Či je to za chrobáčika?

denka259
22. mar 2022

Ahojte, poraďte mi, prosím, čo je to za chrobáčika. Je to podlhovastá, podobné chrobákom, čo bývajú aj na wc. Vzadu má dlhý osteň.
Ďakujem

tinagy
22. mar 2022

@denka259 Je to rybenka. Žijú teda láka ich vlhké prostredie. Celkom sú nepríjemné. Mali sme ich tieš. Pomôže odvlhčovač vzduchu, častejšie vetranie. Ak bývate v paneláku, môžu ísť aj od susedov odtokom, šachtou.

misulienkamisa
22. mar 2022

Ani by som si ju nevšimla 🙂 Ale áno, u mojich starkých občas na toalete takú vidím ale veru neviem čo proti tomu.

25daniela
22. mar 2022

@denka259 je na to pasca, taka lepiaca krabička, ale chytili sa mi do nej skôr pavúky 🙂 a áno, je to rybenka

jana_eyre_2
22. mar 2022

Odborne sa to volá myslím švehla, inak sme to volali rybičky.. mali sme to v rodičovskom panelakovom byte, žijú tam kde je vlhko.. nie je to nebezpečné, ani nič, len otravné.. niektoré sú svetlé, iné tmavé, ale všetky majú aj osten a nožičky, len niektorým to nie je vidno.. ,

alienkami
22. mar 2022

Čo sa škodlivosti týka, prirovnala by som to k moliam.

denka259
autor
22. mar 2022

Sme akurát na Madeire v jednom apartmáne čo máme cez booking. Okrem zimy, plesní v sprche a práčke, okien, ktoré sa nedajú zavrieť a podfukuje popod ne som objavila dnes aj chrobaciky 🤦‍♀️. Inak hodnotenie cez 8. Majiteľ neskutočne neochotný, nechcel nám skrátiť pobyt a vrátiť peniaze.

kataina
22. mar 2022

volá sa to švehla, ale aj rybenka

katka13katka
22. mar 2022

Mali sme v starom byte tieto rybky. Najma vo wc..po prerabke zmizli ;)