Chodíte do knižnice, alebo si knihy kupujete?

14. aug 2022

Ahojte, tie čo čítate zaujíma ma jedna vec. Chodíte do knižnice alebo si knihy kupujete? Neviem prečo ale radšej si knihu kúpim ako požičiam z kníhkupectva aj keď už mii veľa ľudí povedalo že sú to vyhodené peniaze 🙈

macilaci
14. aug 2022

Ja aj kupujem a chodím do knižnice 🙂

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bessie12
14. aug 2022

ja radsej nakupujem. Tie knihy si mozem kedykolvek opat precitat a moj sen je urobit si jednu miestnost plnu knih 🙂

buberova
14. aug 2022

Chodím len do knižnice

miskajerry
14. aug 2022

aj, aj

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danyelia
14. aug 2022

Ahoj, knihy si iba kupujem...a ak môžem poradiť, nakupujem iba zo stránky www.bux.sk - často majú rôzne akcie, zľavy a výpredaje, kde bežne zoženiem 15 aj viac € knihu za 1,2 alebo 3 €...takže tam sa to určite oplatí najviac 😉 Nakúpim naraz aj 20 kníh a mám pokoj.

ivka_makovica
14. aug 2022

Vacsinou mam knihy z kniznice. Pri nasej frekvencii citania by som skrachovala,kebyze si ich mam kupovat. Vacsinu knih som si aj tak precitala 1, max.2x za zivot a potom len skraslovali kniznicu 🙂 Takto toho preciham viac a nemusim mat doma archiv. Nejake kucharky a prakticke knihy mam kupene.

danieladeley
14. aug 2022

chodim do kniznice, rada a casto :D keby som kupovala to, co chcem precitat, som na mizine :D kupujem len knihy, ktore sa daju citat velakrat, najcastejsie slovniky

minesasubu
14. aug 2022

Chodim do kniznice - odkedy je covid knihy aj dezinfikuju pri vratke sa davaju do zvlast bednicky . Kupujem knihy len od jednej autorky ktoru zbieram

avanka
14. aug 2022

Knižnica..knihy už kupujem len v epodobe do čítačky..čítam cca 150 kníh ročne,po prvé by som skrachovala, po druhé by som ich nemala kam dať .. keď niekto prečíta 5-6 kníh do roka,nie je problém kupovať

mikadooo
14. aug 2022

Knižnica. Nemám doma na to priestor, každú novú vec si 3x premyslím, kým ju kúpim /malý byt, furt bordel🤷/ a príde mi to zbytočné. 99% kníh čítam len raz. Takže radšej si požičiam, prečítam a s radosťou vrátim.

mandzula
14. aug 2022

Kupujem - milujem vonu novej knihy.

petamich
14. aug 2022

kedysi som si poziciavala, dnes len kupujem

magnetka
14. aug 2022

Už nekupujem knihy. Chodím iba do knižnice. Požičiam si a vrátim. Nemám kde skladovať knihy.
Akurát na Vianoce dostávam knihu.

zivotgombicka
14. aug 2022

kupujem, ani neviem, prečo som prestala chodiť do knižnice, asi preto, že často cestujem hore-dole, tak sa bojím, že by som v požičaných knihách mala chaos.

danica2711
14. aug 2022

ja tiež kupujem, u mňa je to taká úchylka, ja knihy milujem a mám k nim strašne majetnícky vzťah, potrebujem ich mať doma. Je pravda, že už ich máme plný dom, tak sme pred časom nakúpili čítačky, že prejdeme na e-knihy - zopár sme ich aj prečítali, ale akosi to nie je ono... tak sme pridali police na knihy, kde sa len dalo

kacena4
14. aug 2022

kniznica pri nasej spotrebe citania knih by sme za partyzdnov mali plnu stenu knih, takto aspon netrpia lesy, ale "recyklujeme" ojedinele nieco kupim a casom odnesiem do kniznice (za mesiac sa u nas precita aj 30 knih)

kaktusik007
14. aug 2022

aj aj, viac kupujem, pretoze na knihy moc nie je cas a mam edicie, ktore proste chcem vlastnit ;)

stanulienkat
14. aug 2022

Kniznica jednoznacne. Jednak by som 50 knih rocne nemala kde skladovat, jednak by som to bezaplatila. To som este neratala dieta. A naco by mi tie knihy potom trcali doma?

