Čím ukľudniť myseľ?

29. aug 2022

Co vam prosim pomaha na vtierave negativne myslienky? Je nejaky volnedostupny liek? Taky co aj zabera? Pripadne nejake typy ako s nimi bojovat? Nechcem hned na lexaurine skoncit ;) ale chcem si viac uzivat zivot nielen prezivat kvoli blbej hlave a neustalemu prudu obtazujucich myslienooook ;(((

miankass
29. aug 2022

Hmm
Mne raz na to povedala fintu psycjologicka,ze tie negativne myslienky,udalosti zamknut,odniest na nejake miesto kde sa vratime len raz za cas a to len odniest do truhlicky dalsie negativne myslienky a udalosti... no toto je tak v skratke napisane, ona mi to tak relaxacne hovorila kde slm mala zavrete oci.. skus mozno psychologicka ti tiez pomoze 🙂

doriiis
29. aug 2022

Medovkovy caj

pukina
29. aug 2022

nemas privela volneho casu? Mne sa toto stavalo, ked som sa velmi casto nudila. Najdi si nejaky konicek, chod si zacvicit, proste nejaku fyzicku aktivitu, kde sa vyburis a prides zaroven na ine myslienky. Fakt to pomaha

nikoletta1712
29. aug 2022

Meditácie, rýchla chôdza v prírode, učenie sa cudzieho jazyka, čítanie kníh - pomáha to🙂

rikarika
29. aug 2022

Beh, skus aspon miernym tempom 2-3 km, pre mna neskutocny relax

nika_val
29. aug 2022

Pripnem sa.. mam rovnaky problem
A ano je to zrejme tym že mam vela volneho času a potom ma mate **** napadaju a take psycho myšlienky si viem z toho vytvoriť že až je to zle na psychiku..

luccija
29. aug 2022

@nika_val ked som robila do skoly seminarku pisala som o Sigmundovi Freudovi psychoterapii...a ten povedal, ze ked je nuda prichadza uzkost, depresia a tak to je🙂je cas premyslat co by bolo, keby..
Autorka ake myslienky?mozno mas OCD

nika_val
29. aug 2022

@luccija to je možne.. lebo mne vedšinou take paranoidne nahovačske myšlienky z ktorych je potom depka

akinomel
30. aug 2022

Pobyt v prírode a fyzická práca. Nebudeš mať čas rozmýšľať nad nepodstatnými vecami, než ako zabezpečiť prácou to i ono, napr. chod domácnosti, rodinu, úrodu v záhrade atď. Pokiaľ to sú nutkavé stavy, môže sa jednať o chorobu, vtedy navštíviť aj lekára.

zmrzlinka2021
30. aug 2022

Uplny ideal - kvalitne psychoterapie.
Potrebujes vediet, z coho myslienky pramenia, ake mas zauzivane vzorce rozmyslania a potrebujes sa naucit bojovat s myslienkami.

Ako povedal Luther - myslienky su ako vtaci, nemozes im zabranit aby lietali nad tvojou hlavou, ale mozes im zabranit, aby si na tvojej hlave spravili hniezdo 🙂

roja01
30. aug 2022

Nenechaj volne plynut myslienky, pretoze nie vsetky pochadzaju z tvojej hlavy. Pozoruj ich, odkial prisli? Ty si chcela mysliet na zle veci, ktore sa ti zrazu vyroja v hlave? Nie. Mnoho vedcov uz vie, ze vedomie je system, ktory nas vedie nie tam, kam chceme a nie k tomu, co je pre nas dobre. Aj ked sa to javi ako neuveritelne, ak ty sama ovladnes svoju mysel, oslobodis sa. Zacni cielene mysliet pozitivne, t.j. o dobrych vztahoch, situaciach a stretnutiach, maj rada ludi, nesud ich ani im nepripisuj zle umysly a pod.To znamena zi v laske. Ked sa to spoji s dobrymi cinmi, tak sa ti zmeni zivot. Tomu sa hovori vitazstvo sama nad sebou.

https://www.youtube.com/watch?v=TMdi2Ofzi0Q