Chrobáky, červy v potravinách ako múka a podobne

3. sep 2022

Zdravím.... Nedávno som našla pri varení v múke nejaké akoby červy hnus.. Neviem ako sa to tam dostalo keď čisto udržujem... Dnes som si všimla že sú dokonca aj v piskotach,, po byte mi dlhšie poletuju hlavne večer také akoby mušky.. No donedávna som si myslela ze sú to mušky i keď otvárame iba okná so sieťami cez veľké teplá sme mali napojenu klímu von oknom ktoré sieťku nemá tak som si myslela ze poletuju tu odtiaľ.. Myslíte že tie mušky co tu poletuju sú tie ktoré mi lezú do potravín? Ako sa toho zbaviť? :( ja mam traumu aj z múch nie to ešte takúto pliagu

anavixy
3. sep 2022

Nie su tie mušky náhodou mole? 😬

nelca84
3. sep 2022

Isto musky? Podla mna to budu mole a v potravinach mas pravdepodobne ich larvy.

autor
3. sep 2022

@anavixy netuším, neviem ako vyzerajú tie čo lietajú po byte, väčšinou ich vidím večer keď zapnem svetlo zdržiavajú sa pri svetle :(

autor
3. sep 2022

@nelca84 a ako sa ich zbaviť? :((((

autor
3. sep 2022

Ja som z toho úplne zúfalá asi ani nezaspím :(

nelca84
3. sep 2022

V drogerii kupis take lepiace pasiky priamo na mole.

bessie12
3. sep 2022

a nebola v tej muke aj taka ako keby lepkava pavucina ? Ak ano, tak to su potravinove mole.

cosmic_origin
3. sep 2022

Pozrieť všetky potraviny a tie kam vliezli vyhodiť.

autor
3. sep 2022

Nerozumiem ako sa sem mohli dostať.. Tie lepiace pásiky na mole mám rozlepit po byte či?

anavixy
3. sep 2022

Skus ju zabit, mola nechava taky otlacok ako motyl 🙊 a nelubia vraj levandulu, ale teda zaklad je vyhodit vsetky napadnute potraviny, uschovavat v tesniacich nadobach, a v drogerii najdes vselico proti moliam

98
3. sep 2022

Mole, my sme vsetko, ale naozaj ze vsetko vyhadzali do kosa muky, cokolady, koreniny, kavy, caje a mame pokoj, boli menej razantne triedenia, ale stale sa to plienilo... odvtedy mame pokoj, ziadne velke zasoby nerobime a nenakupujen taketo veci v lidli... a mame pokoj... toto nie je vec ze ty mas bordel, to si si z obchodu priniesla :/

aliziana
3. sep 2022

Mohlo sa to tam dostať kľudne rovno z obchodu

selest
3. sep 2022

Vsetko vyhodit, aj take veci kde si myslis ze by nevliezli ako krabicka od caju, aj zahyboch krabiciek boli schovane, v caji v granku prosto vsade.. nic ine ako vyhodit mne nepomohlo, 2x som si ich doniesla z obchodu..

autor
3. sep 2022

@selest vykapali aj tie čo lietali po izbách??

danka56
3. sep 2022

Ja som si musela všetko vyhodiť. Strukoviny, múky, sladkosti... Všetko, čo bolo otvorené v pôvodnom obale, nie v uzatvaratelnej nádobe. Žiaľ, kúpila som múku aj s molami. Odvtedy múku vždy kontrolujem, hneď ako ju domov prinesiem.

isis234
3. sep 2022

v múke bývajú mole,,, ak dlhšie bola múka v sklade,, preto nie je vhodné maž vela múky v zásobe,, Tie maličké mušky, čo leitajú pri svetle, ..min týždeň som tu mala,,, rozkrojila som citron a dala na malý tanierik,- už ich niet

uriva
4. sep 2022

Aj mne s to stalo a odvtedy dávam kúpené múky/cukre/strukoviny/všetko spyké do veľkej krabice, jedna vec vždy poruke nasypaná v sklenenej či plastovej dóze na varenie a keď si "donesiem" zvieratká z obchodu - minule vo fazuli, tak som v kľude, lebo som vysypala tú nádobku a nikam sa mi nič ďalej nedostalo. Je to veľa o skladovaní - keď to nenecháš voľne prístupné v papierovom/plastovom obale, priotvorené, tak tomu zamedzíš.