Čistič okien Kärcher - skúsenosti

sednaja
2. dec 2016

Prosím, máte niekto skúsenosti s čističom na okná Karcher (prípadne aj inú značku)? Je ich viac typov, ale v zásade nevidím nejaké rozdiely, v čom sú iné? Podľa čoho si vybrať?

jaja1979
2. dec 2016

Ja mam prave karcher _ a pouzila som ho raz... ovela rychlejsie umyjem okna klasickym sposobom, okna mi to trochu smuhovalo, ked som s tym sprejom striekala na okna, bola mokra cela podlaha, ale je mozne, ze by to chcelo vacsi cvik, mozno vtedy by mi to islo lepsie, ja zatial ostavam pri klasike- handra a voda s octom😉

mon895
2. dec 2016

Ja mam z lidla kamoska karcher a rozdiel sme nezistili oba cistia fajn okna az na to ze ten moj bol lacnejsi :D

zveva
2. dec 2016

Ja som chcela pod stromcek, tak mi drahy kupil, ale nevydrzala som a hned som vyskusala a dobre som spravila...kym sa dal vratit. Kupil mi od gorenje taky, co sa nosi na pleci...parny cistic aj s nasadou na okna a ine. Asi na siedmi krat som to okno akotak umyla...ale sama cmuha.a do ruky to bolo max.neprakticke...tazko sa s tym manipuluje.a popri tych silonoch zo zaluzii to bol extra problem.jaj a najlepsie bolo, ze som si naparila okno, zacnem stahovat vodu a ked uz mam okno vystierkovane, tak z vrchu spopod zaluzii mi akurat zacali tiect take cicerky vody...takze odznova este raz. Vsade vlhko tak, ze sa ani dychat nedalo a tej natecenej vody....takze potom este aj pozmyvat treba. No a okna treba aj tak este lestit.to ma presvedcilo, ze najrychlejsie a najlepsie umyjem handrou. No su este take vakuove...tie som neskusala. Ale tie su akumulatorova a kto vie za aky cas odide baterka...no a nabijaju na 2 hodiny a funguju pol hodinu...

mon895
2. dec 2016

Ja mam ten vakuovy na baterku a na jedno nabitie umyjem vsetky okna v dome (11okien + terasove dvere)

mom311
2. dec 2016

@mon895 a musite predtym tie okna aj predumyvat,ci len priamo len vakuovy cistic date? A ste spokojna? Mozem sa opytat na znacku? Dakujem

zveva
2. dec 2016

No ja mam 35 okien...takze si to rozdelim na niekolko dni.Takyto pomocnik by sa mi veeelmi hodil.Ale jedna neg.skusenost mi asi stacila. A nefunguje ten vakuovy tak, ako obycajna rucna stierka len s tym rozdielom, ze nemam popod okno vodu? Lestit potom aj tak treba, nie?

mon895
2. dec 2016

@mom311 nastriekam tam vodu posucham to s takou handrickou co je k tomu a povysavam kym to "sucham" vysavac mam vypnuty. Mam z lidlu

bienennest
2. dec 2016

Ahoj, ja mam original Kärcher a som super spokojna. Mam 35 okien v dome a dost mi ulahcil zivot. Okna vzdy obmyjem jarovou vodou od hrubej spiny (teda aj okenne ramy) a potom ich uz len postriekam okenou (je k tomu aj taky maly potrekovac) a "povysavam" kärcherom. Ten pristroj vsaje do seba vsetku vlhkost a okna su krasne. Po jednom mieste staci prejst 1-krat. mala som aj z lidl taky parovy pristroj ale nebola som zial vobec spokojna..musela som docistovat..to potom radsej vsetko umyt po starom ☺

staronova
3. dec 2016

to čo máte za domy že 35 okien? to je k neuvereniu. Ako počítate tie okná?

