked pojdes do prace. Tiez budes rada, ze si sama so sebou. A chlap? Ten ta nikdy nepochopi 😉

alaguema
18. dec 2015

@elis013 nie je to celkom tak, ako píšeš. My sme sa presťahovali do úplne nového prostredia, nemali sme tu jediného známeho, kúpili sme dom, lebo sa nám páčila lokalita a tí ľudia sa našli fantastickí. Doba nie je až taká iná, ľudia sa až tak nezmenili a nie každý je taký ľahostajný, ako tu niektoré píšete. Treba myslieť pozitívne, naladiť sa na tých správnych ľudí a oni sa nájdu. Zákon rezonancie platí, podobné priťahuje podobné 😉 . My sme tu asi tri roky a ten okruh kamarátov je síce skromný, ale kvalitný a tie bežné susedské vzťahy výborné. Čo dávaš, to dostávaš. Na tvojom mieste by som sa sústredila menej na seba a na to, že hľadáš niekoho, koho by zaujímala tvoja osoba. Ono je to dosť cítiť a nie je to práve pre ľudí príťažlivé. Vzťahy môžu byť dobré a kvalitné len ak sú postavené na obojstrannom záujme, nie na zúfalstve, nedostatku inej zábavy, alebo na nude.

elis013
autor
18. dec 2015

@jabadaba
Tak toto je uplna pravda kto nema net nezije🙂🙂 je to jednoduchsie ked vam niekto napise prpste neodpisat a robit sa ze to ste tam ani vy neboli ale syn dcera tam hraju hry😉😉 alebo miliony inych vyhovoriek ved dotycny nevie ako a co ste ozaj robili ked vam pisal ...ked je to osobne stretko nie kazdy sa zmoze na pravy dovod preco neodpisal....len pretvarka typu jeeej ahoj co sa neozves a popritom sa ani ona sama nevie ozvat...mala som pri sebe veela vela ludi mysliat si detinsky ze to je to ozajstne mat veeeeela kamaratou....az po fuuuha dlhom case som si len tak sadla a zistila ze stych veeeela ludi nemam komu zavolat a ti co by som aj mohla nedvihli nemali uz to cislo alebo zrusili...a vtedy som zistila ze clovek ked pomaha a dava nieco inym je pri nom vela ludi ale ked raz dva krat povie nie alebo nevyhovie postupne nieje pri nomnikto a to je cele zlee..darmo ma na fb 550priatelou ked realne si pise alebo ako tak komunikuje len s 50timi...je tocele zle ...ja viem ze nepadne mi spriaznena dusa na zlatom podnose lebo ja chcem ale raz snad uz sa niekyo najde na keckanie atd...

stella33
18. dec 2015

@alaguema Gratulujem k stastnemu zivotu a zo srdca ti ho prajem 🙂 .... nuz, ale ked je niekto zufaly, asi tazko postavi zacinajuci vztah na niecom inom, ako na zufalej potrebe najst priatela. Ako sa to hovori? Syty hladnemu neveri... 😉
Tiez je rozdiel, kto ma aky backround. Ak ma niekto podporu a pochopenie manzela, zivy kontakt s rodinou, asi nebude zufalo hladat priatelov na kavu a pokecanie. Co zakladatelke temy ocividne chyba 😒

elis013
autor
18. dec 2015

@natuska87
Presne tak a co papkaju grckaju atd...mna tieto hlavne porovnavacky nebavia...a presviecacky skus to takto a ja to robim takto atd...cele zle ...a tie fifinky maminkovske ktore maju deticky a nahodou ine dieta s ludu obycaj do niektoreho strci alebo neviem co tak pomaly ich idu obrazne povedane dat do karanteny...celeee zle pohlady typu akp vyzeras ci mas do detskeho centra make up vlasy do svadobneho ucesu znacka oblecena na kazdom kusku tela a hlavne pustena wifi ma vazne uz nebavi...ale kazdy sme nejaky a treba asi naozaj cas....😀

elis013
autor
18. dec 2015

@stella33
Dakujem si mila ano on to nepochopi hlavne teraz ked mame nejaku ponorku stale sa stazuje ze on robi on toto tamto...a ja len doma a on kedby mal byt s malym sam radsej ho zobere svojej mame...a daleko ineho kedby som mala sa rozpisat aj by sa mi ulavilo ale je toho dost a nebavilo by tp tu nikoho...ked chcem ist dakde len s malym ved cez den mam cas a vecer sa boji vraj o mna( haha)...dnes ma firemnu vianocnu veceru a idu pit atd...ja som ticho kedby to bolo opak fuuuha ine kazne by som mala...takze...asi len treba vydrzat

natuska87
18. dec 2015

@elis013 Mna materstvo ozaj naplnalo, ale nikdy som ho nepovazovala za svoj osobny "Olymp".Pre svoje deti som robila vsetko tak, ako som najlepsie mohla a vedela.Deti boli /a su/ pre mna vsetkym, ale to neznamena, ze ja som prestala zit.Na MD som sa radsej venovala konickom,ako by som mala stracat cas /s prepacenim/ s domacimi putkami.Tiez som chodila rada upravena, rada som sa obliekala, ale na prechadzke s kocarom to nebolo pre mna dôlezite...A samozrejme, manzel bol pre mna stale partner c.1... 😀

majaxy
18. dec 2015

Som nejaká stratená. Mám pocit že sa tu hladala kamoška a témy rozhovorov sú na nich, či nie? Ked sa budú baviť o hrncoch, či soploch alebo chlapoch.. Ved to už je potom na nich. Treba nájsť spriaznenú dušu kde budú rozhovory zaujímavé pre obe strany

natuska87
18. dec 2015

@majaxy Ale, urcite ano... 🙂