totatimeka
14. aug 2022

Požičiavam z knižnice, žiadnu knihu nečítam 2x. Výnimka je Harry Potter ktorého ešte plánujem prečítať so synom. Detské knihy samozrejme máme, lebo deti radi čítajú jednu knihu viac krát a tiež nejaké dostali ako darček tak jasné že im ich nechávam. Ale aj detské požičiavame z knižnice. Naša dedinská knižnica má dosť dobre knižky ale chodíme aj do krajskej

evasim
14. aug 2022

Jednoznacne kniznica

mimikarol
15. aug 2022

Kupujem. Pomaličky zaplnam už druhú knižnicu. Nevadí čítať tie isté knihy viac x a čítam denne. Keby si nemôžem kúpiť, určite idem do knižnice. Ale takto je to pre mňa lepšie. Môžem si kúpiť čo chcem, nie som obmedzená na výber v knižnici

karolinakr
15. aug 2022

Do knižnice a ktore mam rada si kupim a čitam opakovane napr.Peter Pistanek Rivers of Babylon, I. II som si požičala 6x potom kupila zapatrošila a dokupila 2x...

nikoletta1712
15. aug 2022

Milujem, keď si môžem ísť kúpiť úplne novú knihu a bude len moja..🙂

gleep1
15. aug 2022

tie čo nemajú v knižnici kúpim. Viac ale poziciavam lebo by som skrachovala. Teraz pokukujem po knihe Chování od Sapolsky, skôr než som ju kupila som ale písala do knižnice návrh nech ju kúpia oni😀 počkám rok a keď nebude kúpim ju. Na knižnici je ale super to že som tam objavila dobre knihy ktoré by som inde celkom určite neobjavila, čo ich v kníhkupectvách ani nemajú.
Inak som mala z knižnice knihu aj 4 mesiace, veď keď človek dopredu vie že ma rozcitaneho vela tak nie je problém požičať si na niekoľko mesiacov…
Knihu som nikdy 2 razy necitala, keď som bola mladšia bola som naivná a vravela som si že toto a toto ešte raz prečítam ale nikdy sa to nestalo, na 90% čítam odbornú literatúru a príde mi škoda času citat niečo čo som čítala keď je milión dobrých kníh čo som necitala z ktorých sa môžem dozvedieť niečo čo neviem 😀

thea4
16. aug 2022

v poslednej dobe to robím tak, že si kúpim, a ak si myslím, že ju už čítať nebudem, alebo ma až tak nezaujala, tak ju vraciam cez jedno internetové kníhkupectvo, a vrátia mi celkom peknú sumu v poukážke, a môžem ďalšiu knihu. Len už sa mi stalo, že som ofrkala knihu kávou, tak už sa nedalo vrátiť.

yoxinka
16. aug 2022

@bilberryday
Kvôli hygiene si knihy nepožičiavaš? A dúfam, že ani nechodíš MHD, vlakmi, autobusmi, nelietaš, nechodíš k lekárom, nenakupuješ, nenavštevuješ nemocnice … lebo to sú väčšie hygienické pohromy ako knižnica 🤷‍♀️.

bimbambom
16. aug 2022

Kedy ako , záleží aká kniha . Veľa chodím do vedeckej knižnice - práca , hobby .... Tam majú všetko . Čo viem , že musím mať v knižnici kúpim . Beletriu kupujem v kníhkupectve , alebo na bazároch ak sú vypredané 🙂

avanka
16. aug 2022

@gleep1 veď toto,vychádza veľa kníh mesačne,nových..už nikdy som sa nevrátila k precitanym