Čím vám detičky obohatili život?

kristinka.s
15. jan 2010

rada si precitam vase postrehy 🙂
......mna napr. poznanim, ze?
- nemusi byt vsetko na 100%
- praca nie je zmysel zivota
- nie je vsetko len cierno-biele
- aj malickosti vedia urobit velku radost
- pocit zodpovednosti je skvely pocit
......neskor ma urcite napadnu aj dalsie...........

helenkasabinka
15. jan 2010

uz len tym ,ze ju mame 😵 😵 😵 😵 😵

mirka414
15. jan 2010

o poznanie aky bol zivot predtym prazdny 😒 ...
-pochopila som strach mojich rodicov,ked som nieco vyvadzala (ked mi raz moja dcera bude vyvadzat len polovicu z toho co som robila ja nasim tak asi zomriem od strachu)sedivsia uz byt nemozem.

denduska
15. jan 2010

krasnou vonou 😵
a tym ze som netusila ako velmi dokazem niekoho lubit a ako velmi sa onho dokazem bat...

mywiel
15. jan 2010

Tym ako vedia bezhranicne milovat a ich uzasna nevinnost. 😵

mywiel
15. jan 2010

A nadcenie zo vsetkého, radost a najkrajsi usmevom aky som kedy mohla vidiet kazdym dnom mi obohacuje zivot, je sucastou mna a mojho ♥ naveky. 😵

kristinka.s
autor
15. jan 2010

ake krasne myslienky, radost citat

marianka79
15. jan 2010

o lásku... ešte nikomu som tooolko nehovorila ako ho vééélmi lúbim a za tých 10rokov som mu to teda povedala nespočetnekrát a najkrajšie je že aj on mne 😉 a vystíska ma že mi všetky vnútornosti vybehnú hore 😀

titkovamiriam
15. jan 2010

tym ze su... ze su zo mna... je to to najkrajsie co som kedy vytvorila 🙂 🙂 🙂

seve_ranka
15. jan 2010

zistenim, ze je mozne kazdym dnom lubit viac. a priamo umerne stupa i ten strach. to je ta dan za lasku 🙂

saska.t
15. jan 2010

vsetkym, milujem svoje dieta nadovsetko a mozno tento svet ani nestaci na to ako velmi malu lubim a budem navzdy lubit, zlatko moje najkrajsie... 😀 😀 😀 😀

mywiel
15. jan 2010

No a to ze uz taky maly cloviecik ma svoju osobnost a vie nas usmernit ze aj napriek tomu ze je mala nas vychovava a to myslim v pozitivnom smere. 😉

jarka007
15. jan 2010

Naucili ma byt ovela trpezlivejsou. A tolko srandy som predtym asi nikdy nemala 🙂 .

lyongirl
16. jan 2010

dieťa je najvačší dar, akým ma Boh mohol obdarovať/dokonca už 2x/ a som mu nesmierne vďačná...
dieťa je ako slniečko, ktoré ráno výde na oblohu a celý deň mi robí radosť všetkým, čo spraví, či už úsmevom, pohľadom, slovom mama atď.
som šťastná, že môžem zažiť to všetko, čo môže zažiť len matka...

egyptanka
16. jan 2010

ked mala Naty 6 mesiacov tak mi zomrel milovany otec ... ona ma dokazala podrzat nad vodou, kvoli nej stale zijem a jej zivost ma nuti mysliet na nieco ine ako bolest a smutok ... jej usmev po noci placu osviezil moje utrapene srdce.

wild.horses
16. jan 2010

naucil ma vacsej trpezlivosti a poznaniu co to laska v skutku je 😵

dadis
16. jan 2010

darovali mi neskutocne dobry pocit, takmer kazdy vecer ked ich ulozime spat...nieco ako po dlhom vylete, kedy oddychujes s vylozenymi ubolenymi nohami a spominas, co vsetko si v ten den zazil, co si videl, popijas si cajik a bilancujes, aky si na seba hrdy, ze si to zvladol a mas doma neskutocnu pohodu...tak to mame doma takmer kazdy vecer, s vynimkou tych dni, ked sa trapime kvoli ich soplikom, prdikom, zubkom, exemikom a podobnym neprijemnostiam. Vacsinou si povieme, ake super deti mame, co vedia nove, zasmejeme sa na tom co vyparatili alebo starsi, co povedal smiesne. V tieto chvile som neskutocne stastna, samozrejme som stastna aj ked nespinkaju 😀 😀 😀 len vtedy si to akosi nemam cas uvedomit, s vynimkou chvil maznania s nimi - tie mam mozno este radsej...

alca85
16. jan 2010

uvedomením si, že je to to najväčšie bohatstvo, aké len človek môže mať a nepochopením ľudí, ktorý sa takého bohatstva zrieknu.... 🙂

alca85
16. jan 2010

som zabudla....

