Čitateľsky klub - podeľte sa o tipy na knihy.

richardiv
5. júl 2020

Čo práve čítate a na akú knihu sa chystáte? Máte nejaku knižnu srdcovku a o ktorej knihe by ste sa radi rozprávali ak by ste boli v čitateľskom klube? 😁 posledná otázka Čítate skôr oddychové knihy pre zábavu alebo máte radšej klasiku ktorá má v sebe okrem príbehu i nesmrteľnú myšlienku?

nickpick
5. júl 2020

@richardiv srdcovkou je roman Rajska zahrada od Hemingwaya ci Neuveritelne prihody od Roalda Dahla, momentalne mam rozcitaneho Franka Tallisa - Nevyliecitelny romantik - autor je klinicky psycholog, ktory pise pribehy svojich pacientiv trapiacich sa pre lasku v jej najroznejsich podobach...mam rada aj aj.....🙂

richardiv
autor
5. júl 2020

@nickpick ani jednu z nich som nečítal takže sú to pre mňa dobre tipy ďakujem 🙂 ...je to možno klišé ale moja srdcovka je Malý princ lebo ma myšlienky na aké dnes veľa ľudí zabúda

matana2
5. júl 2020

Za mna Jane Casey - Maevie Kerrigan ( seria asi 7-8 knih) krimi hlavna hrdinka zena. Velmi dobre napisane ale myslim ze to skor zabavi zeny ako muza. Inak srdcovka Harry Potter 😆

richardiv
autor
5. júl 2020

@matana2 serie nejako necitam zaberaju privela casu 🙂 ...Harry bola snad prva kniha ktoru som precital ale bolo to uz na zakladnej skole bavilo ma to do 4tej casti ...ked som zacal citat klasicku literaturu a fantasy skor v style Pan prstenov, Meno vetra tak som sa uz k Potterovi nedokazal vratit

sunny8
5. júl 2020

Moja srdcovka je The 40 rules of love 🙂 😁 inak už čítam len motivačnú literatúru aj to málo skôr čítam články na internete o sebarozvoji a pod.

kakaovyrez
5. júl 2020

Odviate vetrom, Vecna Ambra, Moj pribeh od Michelle Obamovej, Romanovovska carovna... Vsetko je ale skor pre zeny.

richardiv
autor
5. júl 2020

@sunny8 a pomaha to? ...nejako mi pride ze vsetky tie motivacne veci su o tom istom a nakopne to cloveka na taku hodinu, dve potom to cele schladne ...skor je dobra motivacia byt cinny teda napr, ak pozeram video o tych co cvicia tak je to motivacia ale nic tak nenakopne ako ked citim sam na sebe zlepsenia

sunny8
5. júl 2020

@richardiv ono je to o Tom istom ale nie všetko je napísané rovnakým štýlom. Sú knihy ktoré keď prečítam mi nedajú toľko ako napr jeden citát ktorý nájdem náhodne na pintereste. Veľmi záleží na Tom ako to je písané .. každý vníma inak niekto očakáva praktické rady zhrnuté v bodoch niekto na tom zbožňuje tie okrasné reči a v nich nachádza hlbší zmysel. Niekoho nakopne aj kvalitná poézia (vlastná skúsenosť) a niekomu táto umelecká reč nedá nič. Musíš si nájsť knihu ktorá je písaná tebe vlastným štýlom a ktorú si pripravený chápať srdcom ;) čítala som pros a dostaneš .. dovoľ si čo chces .. tajomstvo a pod a nijak ma to nenakoplo lebo to je písané inak tak že mi to nič nedáva. Obľúbila som si knihu miluj svoj život lebo tam som našla odpovede aj na moje zdravotné problémy aj keď cítim že niečo potrebujem zmeniť vždy si otvorím na stranu kde prečítam pár viet a viem čo mám robiť. Aj tá kniha 40 pravidiel lásky čo som spomínala - nie je to klasická motivačná literatúra. Je to príbeh v príbehu .. mám to prečítané 2x celú knihu a vždy som v Tom našla niečo nové čo má chytilo za srdce a viem to použiť aj v bežnom živote. Keď to mám zhrnúť skrátka ide tam o lásku. Lásku k ľuďom k Bohu k prírode. Láska je cesta láska je cieľ. A keď všetko robíme v láske meníme seba. Keď budeš napríklad o nejakom človeku 40 dní hovoriť pekne aj keď toho človeka nemáš rád začneš k nemu pociťovať istý druh lásky (mám overené a ten človek sa mi v živote sakra naublizoval) ..keď začneš s láskou vnímať seba už to je pre teba motivácia. Pohľad na svet sa ti mení a už nebudeš nikdy ako predtým.
Mne napr videá nič nedávajú 😁 pozerám asi tak 5 videí ročne. Je to pre mňa strata času. To čo pozriem a trvá to pol hodky prečítam za pár minút. A slovo ktoré vidím si skôr zapamätám ako to čo počujem

richardiv
autor
6. júl 2020

@sunny8 no ja neverím v boha a ľudí sa čím ďalej tým viac správajú arogantne a falošne ...jedinú silu musí človek nájsť v sebe a snažiť sa dostať zo seba to najlepšie, 😁 skratky ku šťastiu nevedú
...a keď čítam vie ma motivovať a ukázať to správne či nesprávne aj taka klasika od Twaina, Wildea, Orwela, Remarqea a td. sú to knihy ktorých myšlienka prežila až do dnes a vždy majú čo povedať

basska_b
6. júl 2020

Ja som určite za klasiku. Dnesne romány sa čítajú rýchlo, ľahko, sú to také oddychovky, ale častokrát len nadchnú a myšlienka žiadna. Pri klasike je zaujímavé, že človek ju môže čítať po rokoch ešte raz a vidí ju inou optikou. Žiaľ, teraz pri dvoch malých deťoch nemám čas čítať. No čítam všehochuť. Moderné, klasiky, o výchove, o histórii, cestopisy... odporučila by som hned celý zoznam. Prečo je ten život taký krátky 😁

mimca77
6. júl 2020

Ja mam srdcovky tri, najvacsia je urcite Anna zo Zeleneho domu a jej pokracovania, dalej zboznujem knihu Muz, ktory stoji za to a este milujem Vecne spievaju lesy. Momentalne mam z kniznice pozicane Kde raky spievaju, zatial je to krasne, a takisto som si pozicala prve dve casti krimi thrillerovej serie, volaju sa Jeden musi z kola von a Na koho to slovo padne, precitala som asi tretinu z tej prvej, a je to dost hardcore, neviem ci si to radsej nenecham na temne zimne vecery 🙂 Este ma v poslednej dobe oslovili knihy od Backmana "Muz menom Ove" a "Babicka pozdravuje a ospravedlnuje sa", a dobry bol aj "Chlapec na vrchole hory" od Johna Boyna.

sunny8
6. júl 2020

@richardiv veď tá sila sa nájde v tebe keď ti to ukáže ako ju máš hľadať 🙂

richardiv
autor
6. júl 2020

@basska_b no tak teraz mozes citat detom :D

basska_b
6. júl 2020

@richardiv Hej hej, čítame - ale to sú také tie detské s obrázkami. Verím tomu, že raz si budú čítať samé a aj mne nechajú čas na čítanie kníh pre dospelých prípadne v inom jazyku. Ale kým budú mať záujem, tak im budem samozrejme rada čítať

terkamacek
22. apr 2021
Používateľ terkamacek je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terkamacek.

Ahojte, ak by ste chceli nejakú dobrú knihu, mám pre vás jeden návrh 🙂
https://beau-te.sk/a-co-tak-knihy/from-blood-and-ash/