Chyžná v zahraničí

majuska1234567
27. feb 2018

Ahojte chcem sa spýtať je tu nejaka žienka ktorá robi alebo robila chyžnú v zahraniči? Mala by som záujem len sa bojím ísť na vlastnú päsť hľadám na profesii je tam veľa toho ale bojím sa že ma oklámu už sa mi to raz stalo, radšej by som išla cez niekoho kto tam robil alebo robi a ma s tým nekake skúsenosťi predom ďakujem za odpoveď....

joja101
27. feb 2018

a mas certifikat, ze to mozes vykonavat? ja osobne by som sama na vlastnu past nesla

sense
27. feb 2018

Robila som chyznu, bez agentury v taluansku aj rakusku, aj casnicku a recepcnu

andulam
27. feb 2018

@majuska1234567 Ahoj.a to by si chcela ist uplne sama?nemas nikoho,kto by rad siel s tebou?nehovorim,ze je nieco na tom zle,len by mi bolo smutno asi🙂na fb je urcite viac skupin Slovakov zijucich v zahranici,my sme sa takto zoznamili s jednym chalanom,co hladal spolubyvajucich,s nim sme sa dohodli,vsetko bolo ok,neoklamal nas ani nic.asi by som sa vydala touto cestou,ked chces ist sama.chalan prisiel pre nas na letisko.co sa tyka prace chyznej,nikdy som nemala problem,rozniesla som zivotopisy do hotelov a o par dni som uz pracovala,ale tak asi zalezi od miesta.my sme boli v Anglicku.

andulam
27. feb 2018

neviem ci tu na konikovi nieco take je,ale na mojasvadba tiez bola skupina zien zijucich v Anglicku atd,mozno by ti niekto rad pomohol.

loldi2
27. feb 2018

Ja mám známu, čo chodí cez agentúru, hovorí, že je rada, že nešla len tak na vlastné triko, ale že išla s agentúrou, niektoré veci sa vybavili omnoho jednoduchšie, len problémom pri agentúre sú peniaze, mnohokrát ich vydierajú, že čo viac by chceli, že môžu byť radi za to čo majú a podobne, má to dve strany no

flavica
27. feb 2018

nahovor nejaku kamosku aby sla s tebou, ja by som sa bala aj keby idem cez agenturu. teraz je to velke riziko

deginko
27. feb 2018

Ahoj ja som bola na vladtnu past v roku 2010..pracu som nasla hned..bola som v Anglicku cez 4roky ako chyzna...s pracou tam problem nie je,ak ti mam poradit chod na fb najdi si kde by si chcela ist..pridaj sa k nim do skupiny,davaju si medzi sebou echo o praci..aj ubytovani..kto ponzka izbu atd...ked som ja sla este sa taketo skupinky len zakladali takze mbe to bolo ord platne,ale tebe to pomoze je to velka pomoc,ked si najdes ubytko cez ludi slivakov a cechov co uz su tam

iveta7677
1. mar 2018

@sense ktorá práca sa Vám najviac páčila? Určite je to drina.

sense
2. mar 2018

@iveta7677 kazda mala plusy a minusy, najviac sa mi pacila v jednom garni, kde som robila v podstate vsetko dokopy takze nikdy stereotyp, od utorka do piatku ranajky plus vecer umyt chodbu a saunu a sobotu ranajky, potom pomoct chyznej upratat apartmany a poobede zapisat ludi...kedze sa chodilo len na tyzdnove turnusy, vela volneho casu, perman.do fitka, skipas k dispozicii ziaden stres,okrem skoreho vstavania

...teraz by som to uz ale nerobila okrem.recepcnej...

arthemiis
2. mar 2018

ja som robila chyžnú jeden jediný deň a povedala som si že už nikdy nikdy viac .. radšej v sklade niekde ako robiť chyžnú

zuzanka.zuzu
2. mar 2018

záleží do akej spoločnosti/hotela sa dostaneš... ja som robila v centre Paríža v menšom hotelíku (v podstate ako väčší 4posch. rodinný dom) a nemôžem si sťažovať 🙂 do skladu by som rozhodne nešla, to ideš v podstate iba "robiť" ale ja som aj "žila" (obzvlášť v centre Paríža ako slobodná mladá). aj keď ja som nad tým nepremýšľala, len som išla na dovolenku na predĺžený víkend a zostala som rok 😀 je síce pravda, že prestieranie keď malo byť zarovnané doprava, tak muselo byť doprava (iná možnosť im asi ani neprišla na um) ale zase veeeľa voľného času, zadarmo jedlo, práčovňa, ubytovanie, menší hotel = striedanie iba s jednou kolegyňou (staršia bezdetná arabka, takže keď ja som nemohla, tak prišla ona), na recepcii sa striedali iba 3 chlapi (všetko podpapuční ženáči, arabi, ktorí brali turistky jedna radosť, ale báli sa manželiek ako bravčového, takže s nimi sa tiež dalo "vyjednávať") a údržbár bol manžel tej chyžnej. akože ja som sa tam mala v bavlnke, lebo oni nás považovali za totálne chudobnú krajinu a dosť si ma hýčkali 🙂 (napr. mi dali zadarmo ich notebook a net, čo vtedy bol viacmenej luxus a o wifi sa hovorilo max. na vedeckých kongresoch 😀)

iveta7677
2. mar 2018

@arthemiis preco?Bolo to az take hrozne?