Čítali ste knihu Materská od Denisy Fulmekovej?

erienka
15. máj 2013

citali ste knihu Materska od Denisy Fulmekovej? Ja som si ju vcera pozicala v kniznici, dnes som to docitala. Mam taky pocit, ze som to takto, 2 tyzdne pred porodom, nemala citat 😅 Navyse, rovnako ako ona, asi budem rodit cisarskym. Kazdopadne tie spomienky na porodnicu boli dost neprijemne - celkom ma to vystrasilo. Ake boli vase dojmy z tejto knihy?

xabri
15. máj 2013

Tak túto knižku by som určite do rúk tehotným nedávala.Ja som ju čítala tri roky po pôrode a vtedy to malo zmysel.Každopádne teš sa na bábätko.Ku knižke sa vráť až keď príde ten správny čas a to sama vycítiš. 😉

xabri
15. máj 2013

@erienka ak túto knižku by som určite do rúk tehotným nedávala.Ja som ju čítala tri roky po pôrode a vtedy to malo zmysel.Každopádne teš sa na bábätko.Ku knižke sa vráť až keď príde ten správny čas a to sama vycítiš.

jajamalka
15. máj 2013

ja som ju čítala, a pokojne by som sa pod to všetko mohla tiež podpísať, ale čítala som ju s ročným odstupom po pôrode, tak už som to nebrala tak tragicky 😀

josenka
15. máj 2013

@erienka Aj ja som ju čítala, dostala som ju pod stromček. Bolo to fajn, lebo malý mal akurát 3 mesiace, a mňa tešilo, že "v tom" nie som sama, ale veľa iných žien tiež prechádza popôrodnými stavmi. Posledného som tiež rodila cisárskym a môžem ťa upokojiť, že tie deprimujúce pocity neboli také, ako keď človek prejde normálnym pôrodom, akoby boli hormóny trochu pribrzdené 🙂 . A veľa žien je úplne v pohode bez akejkoľvek depky, neboj sa, ako baby povedali, teš sa na bábätko, všetko bude OK. Ja som si stále hovorila o pôrode - prídem a odídem, prídem a odídem, to bolo moje heslo. A prišla som a odišla som 😀 .

zuuzka
15. máj 2013

Aj ja som ju citala a vo vela veciach som sa nasla 🙂 Zistila som, ze naozaj mozem mat nastudovane, pozistovane od znamych, ale na tie ozajstne rodicovske pocity ma nic nepripravi. Musi sa to len prezit a cakat na to uzasne obdobie, ktore uz prezivam. Nemenila by som za nic na svete hoci mi to zivot obratilo hore nohami 🙂