Cítim sa staro

4. feb 2023

Tento rok budem mať 26 rokov. Keď na to pomyslím, prepadá ma pocit, že som už stará. Viem, že som ešte mladá a nie nejaká stará ženská, že mám život pred sebou, ale vo mne to číslo evokuje taký pocit, že "Panebože! 😱" Už 20tku som vnímala ako míľnik. 25ka štvrťstoročie - a sakra. Asi mám pocit, že od 25 to pôjde dole vodou. A 30tka ma priam desí. Na jednu stranu chcem žiť dlho, dožiť sa dôchodku a užiť si ho, na druhú stranu sa mi zatočí hlava, keď si predstavím, že ma to čaká až za 40 rokov 😕 Život je dlhý a človek ani nemá čas si ho užívať 😕 na jednu stranu viem, že mám na niektoré veci čas, ale na druhú stranu sa bojím, či som ich neprešvihla, či už nie som pozadu - rodina, deti. Asi mätúci príspevok 😕

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loliki
4. feb 2023

Treba to prijať. Mladšia už nebudeš. 🙂

denden77
4. feb 2023

bude aj horsie 😁😁😁

ninka297
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liusa82
4. feb 2023

ja budem mať za pár dní 34 a žijem ale nejak extra to neprežívam😀 No jasné že starneme to patrí k životu.No a ešte k tej rodine a deťom ani ja ich nemám ale musím povedať že dobrovolne

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slovakboy
4. feb 2023

Je to o prijatí sa. Prijmi sa taká aká si. A maj sa rada taká aká si. Opakuj si nahlas tuto vetu: “aj keď mám 26 a cítim sa stará prijímam sa taká aká som a mám sa rada.” O niekoľko dni pocitis zmenu a za dva mesiace budeš spokojná sama so sebou. Je to len o vnímaní. Ja mám 52 rokov a presiel som si tiež fázou kedy som sa cítil staro. Sivé vlas rednutie vlasov vrásky na čele. Hrozné. Už nie som ten fešák atd. Potom som sa prijal a beriem sa taký aký som. A prijíma ma aj okolie.

limetka69
4. feb 2023

Neviem, tak som tiez traposila, ze nechcem 23,24,25...o mesiac mam 33. A uz to vobec nevidim tak cierno. Som este stale mlada, a naspat by som sa uu nevratila. Kazde obdobie ma svoje caro, aj to vymyslanie, ze nechcem starnut. Aj to prijatie, ze inak to nebude. Tesim sa aj na moje vnucata a jesen zivota. Ked panboh da. 😁

zuzanaam
4. feb 2023

Ja mám čochvíľa 42 a uvažujem, že začnem externe študovať druhú VŠ a pripravujem sa pomaly na štátnice z ruštiny a dúfam, že o pár rokov aj z angličtiny (mám v tom rezervy, tak nech mám motiváciu 🙂). Mala som v rodine dobrý príklad, starký bol historik a publikoval do 90-tky, starká korektorka a po troche robila tiež prakticky do konca života. Zomrela pred 20 rokmi a už vtedy na mňa apelovala, že "musíš ma naučiť robiť s tým internetom, lebo budem úplne stratená". Vtedy sme internet ešte nemali, nevedela som s ním robiť ani ja. Vtedy mala 87 rokov. Každý je tak starý, ako sa cíti. A to teda nemám rozhodne dôvod cítiť sa nejako extra mlado, od mladosti žijem v bolestiach a mám určité fyzické obmedzenia. Čiže mňa telo bolelo ako dôchodcu už krátko po dvadsiatke. Nebudem sa predsa ľutovať, ale robím to, čo môžem. Hlavne treba ostať mladý duchom 😀.