Natálka, ľúbim ťa najviac na svete...

akzuzs
17. jan 2010

Obohatil ma už len tým, že je a ja som jeho maminou a môj manžel je jeho oteckom, lebo vždy keď sa na neho pozriem, bojím sa že je to len sen a tiž sa ho nemôžem nasýtiť a doslova ho "fetujem"

mirka099
17. jan 2010

tym ze so mna urobil maminu
ze ked sa v noci zobudi vystraseny a zakrici mama mama s tolkou doverou a potrebou v hlase
ze ma dokaze v jedne minute rouhenvat do nepricetnosti a v druhej mi srdce ide puknut od lasky k nemu
ze je moje dieta 😵

mirka099
19. jan 2010

a hlavne ze na tým rozmýšlam už dva dni, a stále som nenašla vhodné slová. Pretože tie nedokážu opísať, ako matka miluje svoje dieťa 😵

hanka274
19. jan 2010

jedna z najkrajsich tem na Modrom koniku, kristinka.s !!!!!!!

precitala som si vsetky prispevky a iskricky v ociach som mala 😵 ...
takze? co pre mna? mam to tu vsetko skopcit co ste popisali??
radsej napisem iba toto, pretoze sa bojim, ze nieco zabudnem...

Milujem svoje deti, NADOVSETKO! Dakujem, ze su, ze ich mam!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sue
19. jan 2010

...pocitom, že nik nie je dôležitejší, ako ten človek, ktorému dám život...
...najnádhernejšími stavmi, keď si hovorím že "výchova ide do zadku" lebo sa na neho za niečo hnevám a on príde usoplený, zašpinený a povie "maminka pjepáč, ľúbim ťa" a vtiskne mi na tvár pusu 😵
...každý deň mi dokazuje, že život je krásny aj keď máme hypotéku na krku a prácu neistú a kopu ďalších problémov... nič nie je dôležitejšie a krajšie ako keď sa zdravé spokojné dieťa v spánku usmieva...
...trpezlivosťou...
...nekonečným strachom - o neho, o to, že mu niekedy nebudem môcť dať všetko čo bude potrebovať, o to, že nedokážem z neho vychovať šťastného človeka...
...obohatil moje srdce o nekonečnú lásku...nikdy ho neprestanem milovať, nikdy sa neprestanem o neho báť, nikdy neprestanem túžiť po tom,aby prežil spokojný šťastný život...

Milujem ťa Macko 😵

macka01
20. jan 2010

mne moje deti ukázali,čo má skutočne v živote význam,ten správny smer a dôvod,prečo sa oplatí žiť 😀

blazka24
20. jan 2010

pochopila som že som sa hnala za niečím čo ma doviedlo do prázdnoty /predtým práca a škola bola pre mňa všetkým a manželstvo nebolo naplnené ale plné prekvapení/ - teraz je to iné, malý mi zmenil a prehádzal úplne životné priority a to nehovorím ako nehorázne ma zmenil z vnútra - ja čo som málokedy plakala, teraz len keď sa rozplače a nebodaj nepapá tak revem jak tur - konečne som pochopila slová matky - až keď budeš mať vlastné dieťa pochopíš čo je to strach o dieťa..............týmto chcem mamine poďakovať, za to že vydržala tie stavy ktoré som mala v prvých dvoch mesiacoch a chápala tie moje výlevy o tom že som hrozná matka 😀

maruschka
20. jan 2010

moje dcéry ma (aj manžela) naučili mnohým užitočným veciam:

-prežívať nadšenie zo všetkého a zo všetkých
-byť trpezlivou v každom prípade, nech sa deje čokoľvek (občas však vybuchnem ako sopka)
-prežívať každý moment spoločného voľna a vôbec každej chvíle (jednoducho sa postavíme od stola a ideme kam nás nohy ponesú..a to je jedno, či to je 100 km ďalej) a hlavne neplánovane..
- prekonať únavu, aj keď sa mi hlava motá na úrovni kolien a pomaly spím, deti mi vždy dokážu, že zo seba dokážem vydolovať ešte kúsok energie, ktorá vystačí na večernú prechádzku..
-tešiť sa zo šálky kávy, keď ju pijem viac ako 5 min a v tichu (predtým mi to nepripadalo také dôležité,ale teraz som pochopila, aký relax to je🙂)
-naučili ma, že víla, škriatok a iné tajomné bytosti naozaj existujú-nechápem, ako som mohla neveriť..Už mi o tom podali snáď tisíc dôkazov a vždy trpezlivo čakajú, že naozaj priznám, že fakt existujú..a ja som uverila..
-naučili nás byť rodičmi, dôverníkmi, kamarátmi aj do nečasu, oporou...

pochopili sme, že neexistuje len sever, juh, východ a západ..existuje milión smerov, možností, pohľadov, javov, neobyčajných udalostí a dimenzií na tomto svete...a tie vám vie ukázať len dieťa..

sú to naše malé, krásne a úžasné princezné....