Chýba vám po rokoch škola?

29. dec 2023

Určite aj vam všetci hovorili ako vám tá škola bude ešte chýbať a ako je to strašne zle byť dospelým človekom a chodiť do prace. Neviem ako u vás, ale 10 rokov od školy a ja vo svojom okoli nepoznám nikoho, kto by chcel byt znova študentom, vrátane mňa.
Len tak na zamyslenie

crazy_lazy
29. dec 2023

Toto som aj ja kedysi hovorila manželovi. Keď som chodila do školy tak všetci mi rozprávali, že keď budem chodiť do roboty, ešte mi bude smutno za školou. Som cca 10 rokov po škole, a ani raz som nemala chuť sa tam do nej vrátiť 😂

dori2
29. dec 2023

mne tiez nechyba :D zo strednej udrziavame zive kontakty vacsina triedy, z vysky s mensou skupinou ludi a to mi uplne postacuje ku stastiu

amelia89
29. dec 2023

Mozno obcas trochu tie studentske casy - kamarati, intrak,tie cesty vlakom ked sme jedli a kecali, vecerne seanse na balkone na intraku, take tie nervy predtym nez sme dostali znamku do systemu, ale aj take spolocne “ucenie” - no podla mojho opisu mi naozaj chybaju len tie bezstarostne casy s kamaratmi ale skola ako taka urcite nie 🤣 Ja som mala navyse skolu tazku a fakt som sa modlila nech uz je koniec.
Ale zase hypoteka, praca a deti a nemat cas na nič je tiez niekedy na zabitie 😅

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3petka
29. dec 2023

Už by som to veru nechcela prežiť znovu. Ešte teraz mám niekedy nočné mory že robím skúšku a všetko som zabudla.

ajajaj00
29. dec 2023

nie nechyba

lelelienka
29. dec 2023

Strednu som nemala rada, ale to je skola ked “este musis”´ a to sa vacsinou cloveku nechce 😁 A neznasala som sediet v rovnakej lavici s rovnakym kolektivom kazdy den…vS bola uz o inom, tam som “uz nemusela” ale chcela a celkovo mi viac vyhovoval ten system studia. Ale aj tak mi skola nechyba, pracovny zivot je lepsi a ja si myslim, ze aj ovela jednoduchsi. Jedine co by som mohla mat ako pocas skoly, je vek a prazdniny 😂

leuska0910
29. dec 2023

Mne sa dost casto sniva o zakladke, aj o strednej. Nie ze by mi to chybalo, ale zaujimalo by ma ako teraz ziju spoluziaci a ucitelia, ako sa im dari a tak.. ci este ti ucitelia este ziju.. (hlavne ti zo ZS)..

autor
29. dec 2023

@3petka joooj a koľko som sa presne na tej výške napočúvala, že sú to najlepšie roky života. Permanentný stres že nedam skúšky, potom depka lebo som ich nedala, alebo vyhodenie z učenia, nonstop prázdna peňaženka aj napriek nekonečnému brigádovaniu atď 😂 fuj, zle mi je keď si na to spomeniem. Za mňa najlepšie roky boli po škole. Vtedy to bol pre mňa život gombička. Žiadne zodpovednosť, len prísť do práce a po práci som mohla čo som chcela, nečakali ma skriptá ani bakalárka, diplomovka, konecne som mala prachy a mohla si kúpiť aj iné ako jedlo anájom 😆 podľa mňa ak toto niekomu príde lepšie ako život po, niečo si v živote asi zariadil dosť zle

thereisabear
29. dec 2023

Ono sa to skôr myslí, že študenti majú viac času, voľna a prázdnin ako človek, čo chodi do práce.
A nie, nechýba mi.

mimikarol
29. dec 2023

Mne stredná chýba. Boli to najkrajšie roky môjho života. Kamošky, voľnosť... Mám s toho obdobia kopu zážitkov na ktoré rada spomínam.

dzejny656
29. dec 2023

Mne škola vôbec nechýba, pracovný život mi vyhovuje oooovela viac.

makulienka1
29. dec 2023

Nie nechýba, a pred pár dňami som mala presne túto istú úvahu. Síce ani práca nie je med lízať ale z vysokej školy som doslova skončila na práškoch takže nie ďakujem.

tramtada31
29. dec 2023

Po výške som mala taký pocit, ze toho ešte moc neviem, tak som si isla spravit druhu výšku. Tu som si celkom aj užila, aj som ju excelentne skoncila. Po nej som už bola taká vypluta, nepokračovala som dalej (doktorandské štúdium, aj keď pochádzam z profesorskej rodiny). Nedavno som si spravila MBA, ale do toho som sa musela už tlacit. V každom prípade, študentské casy boli super, ale nemat deti, tak terajšia sloboda je ešte lepšia.

