Čistič okien Kärcher WV 50 Plus - skúsenosti

ivanat
16. jan 2017

Uvažujem nad kúpou tohto čístiču okien. Máte s ním skúsenosti. Ďakujem.

katka0123
16. jan 2017

Skvele. NENAVIDIM umyvanie okien. Hlavne cast lestenie. Ale s tymto to zvladam sup sup a bez cmuh. Moj postup, po umyti ramov, umyt spinu zo skiel a potom v novej horucej vode este raz - bud len tak, alebo aj s octom, alebo nejakym lestidlom na okna z dmky...a zotriem karcherom. Je to vlastne stierka s vysavacom vody. Pouzivam suchu handricku na boky...ked sa stiera, po stranach zostavaju trosku ciarky vody. Ak sa stiera prirychlo, zostava vida ajna spodnim rame. Ale to je sup sup utrete s handrickou.
Este jedna skusenost, po umyvani, treba nadobku s odpadovou vodou vymyt, a nechat otvorenu uschunt...aby to neplesnivelo.
Takze moje hodnotenie, 4 hviezdicky z 5.

evittam
16. jan 2017

No nemam ziadny cistic, ani Karcher ani nic. A nechapem na co tolko "cavikov" okolo umyvania okien. Ja umyvam cistou vodou a svedskou utierkou -okna su perfektne ciste. A umyvam tak 2x, max.3x do roka. 😉

evittam
16. jan 2017

@katka0123 Ja teda tiez neoblubujem umyvanie okien a vzdy to odkladam kym sa da,ale pri tom co opisujes ty sa ti nedivim,ze to "nenavidis".....😁
Ja umyjem ramy-vacsinou ak su moc spinave tak pouzijem trochu cifu, potom uz len skla-ako som pisala vyssie. Hotovo-ziadne octy,lestidla,handricky na boky a neviem co.....Mna najviac nebsvi umyvat zaluzie😉.

katka0123
16. jan 2017

@evittam ☺☺ to je super ako.umyvas okna. Nikdy by ma to nenapadlo! Haha. Otazka je vsak na KARCHER...skusenosti s nim.

evittam
16. jan 2017

@katka0123 Naozaj? Myslíš, že som si nevšimla?! Chcela som len poukázať na to, že sú to zbytočne vyhodené peniaze - viac sa narobíš s tým a okolo toho ako bez toho. Ale kto si ako zariadi tak má. 😉
A som rada, že som ti pomohla v tom ako jednoduchšie umývať okná. Mňa tiež niekedy nejaká vec nenapadne a rada sa poučím.🙂

katka0123
16. jan 2017

Ano, velka vdaka. Nikdy by ma to nenapadlo. Este raz si precitaj otazku zakladatelky. Mas skusenost s karcherom? Mala si ho v rukach? Vies co stoji? Videla si rozdiel v umyvani s nim a bez neho? ..vyjadrujes sa, akoby si bola naj naj na svete. Bavim sa. Ale podla poctu tvojich prispevkov vo forach, mas zrejme potrebu vyjadrovat sa k vsetkemu. Hoci dany predmet ani nemas. Prosim ta, odpisuj uz len zakladatelke fora. Ja som si tvoje rady vzala k srdcu a ten svoj karcher asi vyhodim ked je to podla teba taka blbost ☺ Boze aka som len hlupa ze pouzivam vydobytky modernej doby. Hawk

evittam
16. jan 2017

@katka123 Je to verejné fórum a môžem sa vyjadriť k diskusii ku akej len chcem -takže toto naozaj nie je tvoja starosť. A áno vyjadrujem sa k témam, ktorým rozumiem a ešte dokážem aj dosť dobre poradiť vo veciach, ktorým rozumiem.
Tento úžasný výdobytok modernej doby som mala v ruke - nie nechcem ho - stačí takáto odpoveď na to či mám skúsenosti. Len som napísala vlastnú - že nie je potrebné okolo okien takto "tancovať" - ale ty si ich umývaj ako chceš a s čím chceš - a ak ťa to irituje, že niekto to dokáže aj bez nejakých sprostostí a "tanečkov" tak je to tvoj problém, nie môj. Ach jáááj ako niekoho dokáže "vytočiť" to, že ako kto umýva okná.....Som sa pobavila. 😀Pekný deň ti prajem....😉
A aký je to už len "super moderný výdobytok" keď sa s ním narobíš viac ako bez neho...😀

katka0123
16. jan 2017

@ivanat karcher mam na odporucanie kamosky. Ked som ho skusila, poziciavala si ho a moja mamina, az si kupila svoj. Ja som ten svoj este pozicala kamoskam a dve si ho hned sli kupit. Okrem okien s nim umyjes skvele aj zrkadla, sklene dvere, stoliky, ruru, sklenene skrinky, obkladacky, sprchove kuty....je to vazne rychle. Je to vlastne vysavac vody. Odpada akekolvek lestenie. Ale ma aj chybycky - popisane hore. To je vsak nic. Za mna spokojnost.

