Chodíte v práci na veľkú potrebu?

halabolka
22. okt 2020

Chodite v praci na velku potrebu? 😀 nikdy som to nejako specialne neriesila, ked to na mna prislo, tak som isla. Nedavno som vsak zmenila pracu a prvykrat mame na wc “otvorene” kabinky - iba plastove bariery a dvere ako byvaju v obchodnych centrach. Kedze nas je v praci 20, vacsinu casu tam bud niekto je, alebo vojde dnu pocas “aktu”. Postupne som si vybudovala taku fobiu, ze tu nedokazem ist na wc. Nepomaha ani kava, akonahle sadnem na wc, tak sa vsetko stopne.
Ja viem ze je to zakladna ludska potreba, ale potrebujem pri nej aspon ake-take sukromie. Ako to mate vy? Pripadne dajte nejake rady ako sa odosobnit a prekonat tuto fobiu, dik 🙂

adkka_
22. okt 2020

@halabolka za seba nekomentujem 😁 ale moj spoluziak zo strednej, sa cez kazdu velku prestavku chodil “vyssss” domov 😁 v skole mu proste neslo

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusinda1989
22. okt 2020

Žiaľ neporadím ti ja chodievam vždy doma ráno po kave ale je pravda že to raz na mna prišlo aj v praci ale pravdu povediac vôbec som neriešila keď musíš tak musíš 😁

halabolka
autor
22. okt 2020

@lusinda1989 na mna uz zial ani kava neposobi. Skusala som aj susene slivky, ovsene vlocky, kavu a cigu.. a nic. A akonahle z prace vytiahnem paty, tak uz ma boli brucho a utekam domov

dollyzv
22. okt 2020

Správny gazda donesie 💩 domov 🤣🤣🤣 mne to nejde nikde inde okrem doma 😁😁 tento/budúci týždeň má čaká pôrod,čiže pár dní v nemocnici a už teraz sa desím toho, že ma ani domov nepustia kým nepôjdem na veľkú 🤦🤦popripadne že mi budú musieť dať klystír aj po pôrode aby som išla na wc :D pred dvoma rokmi som mala operáciu slepaku,v nemocnici som bola týždeň a tiež som išla na veľkú až doma 🤦🤣

thoughtfulweirdo
22. okt 2020

Ja som toto vdakabohu nikdy nemusela v praci a ani predtym v skole riesit, kazde rano idem po kave. A najradsej ani nikde inde nechodim, ani na navsteve, uz mam natrenovane crevo, zacne sa mi chciet az doma 😄

thoughtfulweirdo
22. okt 2020

@dollyzv Ja som v porodnici na velku nesla 🙈 ked sa pytali, zaklamala som 😅 mne sa vobec nedalo a nechcela som, aby mi pchali klystir alebo co. Doma som bez problemov hned po prichode 😄

sense
22. okt 2020

Úprimne po čase mi je to úplne jedno keďže zadržiavanie mi viac skodilo ako prospievalo....
Doma idem bežné po raňajkách, keď som v práci ranajkujem tam keďže o 4.00 ráno mi nechuti a nemám ani čas keďže kvôli liekom musím polhodi u čakať na jedlo

0silvia0
22. okt 2020

@halabolka skus si vybudovat ranny ritual doma a budes mat v praci pokoj.

zuzubb007
22. okt 2020

Toto nechápem na veľkú potrebu by som v robote teda nešla je my to nepríjemné a nemám svoj kľud tak len doma, ani v škole som nechodila ale mala som kolegyňu čo chodila každý deň a ešte pol dňa sa nedalo ísť na wcko ☹

stary_ujco
22. okt 2020

Ja som chodieval na ine poschodie do inej firmy, kde ma nikto nepoznal. Alebo na invalidne. Len tam si bolo nutne zvyknúť na sedenie vo veľkej miestnosti.

halabolka
autor
22. okt 2020

@0silvia0 skusam to uz mesiac, nepomaha ani citronova voda nalacno ani kava. Kedysi bol zaruceny recept kava a ciga, ale uz nefunguje ani to.

deti95060810
22. okt 2020

syn ako dieťa v Mš odmietal chodiť vôbec na WC.... držal ...nepil vodu ani nič, aby nemusel na WC...

simona92101
22. okt 2020

@thoughtfulweirdo tak isto😀 ked som videla tu stravu a tie toalety,ani sa mi za tie 4 dni nechcelo 😀 ked sa doktor pytal,tak jasnacka ze som bola 😀

mariejenka
22. okt 2020

@thoughtfulweirdo aj Ja tak🤣 a doma pohodicka...

janulka1802
22. okt 2020

tak tento problém poznám doverne, všetky kolegyne chodia v pohodičke, majú svoje časy a ja len doma, výnimočne idem v práci, možno raz za pár týždňov a myslím, že sa to ani nezmení, za to doma idem aj 2x3x doháňaˇ😁

hederamonstera
22. okt 2020

a preco sa bojis? kvoli tomu zblnknutiu alebo smradu? :D ak smrad, tak pomaha hned po "akte" este predtym nez sa postavis, tak splachnut..a potom sa utriet a splachnut znova..a nic nie je citit :D:D

tieto temy sa mi pacia :D

halabolka
autor
22. okt 2020

@hederamonstera nebojim sa, skor je to nejaky podvedomy psychicky blok. Zaseknem sa a nejde to, aj ked ma boli brucho. Zvuky aj pachy su mi ukradnute, ale mojmu podvedomiu asi nie 😀

mariejenka
22. okt 2020

@halabolka este napíšem, môj oco starý chlap,aj z ktmrcmy beží.. bežal domov,bo ho..., mama sa na to brutal hnevala,ze prečo krčmárke nenechal 🤣🤣🤣 a ked mal adi 16 rokov bol na návšteve v poľsku,a tam 2 týždene vraj bol len raz na veľkej,a tú si vybavil niekde v lese 🤣🤣j

solange7
22. okt 2020

Ja neznasam otvorene kabinky. Je to priserne riesenie toaliet. V praci mame wc plne aj s predsienkou s umyvadlom, cize to je ok, obcas idem. Ale ja aj tak chodim az doma po poobednej káve. Je to síce asi divne (ze chodim az poobede), ale chodim pravidelne takze v tom nevidim problem.

