Chrobáky v byte

nikk3y
9. júl 2021

ahojte, nemám to odfotene nevedeli mi zaostrit fotak nato ale skúsim to opísať
malé ovalne hnedé s pevným "pancierom" na chrbte, malé nozicky a asi pod tým pevným obalom aj nejaké ľahké krídla
Som asi pred 2tyzdnami našla také na stene pri balkonovych dverách-neriešila som (máme otvorené hlavne večer keď sa nedá spať)

a dnes zase som našla na komode na vrchu bolo prevratene na ten pancier a keď som to roztlacila tak to puklo čiže to žilo....
neviete čo by to mohlo byť? to čo žerie koberce asi nie, to čo papa papier knihy? aj také som tu čítala staršie otvorené témy ale nemali tam foto alebo niečo čo sa živí prachom alebo potravinami aj táto varianta tu bola popisana ale v kuchyni som to ešte nezahliadla, sypke potraviny mám v umelých dozach tak neviem
skúsim nájsť na nete nejaký podobný hmyz a pridám foto do komentov

nikk3y
autor
9. júl 2021
mamaradka
9. júl 2021

My sme toto presne mali doma. Bol to chrobák, čo si hniezdo spravil v starom čaji, tam to bola hotová kolónia. Pomohlo len všetky potraviny (múka, ryža, cestoviny, čaje, koreniny, pečivo, …) vyhodiť. Odvtedy kľud. Neviem, ako sa to volá, ale ide to za potravinami a lieta to 😓

ladybug138
9. júl 2021

@nikk3y to je potravinova mola, lezu do muky, keksov, cukru, ja som ich aj v susenych hriboch mala...otras, cele musis vyhodit, lebo uz tam maju nakladene vajcia

monikam22072017
9. júl 2021

@nikk3y je to potemnik skladový z potravín... Vyguugli .. katastrofa všetko som musela vyhodiť, mesiac už bojujem treba neustále kontrolovať celý dom hlavne zem....po rozpuceni má špecifický zápach tak spoznas že to je on

henrikir
9. júl 2021

presne toto som mala doma. zacali sa objavovat vsade po kuchyni, najskor som myslela, ze chodia zvonku, lebo ich bolo vela okolo okien. ale potom mi to uz nedalo a prekutrala som skrinky. nasla som ich v nasusenych bylinkach a tusim este v repikovom caji

nikk3y
autor
10. júl 2021

potvora jedna ale nechápem všetko mám zabalené aspoň stipcom alebo v tých nádobách akurát rozmýšľam nad tým čajom 🙄 ten mám len v obyc krabicke...
a v kuchyni som ich vôbec nezahliadla 😔 akurát tie 2ks aj to v tyzdnovom/dvoch casovom rozpätí 🙁
a o tom zápachu ani neviem či by som niečo extra zacitila keď som to zapucila, nebolo nič cítiť 🤷‍♀️

minimie
10. júl 2021

Keď som to mala v kuchyni, tak som zbavila vyhodením všetkého čo čoho sa to dostalo. Bolo to vidieť ako chodbičky napríklad v granku. Potom kopa mesiacov kľud. A po čase som to mala v spálni. Všetko som prehľadávala, do kuchyne sa to nedostalo, letí to len k oknu asi je to dosť blbé na to, aby to šlo do iných štedrejších izieb. Nakoniec som našla predierkovanú piškótku hlboko pod posteľou. Vyhodila a zase pár týždňov kľud. A teraz ich mám zase v spálni a fakt mi došli nápady že kde. Ale sú viac ako o polovicu menšie ako predtým. Asi sú v niečom málo výživnom.

nikk3y
autor
11. júl 2021

ja mám zatiaľ kľud od nich

anive
12. júl 2021

Ahojte. Tiež bojujem občas s týmito chrobáčikmi. Čo ma však raz prekvapilo, keď som utietala poličky bolo to, že ich bolo dosť veľa v gelovej sviečke. Neviem, či ich tá sviečka priťahuje, no tam sa dostali a aj skončili. Je to len pozorovanie a nie rada, ako sa ich zbaviť.

evaachesa
12. júl 2021

Mne tak liezli v obývačke, len zopár, potom som ich dlhšie nenašla a odrazu zo dňa na deň ich bolo viac a viac, po stenách, na strope. Vedľa v kuchyni som prezrela celú potravinovú skriňu, no nič som nenašla. V obývačke som si potom všimla že ich je plný sekretár. Nakoniec som odtiaľ všetko povyberala a už keď som zas všetko dávala naspäť, úplne vzadu v krabici som objavila perníky vo fólii (cca 7 rokov som ich mala od muža), úplne poprežierané, plné tých chrobákov. Skoro som skolabovala 😵 ešte týždeň nám vylietavali kade tade, ale našťastie sme sa ich zbavili 😬

anive
12. júl 2021

...áno, milujú aj sušienky, piškóty, keksíky a.....čokoládu....