katka0123
16. jan 2017

@evittam neverim ze si karcher naozaj puzivala. Kto tiho ho pozical?? Inak by si to napisla hned. Ale dobre, kludne si posilnuj ego na forach. Si skratka skvela. Najmudrejsia na svete. Pa

lasina
16. jan 2017

Ja ho mám a je super.neznasala som leštenie okien.Iba umyjem rám a jarovou vodou,umyjem okno a iba stiahnem karcherom.Predtym som lestila,používala hocičo a všade šmuhy,odteraz nič,A požičiavanie ho máme,svokre,švagrinej.Je plne využitý.Manzel mi ho kúpil pod stromček.

cawes
16. jan 2017

@evittam zalezi aj ake okna mas. Ja som mala na starom klasicek male teraz mam 15vrlkych balkonovych okien po zem. Umyvam 4x do roka raz z toho zo zaluzkami. Ver mi tu sa kärcher velmi zide.
@ivanat mam ho rok najprv som bola skepticka ale nebanujem neni problem okno umyt ale vylestit a z kärcherom prejdem a je suche. Za mna super vec. A to nie som typ co by mal vela pomocnikov v domacnosti.

cawes
16. jan 2017

@katka0123 by ma nenapadlo vec kde je voda nedat nevyschnut🙈

katka0123
16. jan 2017

@cawes obcas mam taky "cicerok" po boku ked stieram vela vody, alebo ponahlam. Umyvam velke plochy ako ty. Ked sa mi to stane, pretriem servitkou. To je len drobnost. Niekedy to necham vyschnut. Niekedy zotriem. Ale super vec. 🙂

evittam
16. jan 2017

@katka0123 Ja nikde nepíšem, že som "najmúdrejšia na svete" - to si napísala ty. A kde konkrétne si ja "posilňujem ego"?! Ty si úplne normálna? 😀 A k čomu ti bude dobré kto mi ho požičal? A čomu ty veríš alebo nie je mne srdečne jedno - napísala som vlastnú skúsenosť a názor - to je všetko.
Ty musíš byť asi fakt nejak nevyrovnaná osoba keď ťa dokáže rozhodiť iný názor na umývanie okien. Papá.😉

katka0123
16. jan 2017

😉 ved ty sa tu vyjadrujes k niecomu, co ani nepoznas. Haha

evittam
16. jan 2017

@cawes Tak v takomto prípade by som aj ja možno pouvažovala o nejakom "výdobytku modernej doby".....to je fakt. Mne bol Karcher na nič.....Prípadne by som si v tvojom prípade radšej niekoho zaplatila aby to spravil za mňa. 😉😇
a

evittam
16. jan 2017

@katka0123 Riadne sa nauč čítať čo som napísala - nikdy sa nevyjadrujem k niečomu čo nepoznám alebo k niečomu o čom nič neviem. Bodka. Si neuveriteľne smiešna.

katka0123
16. jan 2017

@evittam prosim ta, hodnotis moje umyvanie okien, prosteidkom, ktory si ani nevidela. Ved je to absurdne ☺ Otazka fora je velmi vecna a jasna. Zakladatelka jezvedava na skusenostis karcherom, nie na tvoj svetonazor. Ale to je skoda reci. Ja tvoje umyvanie nehodnotim. Len neviem preco sa staras do mojho. Pa. Strata casu.

cawes
16. jan 2017

@evittam nie nie mne to az tak neprekaza robim to sice tri dni v kuse. A od maja bude horsie na dome mame 2x8m balkonove okna plus este dalsie po izbach si budem bravat asi dovolenku na umyvanie okien. Ale vyhoda ze balkonove a terasove potom ostriekam vodou z hadice aspon😂

evittam
16. jan 2017

@katka0123 Ešte raz a naposledy - nauč sa čítať ÁNO MALA SOM TÚ ČESŤ s uvedeným "výdobytkom modernej doby" , len ty tomu neveríš - a?! A ja nikde tvoje umývanie okien nehodnotím - ešte som ich nevidela - tak sa prosím ťa konečne spamätaj a nerieš. A áno máš pravdu - je to strata času sa s tebou o niečom baviť čomu neveríš, nakoľko proste ty musíš mať pravdu a len tvoj názor je ten správny - lebo Karcher je super - no u mňa nie - a? Nejdem sa zblázniť z toho, že nejaká anonymná osoba na fóre, ktorá má zjavne problémy pochopiť, že aj iný názor existuje, neverí ....😀