janetinka27
4. feb 2023

skus sa zamysliet nad tym, ze kazdy dalsi rok znamena, ze stale zijes. kolki take stastie nemaju. skus si vazit zivot, vdaka tomu, ze zijes, mozes mat muza, deti, vidiet ich vyrastat. alebo mozes cestovat, spoznavat svet, ludi. skus si vazit drobne okamihy, lebo su jedinecne.
mozno mas pocit, ze zivot ti uteka, lebo sa ti zda, ze nemas v nim nic take, co by si mohla prezivat s vdacnostou.ale je toho vela, len si to skus postupne uvedomovat. tiez som mala 20 a aj 30 a tento rok snad aj 40 🙂

autor
4. feb 2023

No asi ani nejde tak o ten vek. Skôr o to, že mám zrazu pocit, že som zabila 5 rokov na škole, z ktorej aj tak nič nie je. Že som ich mohla využiť lepšie. Aj keď je pravda, že som asi vďaka tomu získala skúsenosti, názory a pohľad na svet, ktoré mám teraz. A bez tých 5tich rokov by som bola iná a inde. A to, kde som teraz, neľutujem. Ale mala som trochu iné plány do života. Kedysi som si proste naplánovala, čo by som mala stihnúť do 30tky a teraz si začínam uvedomovať, že to nestíham. A neviem si nastaviť hlavu tak, že veď aj do 40tky to môžem uskutočniť.

miadi
4. feb 2023

Ja budem mat tento rok 41 a som ako vino cim starsia tym lepsia 😁Moj svokor bude mat 90 a este v 80 sa naucil pouzivat internet mà iPhone este v 85si trufol na road trip z Kanady na Floridu. Ak mas pocit ze ti nieco unika mozno ti nieco unika jedno v akom veku. Ak zijes tak ze si spokojna so zivotom tak vek je len cislo. Ked sa tvoje plany a sny ne premietaju do realite Mozno nieco robis zle. Alebo len vsetko pride v spravnom case no nie v tom ako si ty naplanujes. Ale v 26 je este vela ludi Akoby deti na prahu dospelosti . 30is new 20.. dnes 40 nie je to co volakedy . Ale su krajiny 3 sveta kde je uz 30ka starena a babicka. Pozitivne myslenie je v tvojom vlastnom zaujme. Vzdy mozes mat co chces len pre to Musis nieco urobit.

syslik81
4. feb 2023

co by som za to dala mat 26 😀 😀

zobaka
5. feb 2023

ci pana...25 rokov, ved vtedy je clovek plny energie, najkrajsi, uzivaj si zivot, este je skoro na take pocity 🙂

autumm
5. feb 2023

Pozri sa z toho iného uhla pohľadu. Starnutie je dar. Nie každý má to šťastie starnut. Vieš koľko tvojich rovesníkov teraz leží niekde na onkológii? S pocitom ze možno sa už ani leta, Vianoc nedoziju. Aj oni by si chceli založiť rodinu, Možno ešte študovať, cestovať.. A dali by všetky peniaze sveta aby sa s tebou vymenili.

andreatytler
5. feb 2023

Pamatam sa ze ako 18 rocna som si predstavovaa seba samu ako 27 rocnu super uspesnu, nezvislu, krasnu a zidanu zenu zijucu a pracujucu niekde vo velkomeste. Potom ked som ako 27 nic z toho nemala, som mala pocit ze zivot je v kely a ze to pojde iba dolu vodou, lebo mlada som uz bola a od tohto momentu uz budem len starnut. Oslava 30tky bola dost deprimujuca. Ale nieco sa stalo a odvtedy som uz mentalne nezostarla. Budem mat coskoro 50 a stale si robim plany a mam sny a tesim sa na ne. Akoby vek nehral rolu.

dskjhfdlkdjhl
5. feb 2023

Ja budem mat 52 a stara sa necitim. Asi by si mala svoju mysel zamestnat niecim zmysluplnym, nebudes mat potom taketo myslienky. Si mladucka, takze hlava hore, usmev a ides😉

galioska
5. feb 2023

ked to tu citam, rozmyslam, ze si nekupim miesto na cintorine🫣

manzanillaa
5. feb 2023

A školu si dokončila? Ja som tiež dlho študovala,trápila sa a nakoniec nedokončila, už je to dávno,ale tiež mi to vŕta v hlave,či som mohla veci urobiť inak...každopádne, dalo mi to skúsenosti, prehľad, priateľov,to mi nik nevezme. Tento rok idem mat 40,keby nebolo telesných problém mám pocit,že mám stále 15😁

mirkava
5. feb 2023

Jeden to je milé 😁. Precitala som len prvú vetu. No hej 26 je už fakt dosť 🥰.