halabolka
autor
22. okt 2020

@solange7 pre mna to bola vzdy nocna mora, ale az doteraz som mala to stastie, ze sme mali vzdy zatvorene kabinky, niekedy aj s umyvadlom a ventilatorom. Clovek sa tam zavrie a ma svoj klud. V tych otvorenych je to hroza, navyse ich mame hned pri kancelariach na rusnej chodbe, odkial pocut kazdy zvuk. No cisty des 😀

janulka1802
22. okt 2020

@hederamonstera to není pravda keď niekto nemá v poriadku trávenie tak na wc je to dlho cítiť to čo si napísala platí v prípade zdravej stolice a samozrejme a to čo človek pojedol 😁

mnamko
22. okt 2020

@halabolka poznam,nejdemm nikde,uz sa mi stalo ze sme boli tyzden na stanovacke,isla som na wc,supet nikde nikto,sadnem si aaa pocujem, ze niekto ide,takze tyxden nic,doniesla som si to domov.V robote to iste,u kamosky tiez.

dzulik_
22. okt 2020

@halabolka no jedine to riešiť doma. Poznám to, tiež som nikdy nemohla ísť ani v škole a ani v práci, lebo vždy tam niekto bol. Mne vadí aj doma, keď muž chodí poza dvere od wc, hrozne ma to vyrušuje a už to nejde 🤦‍♀️ dokonca sa mi aj dosť často snívajú "nočné mory", že mi hrozne treba na wc, ale buď sú bez dverí, alebo len tak xy záchodov vedľa seba bez súkromia 😂😂

k_a_j_k_a
22. okt 2020

@halabolka s týmto opatrne. My máme v práci tiež tieto super kabínky, spoločné wc pre cca 80 žien na zmenu. Je to des. Ja som si vytvorila taký blok, že som ani na malú ísť nemohla. Skočila som v nemocnici so zlatou žilou. Nič príjemné. Teraz je to lepšie, trochu to mám už v hlave usporiadané, ale ak mám blbý deň, tak sa ani nevycikám. Chodím občas domov s bruchom ako v 7mom mesiaci a potom sa dávam dokopy aj niekoľko dní.

halabolka
autor
22. okt 2020

@k_a_j_k_a vitaj v klube, som taka ista. Ako ja len zavidim tym zenam, co si len sadnu a spusti sa prud 😄 ja musim vacsinou pockat, kym dotycna odide a mat uplne ticho 🤦🏽‍♀️ raz som letela na dovcu a po pristati sa mi strasne dalo cikat. Bezala som na wc a tam 1 otvorena kabinka, ktora sa nedala ani len zamknut a pred nou rad asi 30 zien. Sedela som 5 minut, uz som pocula ako sa rozculuju a ja nic..tak som drzala dalsie 2 hodiny az na hotelovu izbu 😬

jana_eyre_2
22. okt 2020

No ja okrem svojho domu som kedysi malá problém chodiť aj cikať, nie to ešte čosi viac.. 😂 takže nie v práci vzivote, jedine ak by som asi bola nečakané chorá... Moje deti inak majú podobnú fóbiu, nechodia ani v škole a nikdy ani v škôlke nechodili.. zato hneď ako pridu domov, tak idú všetci naraz 😂

3petka
22. okt 2020

@halabolka Ja mám tiež fóbiu z toho že niekto by počul že to clupne. Takze do záchodu nahadzem kopu papiera a tým je to vyriešené. Iné zvuky pri tom nemám resp. Viem to kontrolovať. A moje dieťa zase zasadne doma, aby sa niekde toto tak už to musí byt riadny tlak ktorý neudrží ale keď som s ním tak všade v pohode i keď tají ale smrad ho prezradí tak hneď ho ženiem aby to nedezal

marca12
22. okt 2020

Aj ja to mam tak nastavene,ze tesne pred odchodom z roboty sa pyta bobek von a vypustim ho az doma. Tiez najradsej kadim doma a nevadi mi to. Obcas sa stane,ze ma prezenie a musim aj v robote. Casom odburas ten blok,len skusaj a skusaj

ladyvi
22. okt 2020

U nas,ked niekto prespava a uz vidim, ze sa kruti, mrvi 😂 tak mi je jasne, ze davam radio hlasnejsie. Zapnem aj telku a nezabudnem pripomenut, ze nase wc je nastastie tak riesene, ze vobec nepocut ani tie najdesivejsie zvuky. Vacsinou sa ludia potom uvolnia 😂
V praci sme mali rovnako riesene zachody, uplny des. Chodievala som do najblizsieho obchodneho centra, tam boli klasicke wcka murovane. Povedala som, ze si idem cosi vybavit a o 15min.som bola naspat 😂
Ale raz som sla s malou do kojacej miestnosti v obchodaku. Takej, co ma aj wc. Ale bolo tam ticho. Tak si sedim, kojim. Prisaham 20minut som tam sedela, potichucky. A zrazu z wc vysiel taky nastrocny mladik, a ten chudaacisko, ked ma zbadal tam v kresle sediet, vyletel ako vichor odtial 😂 tiez zjavne hladal utocisko.