sissy27
16. jan 2017

@evittam za mňa náhodou super - ja tiež nemám na okná 7 handričiek a 4 prípravky, ale jednoducho ťahať kýbel s vodou, máchať si v tom ruky, žmýkať handru, buď dávať pozor, aby mi voda nikde nestekala alebo potom ešte všetko poumývať - no na môj vkus veľa roboty 😀 s týmto Kärcherom mám fakt za pol hodiny umyté všetky okná a žiadny kýbel s vodou a to okolo toho 🙂 ale teda ozaj ešte niečo na žalúzie by mohli vymyslieť 😒
@ivanat ja som spokojná, pre mňa je to pomocník 🙂

evittam
16. jan 2017

@sissy27 Tak ja mám jedno okno za pol hodku tiež aj bez Karchera - ale veď ak niekomu vyhovuje je mi to jedno. Ja som len napísala svoj názor a skúsenosť - áno, možno trochu expresívne-priznávam....😉 Pre niekoho je veľa roboty jeden kýbel s dvoma handrami, pre niekoho niečo iné. No a žalúzie - to je kapitola sama o sebe.....Proste nevidím dôvod na niečo podobné do bytu s troma oknami - napríklad.

sissy27
16. jan 2017

@evittam tak ja za pol hoďku mám 6 okien plus 2 balkónové dvere, pre ekologicky a ekonomicky zmýšľajúcich ľudí je tam ešte dosť veľká úspora vody alebo čistiacich prostriedkov 🙂 ale každému niečo iné vyhovuje 🙂 u mňa by sa zas neuživil kávovar alebo sodastream - a tiež koľko ľudí si pochvaľuje 😀

evittam
16. jan 2017

@sissy27 Veď samozrejme-každému vyhovuje niečo iné. No a ja teda pri umývaní okien použijem max. tak minimum Cifu-možno a nič viac, čo sa týka čistiacich prostriedkov. A čo sa týka vody - tak tam toho tiež moc neminiem. My ušetríme veľké množstvo vody - a to úplne niekde inde.😉 Takže toto u nás nie je problém - preto naozaj Karcher čistič na okná kupovať nebudem.😉

katka0123
16. jan 2017

Ale hodnotis. Pozri si spatne co pises. Nemam problem s inym nazorom. Mam problem s tym, ze niektori ludia sa nevyjadruju k veci. Ty si jednym z nich. Autorka sa pyta na konkretny produkt a skusenosti s nim - dobre aj zle. Ty zial nehodnotis produkt. Nikde som nevidela tvoje vecne popisanie jeho nevyhod. Len to, ako umyvas svoje tri okna handrickou a ake je to skvele a ako ja robim vela cavikov. Su vsak ludia, ktori umyvaju vacsie plochy a pouzivaju na to dany produkt. A bavime sa tu o jeho hodnoteniach, skusenostiach s nim. Chapes? To sa vola recenzia.

evkakorcek
16. jan 2017

Mam doma tento karcher. Kedze byvam vo velkom rodinnom dome, vyuzijeme ho. Rychlo a bez smuh. Hlavne nemusim behat po dome s lavorom a troma handrami na lestenie. Dobre je este pouzit original emulziu na cistenie od karcheru, ta je naozaj kvalitna 🙂 🙂 nam vydrzala cca dva roky a to umyvame 3-4 krat do roka 9 okien a dve velke francuzske. Za seba a moje skusenosti odporucam 🙂

evittam
16. jan 2017

@ Ty už konečne pochop, že to nebolo len tebe a všeobecne aj keď som ťa označila. A čo mám napísať konkrétne k produktu ty recenzia - proste za mňa nie - hotovo - zbytočné a zbytočne veľa roboty okolo toho - aby som ja umyla okno nejakým "výdobytkom modernej doby" a ešte to potom leštila a dotierala handrou - neviem na čo - už si spokojná?! A hodnotím produkt, ktorý som mala v ruke a skúšala som ho. A to, že tebe vyhovuje beriem ako normálne - nemám nič proti tomu. Sa už konečne prestaň do mňa navážať za nič.

slavka1811
16. jan 2017

odporucam,velky pomocnik, ja mam rada umyvanie okien ale teraz je to este vacsia sranda.taketo technicke vylepsovaky mna bavia,vzdy som taka rozbehnuta,ze potom este cistim aj kazde zrkadlo v dome a vsetko zo skla 🙂