Číslovanie detských topánok na Sportsdirect

maja099
21. mar 2013

Ahojte. Vedeli by ste mi prosím poradiť aké je číslovanie detských topánok na Sportsdirecte? Potrebovala by som čísla 25 a 26. Aká je to teda veľkosť u nich? Ďakujem.

maja099
autor
21. mar 2013

Ja neviem, ale potrebujem to asi konkrétne 😀. Aké číslo je napr. C10?

aliza
21. mar 2013

@maja099 to by mala byt anglicka 8 a 8.5. C10 je 28

ingrida1
22. mar 2013

pekny den chcem sa spytat ked ste si objedali destku velkost pre deti ci sedela podla popisu napr. 5-6 na 116 dakujem

adus123
22. mar 2013

baby, ako by ste objednali...dcera bude mat v juni 10 rokov..neviem, ci objednat veci 9-10 alebo 11-12...dnes som si tak predbezne zadavala objednavku a davala som 11 - 12....nemate s tym skusenosti? nebude to velke? Dakujem za kazdu radu 🙂
A este sa chcem spytat..ak som to dobre pochopila s velkostou topanok...syn ma 31 - 32....takze objednavam velkost cislo 13? Dcera ma asi 35tku...tak mam objednat 3? Dakujeeeem.

aliza
22. mar 2013

@adus123 zalezi od toho, co je to za oblecenie, aka znacka. Kazda znacka to moze mat inak. Preto doporucujem objednavat vacsie, to sa zide aj neskor. Zalezi aj na tom, ci ma dcera standardnu vysku na 10 rokov alebo je vyssia, mensia....
k tym cislam topanok, ono to nie je vobec jednotne, ako u nas, kazdy vyrobca ma ine velkosti a mozu byt odchylky od 0.5 az 1cm. Ja som len teraz na nete nasla asi 4 rozne tabulky velkosti z uk na europske a vsetky to mali uvedene inak. Ja v sportsdirecte kupujem topanky iba po odskusani....ak sa vyskusat neda, tak zase ist o velkost vyssie, ked nebude tento rok, bude buduci 😉. 13tka moze byt 31, 31.5, ale aj 32. Dcera ma 31 a na NIKE teniskach ma napisane 12.5. tazke 13-tka by vam mohla sediet

adus123
23. mar 2013

@aliza ahoj...dakujem za rychlu opdoved...radsej teda risknem tu vacsiu velkost, ako hovoris...znosia neskor...🙂 Bola som teraz pozriet krabicu od NIKE...minuly tyzden sme synovi v kamennom obchode kupovali botasky. Je to 31 a napisane cislo 13C...mam pocit, ze su mu akurat, chcela som mu kupit vacsie, ale predavacka ma presvedcila, ze tie by mu uz boli velke....v sportsdirecte chcem len nejake take na "behacku"...tak mozno risknem tu 13...🙂

meinkonka
23. mar 2013

@maja099 no to je tazko povedat. ja nejake mam aj detske, aj dospelacke, ale co znacka - to ina velkost. ja to zvycajne robim tak, ze si pogooglujem na nete konkretnu znacku rsp. oficialnu stranku tej znacky, alebo pohladam na bazari konkretnu znacku a pozriem ake udavaju velkosti. lebo fakt, kazde topanky su ine v cm. ja sa vzdy riadim cm a nie velkostou, takto to mam vacsinou presne.

mahatta
30. máj 2013

@meinkonka Ja som kupovala synovi sandalky Karrimor v.C11 /eu v.29/, taku velkost, ako ma tenisky. Na sandalke je uvedena velkost v cm 16,5 /malo by to byt asi na taku dlzku detskej nohy???/, ale stielka ma dlzku az 20 cm, takze ich vynosi az na rok. Teraz som kupila sandalky Peddy v. 29 a tie mu sedia.