Čím vyčistím fľak po plastelíne?

ollynka
3. máj 2021

Čím vyčistím mastný fľak po modernej plastelíne. Skúšala som jarou, sódou bicarbónou, octom,..nepomohlo. Na novom svetri má riadne fľaky. To sú tie farebné lesklé plastelíny predávajú ich v okrúhlych krabičkách.

lucyla38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malaadka
3. máj 2021

my mame na koberci tak sa tiez pridam

lindous
3. máj 2021

Ja som sa zbavila ničím nevyprateľných mastných škvŕn po vosku technickým benzínom 😊 mohlo by to fungovať aj pri tomto

petrisa213
3. máj 2021

@malaadka s kobercom ti poradím jedine to co u nás zafungovalo 😁 nožnice a schovať plastelínu 🙈

jankapepe
3. máj 2021

@ollynka alkohol

bubla97
3. máj 2021

@ollynka ja by som skúsila prežehliť cez pijak 😉 tak sme si poradili vždy, keď po vosku od sviečky zostal mastný fľak na oblečení, vypije to celú mastnotu... Teplotu odporúčam postupne pridávať, nie vypeckovať hneď 😉

ollynka
autor
3. máj 2021

@bubla97 pijak nemáme, neviem, či sa to dá kúpiť samostatne.

merien259
3. máj 2021

Univerzal od eurony

ollynka
autor
3. máj 2021

@merien259 v akej predajni sa dá kúpiť,...skúšala ste na odevy? riediť alebo nie?

bubla97
3. máj 2021

@ollynka samostatne asi nie, ale jeden zošit stojí minimum, nám to za to stalo 😉

merien259
4. máj 2021

@ollynka to sa da objednat, v obchode nekúpite, na velmi znecistene sa používa neriedeny inak sa da použiť na vsetko aj podlahy skrinky na mastnotu v kupelni na obklad atd. Ked som kupila kocik od ruky pani mi tvrdila ze z tašky nechcu zísť flaky použila som univerzal a vsetko pekne zišlo