zveva
3. dec 2016

@staronova kazdu sklenenu tabulu pocitam. ( zabudla som na stresne...cize +3). No je to vela...zvlast, ked treba umyt. Najhorsie su tie do dvora...z jednej strany ich oblize pes, z druhej dieta 🙂 Niekedy cez ne ani nie je vidiet 🙂

staronova
3. dec 2016

😀idem si ja svoje spočítať takto....asi ma šľak trafí aké číslo vyjde....48

zveva
3. dec 2016

A este x2...lebo z kazdej strany 😀

bienennest
3. dec 2016

Mame velky dom..potom je tych okien hned viac 😊..v kazdom pripade je to ale velka pomoc pri cisteni, takze mozem len odporucit

sednaja
autor
3. dec 2016

@mon895 Tiež som spokojná s výrobkami z LIDL, ale s týmto skúsenosť nemám......žiaľ, tam majú takého vecičky v akcii cca raz za pol roka, inak sa kúpiť nedajú 😉...... ale dobre vedieť, že je dobrý, ak bude v budúcnosti v akcii, tak asi kúpim sebe, teraz to chcem ako darček 😉

sednaja
autor
3. dec 2016

@zveva ďakujem za príspevok. Ty hovoríš ale o parnom čističi, aj na ten som pozerala, no ako hovoríš, na okna nie je veľmi vhodný, skôr asi na podlahy, preto uvažujem skôr o tom, čo je špeciálne na okná (aj tak by to dotyčná osoba inde nevyužila).

sednaja
autor
3. dec 2016

@jaja1979
@bienennest
Prosím, aký konkrétny typ máte?

bienennest
3. dec 2016
sednaja
autor
3. dec 2016

@bienennest Super, nad týmto som uvažovala, prípadne WV 2 Premium (nevidím medzi nimi rozdiel)....a v pohode stíhaš poumývať okná na jedno nabitie? Tak do 25 okien potrebujem, aby to umylo.....aj keď mamka to asi aj tak nebude umývať na jeden raz 😉

bienennest
3. dec 2016

Zatial som nemala problem aj ked vsetky okna vacsinou naraz neumyvam..si to rozdelim podla podlazi..kedze ho zapinas len na odsiatie vlhkosti (ma to podobny zvuk ako maly vysavac takze kdo by to chcel stale pocut v pozadi☺) tak v podstate nieje stale zapnuty a rozhodne dlho vydrzi. Nabytie je tiez super lahke, na par hodin das do nabyjacky (podobna ako na mobil) a hotovo. Podla manualnu ma zvladnut na 1 nabytie 75m 2..to je obrovska plocha. Po umyti uz len treba odstranit nazbieranu vodu zo zasobniku a hotovo.

zveva
3. dec 2016

@sednaja parny cistic nie je vhodny ani na podlahy.jeho uplatnenie by som videla jedine v kupelni. Ale aj tak mi nie je jasna jedna vec...pri vakuovom musim potom este lestit?

mom311
3. dec 2016

Ja sa tiez neviem rozhodnut,lebo ja nemam klasicke okna,ale sklenene steny! Kazda ma 3m na vysku a 2,5m na sirku (10ks)a 2okna 2x2,5m, takze by som behala na rebriku hore dole,aby to bolo stiahnute v jednej linii. Trochu sa toho bojim,ale tak pekne o tom pisete,ze asi to pojdem omrknut. 😄👍🏻

sednaja
autor
3. dec 2016

@bienennest Tak to bude super......keď tak rozmýšľam, mám doma ručný vysávač - on má nabíjaciu stanicu a tiež má výdrž len nejakých 15-20 minút, ale je postačujúci

sednaja
autor
3. dec 2016

@zveva no - podlahami som skôr myslela dlažbu - veru, parkety, plávačku, lamino....no, to by som tou vlhkosťou asi neriskovala........a ten čistič na okná, čo tu aj dala fotku @bienennest - práve o to ide, že to už netreba leštiť.....myslím si, že vyslovene "len" kvôli tomu, že sa ti odbúra leštenie, tak je to drahý špás, ale zase máme v domácnosti aj iné vymoženosti, ktoré nám "len" v niečom uľahčia prácu a predsa si ich kupujeme 😉

sednaja
autor
3. dec 2016

@mom311 Tak to byť tebou, už to dávno mám doma, prípadne nejakú inú vymoženosť na okná, lebo si neviem predstaviť tú otročinu..... inak, čo som tak googlila, tak existuje k tomu aj teleskopická tyč, neviem či býva súčasťou niektorej série, alebo sa dokupuje osobitne, ale každopádne existuje - to by sa ti hodilo ....niektoré typy majú v balení ešte aj užšiu hlavicu na vysávanie

jaja1979
4. dec 2016

@sednaja ja mam ten isty ako je na obrazku biennest