medina20
5. feb 2023

Som na tom podobne.. tento rok budem mat 27 a s kamaratkou tiez stale vyplakavame ake sme stare🤦🏽‍♀️😱

andrejka1974
5. feb 2023

Prosím ťa si ešte mladá užívaj si ja mám o chvíľku 49 a cítim sa skvelo užívam si každý deň ako sa len dá

marca12
5. feb 2023

Zivot je dlhy? Ja mam pocit,ze zivot je velmi kratky,tak rychlo to uteka. Asi budes taka povaha,ze ta pri kazdych narodeninach bude chytat depka. Zivot zi tu a tera a nerozmyslaj,ake budes mat pocity v 40tke. Premrhas zivot fnukanim a spamatas sa az na dochodku,ale to ti uz bude k nicomu,ked budes zase fnukat nadtym,ze si premrhala zivot

babulkomale
5. feb 2023

Len dokazujes, ze vsetko je v hlave a vek je len cislo - ci je nizky, ci vysoky. Mam viac a citim sa perfektne.

marcellka32
5. feb 2023

Ale no tak, ja mám pomaly raz toľko ako ty a cítim sa fresh, všetko je v hlave

zuzahajdulka
5. feb 2023

Napisala si pravdu v tom, ze zivot je dlhy a clovek nema cas si ho uzivat. Respektive je v sucasnosti taky blby zvyk sa stale hnat do dalsej etapy a robit na nu veskere pripravy namiesto toho, aby si ju clovek uzil. 26 uz nie je bezstarostna mladost, ale este mozno vyuzit posledne luce tej bezstarostnosti. Nezavazne vztahy, zabava, cestovanie, skusanie vselicoho, odvaha vrhnut sa do veci po hlave, zmeny hned a tu. Vsetko toto bude tazke, alebo nemozne, ked budes usadena vo vztahu, s detmi, v praci, s domom a hypotekou, atd.
Na zalozenie rodiny mas cas okolo 30-ky, nevidim zmysel robit to skor. Neviem ako si na tom pracovne, vztahovo, ale ja by som vypadla na par rokov do sveta a este si uzila svetskych radosti. Vsetko ostatne mozes robit zvysnych 40 rokov.

liljana
5. feb 2023

Do 40-45tky v pohode. Potom len uvidis, co su depky. Nikto sa tomu nevyhne, cas je jedina spravodliva velicina v zivote. Starnu vsetci. Pekni, skaredi, bohati, chudobni.
Dovtedy mas 20 rokov, co velmi dlhe obdobie. Stvrtina zivota. Tak nepremrhaj zbytocne najkrajsi cas, ktory mas prave teraz a uzivaj ho.

danica2711
5. feb 2023

nie si stará, ale - prepáč - hlúpa. 26 rokov je nádherný, mladý vek, treba si ho užívať! Ale to ty s tvojím negatívnym nastavením zjavne nezvládaš. Zabila si 5 rokov na škole? Preboha! Pre niečo si na tú školu išla, niečo hodnotné si tam snáď získala, niečo pekné zažila! Plány, čo si si kedysi stanovila, sú s najväčšou pravdepodobnosťou také detinské ako to všetko ostatné, čo si tu natliachala, napr. veta "Život je dlhý a človek ani nemá čas si ho užívať"...áno, život je dlhý, ty si mladá a máš ho ešte veľa pred sebou - a prečože nemáš čas si ho užívať a akú súvislosť má dĺžka života s tým, ako si ho vieš (resp. v tvojom prípade nevieš) užívať teraz? Uprac si v hlave, uvoľni sa a prestaň "hlbokomyseľne" uvažovať nad zbytočnosťami. ŽI!

dominikamacakova
5. feb 2023

A budúci rok budeš mať 27 čo ešte len potom 😱😱

lucka_ke
5. feb 2023

a čo si chcela stihnúť do 26ky?