Čím prevoňať byt?

10. mar 2020

Ahojte, viete prosim poradit ako prevonat byt? Nabytok novy, malovka nova, stale periem, dlazky zmyvam kazdy 2. den, vetram poriadne a dlho 3x denne a napriek tomu mam pocit akoby bol v byte divny vzduch. Nenazvala by som to "puch" ani smrad ani nic, ale nemam taky pocit sviezosti. Proste otvorim dvere a necitim ziadnu vonu. Ako u niekoho. Poradte, ako vyvoniate domacnost? Uz neviem co robit alebo ci mne preskakuje a mam nieco s nosom

autor
10. mar 2020

Dakujem za rady

orchi_dea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natka16
11. mar 2020

Ja som skusala uz vsetko mozne..a jedina vec co mi prevonia byt je aromalampa s vhodnym olejom - niektore necitit vobec, najlepsie nieco citrusove..

A po vareni mi tiez nepomana vetrat, pustit digestor.. najlepsie zabera dat do hrnca prevriet vodu s trochou octu a to pach pekne pohlti..

silvianm
11. mar 2020

Za mna ozaj aroma difuzer.. napiste mi spravu poslem vam link s cim som spokojna.. nech nerobim reklamu aby to komusi nevadilo

lula313
11. mar 2020

Tiež používam take tie tyčinky vo vonacke na prevonanie, ale moc to nie je citit. Keď vyvesam opraté pradlo, tak vtedy je aspoň 1-2 dňa vôňa z avivaze. Ale čo som si všimla, každá jedna domácnosť nejak “smrdi”.

lavender273
11. mar 2020

Esencialne oleje (citron, pomaranc napriklad) + difuzer

evkakozickova
11. mar 2020

Ja mňa taký istý problém skúšala som fakt všetko a stále nič

melbak001
11. mar 2020

do aroma lampicky som dala nie vodu, ale vosk zo starej obycajnej sviecky, do toho rozpusteneho vosku som nasypala 1 vanilkovy cukor a zapalim kahancek, nech sa paci vyskusat

jana_eyre_2
11. mar 2020

@lula313 presne, každá jedna domácnosť má špecifickú arómu, ja som na pachy veľmi vnímava.. ak by mi niekto zaviazal oči a priviedol na známe miesto podľa vône by som vedela kde som..

V úvode ide zrejme o nový byt? Podľa mňa to časom prestanes vnímať, ja som to tak mala pri každom sťahovaní - časom som si zvykla na pach bytu..

Ale napr. ja mám pocit že nám zapácha predsieň, pretože tam má náš pes pelech.. skúšala som vseliake "vonky" ale nič nebolo dosť účinné, alebo bolo až tak silné že som sa bála že to ovplyvní psa.. tak som kúpila wunderbaum do auta (takú slzu, nie stromcek 😅) a zavesila na poličku, to je taka nenutena vôňa vanilky, v priestore nie je silná..

janett_332
11. mar 2020

Aroma lampy sú fajn, ja mám všade difúzer a snažím sa vetrať. No z nových vecí to trocha potrvá pokiaľ to vyprchá alebo si na to jednoducho zvykneš

zumbulka20
11. mar 2020

@silvianm dobry mozem aj ja poprosit s akou vonou, resp. znackou ste spokojna?

autor
11. mar 2020

Ja uplne zavidim zenam, v ktorych domacnosti to vonia avivazou. Ja jej lejem vzdy do prania 2x viac ako odporucaju (uz mi sibe) a vonia len to pradlo, pripadne zaclony a zavesy par dni. Ale akonahle sa po dlhsej dobe vrarim domov, mam pocit ze citim daky puch. Raz sme zabudli pred letnou dovolenkou vyhodit smeti, dnuka bolo teda riadny smrad po tyzdni v horucavach. Odvtrdy mi to ostalo v nose a aj ked stale umyvam a vetram mam pocit ze to citim. Je mozne baby, ze steny dako natrvalo napachli??? U nas sa nefajci, smeti sa vyhadzuju kazdy den a zeby tato jedna chyba mi bola zasmradila byt navzdy? Inak do tych difuzerov tie oleje su dobry napad. Mne hy sa pacila taka ta avivazova vona. Nalejem ju donho asi, lebo ma uz porazi 😁😔

autor
11. mar 2020

@jana_eyre_2 ahoj je to pomerne novy byt, preto sa desim ze to z tych murov uz nevyjde😶

autor
11. mar 2020

Baby este otazka - do tych difuzerov sa dava voda? Mne velmi zle vzdy robi vlhky vzduch - neviem preco :( su aj dake pristroje kde sa voda neda a len olej a ten sa bude odparovat? Ako vonnka sviecka? Dakujem

ovaaa
11. mar 2020

Pri umyvani dam do vody avivaz, byt prevonia.

eliska13
11. mar 2020

Neskúšala si kúpiť difuzer na olejček?aj ja skúšam čokoľvek, ale vôňu cítim len, keď dám do zástrčky airwick viem, že je to chemikália, ale mám vonné tyčinky nie lacné a vôňu cítiť len tak meter od toho.

eliska13
11. mar 2020

Tuhé vosky od Yankee candle sú dobré, ale tak max na 3,4 hodiny.

mirage
11. mar 2020

Ja neznasam byt, kde to vonia avivazou. Synovi kamarati mavaju tak vonave oblecenie, az sa mi rosia oci. Nie je to ani zdrave, ani ekologicke.
Nas dom vonia drevom, nami, jedlom, co varim a opratym oblecenim, podla situacie.

stanulienkat
11. mar 2020

@mirage ani ja to nemam rada. Ked citim sladku vonu avivaze,az ma napina. Nehovoriac,ze vsetko ide cez pokozku do rela- potom su exemy,alegie.... A rozne vonavky do zastrcky a sviecky su kacinogenne.

autor
11. mar 2020

Baby a na stiahnutie toho domaceho puchu staci ocot?

princeznasevera
12. mar 2020

Ahoj ja som mala tento problem ked si vosla domov priserny puch nevedeli sme co to sposobuje tiez som vsetko drhla a nakoniec priatel zistil ze umyvadlo bolo zle zatesnene takze ked som umyvala dosku vsetku spinu som vlaatnezasunula pod roh umyvadla a tam to zacalo kvasit. Nakoniec sme museli umyvadlo vytiahnut a silikonom zatesnit a uz je tam prijemne vonavo ako na zaciatku. Moze to byt kludne aj takato blbovinka