h2
29. dec 2023

Nie, vôbec mi nechýba. Ani základná, ani stredná, ani vysoká. Študentské časy boli super, ale škola je to posledné, čo by mi na nich chýbalo.

karolina2121
29. dec 2023

Ja by som sa vrátila hneď na výšku boli to naj časy v mojom živote. Teraz už len starosti 😊

mikadooo
29. dec 2023

Nie, nechýba a ani takú blbosť nehovorím svojim deťom. Mám rada svoju prácu, tá by mi asi chýbala. Každopádne keby neboli tie školy predtým, nebola by ani táto práca...

thoughtfulweirdo
29. dec 2023

Ja som si vždy myslela, že to znamená, že nám budú chýbať tie prázdniny 🤣

zorkahorka
29. dec 2023

Mne sa tam nechcelo chodit uz ani pocas vysky. Vybavila som si individualny plan a pracovala som - v odbore a nelutujem.

simsalabim
29. dec 2023

No ja by som sa kludne vratila do studentskych bezstarostnych dni... pred casom som bola na 3 tyzdnovom skoleni v zahranici a to bolo kvazi ako studentsky zivot a teda moooc sa mi to pacilo 🙂

jaskolka
29. dec 2023

Tak podla mňa nejde o to ze chýba konkrétne škola ako inštitúcia, kde sa učím čítať, písať, alebo neskôr kde sa učím povedzme ako podávať injekcie.
Môj názor je ze to vyjadrenie je myslené skôr tak, ze budu človeku chýbať tie časy bezstarostneho života, kde nebolo treba riešiť extra financie, účty, hypotéky, deti, škôlky, a podobne.

gabika0825
29. dec 2023

Nechýba 😀😀 tiež som to počúvala ako študentka, od rodiny keď sa mi nechcelo učiť alebo aj od učiteľov. A nie nechýba a to som už xy rokov po

autor
29. dec 2023

@jaskolka toto chápem, ale neviem, nemyslím si, že by to väčšina ľudí v dospelosti takto vnímala. Aspoň ja to mám tak, že síce mám teraz iné problémy ako to 15-20 ročne dievča, ale aj inú hlavu. Vtedy nás ťažili malichernosti, nad ktorými by sme teraz mávli rukou, ale prešli sme procesom, inak vnímame svet a samých seba. A tie problémy skratka nahradili iné problémy. Ale to ako sme ich vnimali teraz a pred tym sa nezmenilo si myslím. Ja som napríklad na výške mala najhoršie obdobie v mojom živote a celá rodina mi hovorila, že si mám vážiť že môžem študovať že to sú najlepšie roky môjho života a potom už príde ta tvrdá realita

diablikovci
29. dec 2023

Ja som mala stále smolu na spolužiakov či už ZŠ alebo stredná alebo výška. Stále rozdelení nejednotný ani stuzkovu sme nemali nevedeli sme sa zhodnúť ani na vysokej sme nemali no nic 🤮. Nechcela by som sa tam vrátiť vôbec.

marca12
29. dec 2023

Vobec mi nechyba skola a udajne bezsrarostne casy...pre mna to neboli bezsrarostne casy,ja som stastna,ze som nezavisla a sama sebe panou.

karamella0
29. dec 2023

Medicina bola krásna, ale ťažká. Moc mi to teda nechýba 😄😄

majlo1234
29. dec 2023

Boze, vobec. Chybaju mi prve poskolske roky dospelosti, vlastny prenajom, vyplata, vecery na pivku, alebo pri tanci, skoro ziaden stres a vikendy mimo mesto na vyletoch

ivanaks
30. dec 2023

Škola = učenie sa mi nechýba, lenže ja mám povolanie založené na celoživotnom vzdelávaní (chvalabohu, už formou samoštúdia). Neviem si predstaviť, že by som sa mala vrátiť do školských lavíc a sedieť tam od - do a potom sa ešte učiť na písomky, ústne skúšky a pod. Keď vidím, koľko sa musí učiť môj syn (tretiak na ZŠ), ešte aj na prázdniny im pani učiteľka poslala do Alfa cca 17 úloh, je mi ho úprimne ľúto (a to on nemá problém spraviť to behom chvíle). Ale práve toto je to, čo úplne nechápem, pretože za mojich detských čias (som z generácie "Husákových detí") slúžili prázdniny na oddych a zrelaxovanie... Čiže škola ako taká mi nechýba (ani ZŠ, ani SŠ, ani VŠ), ale pociťujem nostalgiu za študentskými časmi a našou partiou šialených doktorandov z Borovej 11. 🤪

lapersefona
30. dec 2023

Mne chyba skola. Rada by som si urobila ďalšiu vs aspon bakalára 🤗❤

cina1
30. dec 2023

nie,,nechyba