Chodíte do čínskych reštaurácií?

7. sep 2024

Myslíte si že je tam hygiena dostatočná? Jedlo zdravé?

andrejka1974
7. sep 2024

Chodím pravidelne

lindous
7. sep 2024

Raz za čas chodím alebo si objednám, lebo jedlo mi tam chutí… k hygiene sa vyjadriť neviem, ale chcem veriť, že nejaké normy spĺňať musia 😅 a čo znamená zdravé? Že je tam MSG vo všetkom je asi jasne, ale toto ja nevnímam ako nejakého strašiaka, neriešim, nerada delím jedlo na dobré a zlé…

leuska0910
7. sep 2024

Zdrave/nezdrave neriesim, jem co mi chuti, aj cinu si raz za mesiac dame, napr. aj dnes🙂

stanulienkat
7. sep 2024

Mali sme uz opakovane traviace tazkosti. Raz to skonciko v nemocnici. Ci to je zdrave neviem, ale ked vidim rie glutamanove presolene omacky, tak sa zamyslim. Volakedy som obcas zasla, teraz raz za 2 roky cca. Ale uz si nevyberam klasicke bistro, ale restiky, co su aspon trochu na urovni.

lakebabe
7. sep 2024

Do niektorých ktoré mam overené, ja by som bez toho bola, ale muž aspoň raz za mesiac dva chce činu, tak ideme. Ale tam kde chodím chodí tolko ľudí, že pochybujem, ze sa im to ma kedy pokaziť

cukroska
7. sep 2024

Chodíme sem tam áno a nad tým za nezamýšľame vôbec. Keďže nám chutí a všade väčšinou veľa ľudí takže nie sme sami.

fido69
7. sep 2024

1.) Toto sem dáš ako anonymnú tému? To fakt?
2.) Ja rozlišujem čínske bistrá, ktoré tlačia na cenu a je im úplne jedno akej kvality sú použité suroviny. Chuť nahradia glutamátom sodným. Raz som videl ako ho tam sypú vrchovatú naberačku. Odvtedy bistrá nenaštevujem.
Potom sú tu čínske reštauracie, ktorých suroviny a jedlá sú vyššej kvality, ale to sa odráža aj na cene jedla.

Preto za málo peňazí nečakaj veľkú kvalitu alebo prehnanú hygienu.

maciatkolulu
7. sep 2024

Hygiena ? Asi ste nevideli kuchyne necinskych reštik.... Sa niekedy bohovsky bavím. Viem o jednej,kde sa Slováci v at valia hufom,fotia sa v nej,je to coool,ale keby vedeli,čo jedia a odkiaľ to ide. A tiež tam boli ľudia ,ktorí museli byť hospitalizovaní a ututlalo sa to. Takže s čínskymi,overenymi restikami nemám problém. Podľa mňa dodržiavajú normy ešte viac ako ini

tykat
7. sep 2024

Ja chodim sem-tam, chodi tam vela ludi, hovorim si...keby mali problem s hygienou tak infekcne odd.nestihaju 😃
Ci je to zdrave...asi ako vsetko co je fastfood.

marca12
7. sep 2024

Nechodim a ano aj kvoli hygiene,ale hlavne to,ze mi tam nechuti. Mne vsetky jedla chutia rovnako. Volakedy som obcas isla,lebo vsak kazdy ich vychvaluje. No za mna nie.

tilly
7. sep 2024

@maciatkolulu ktorá to je?

My chodíme celkovo málo do reštaurácií aj kvôli tomu, že domov sa snažím kupovať lepšie potraviny a teda vieme, čo jeme. Ale chodíme občas aj do vietnamskych aj čínskych reštaurácií, ale takých nie v nákupných centrách. Takých už zabehnutých, nie úplne nových. Zatiaľ bez zdravotných ťažkostí.

tilly
7. sep 2024

@marca12 asi tak, rovnaké chute.

maciatkolulu
7. sep 2024

@tilly ak poznáš prihranične restiky,tak asi vieš....

tilly
7. sep 2024

@maciatkolulu nepoznám 🤣🙈. Cez hranice väčšinou len prechádzame a fičíme ďalej. Väčšinou aj at len prebehneme.

dominikamacakova
7. sep 2024

Odkedy som našla v sushi dva čierne vlasy tak nie... Fuj. Radšej si uvarím doma

marcellka32
7. sep 2024

Už som prestala chodiť aj na menucka, aj do reštaurácií...akási som hakliva na hygienu po tom všetkom čo som už zažila....radšej si urobím doma krajance s tvarohom a smotanou

fido69
7. sep 2024

@dominikamacakova Sushi je tradičné japonské jedlo. 😉

marsmykkok
7. sep 2024

Nie, ja nemôžem také veci ako sojové omáčky a iné koreniny, doma používam len soľ, korenie a sušené bylinky. Na mňa také jedlo pôsobí ako liek na spanie, utlmí ma. Ak niečo rýchle, to radšej už Mc Donalds alebo pizza čo tiež nie je pre mňa ideál, ale lepšie ako tieto čínske.

vevesh
7. sep 2024

Na sk, nie nechodim- mam problem s kvalitou a s tym, ze to okolo cinskeho jedla ani len neslo (ano, viem, nebola som vo vsetkych, mam skusenost len v rodnom meste ). A v zahranici su tiez restiky a restiky. Mam vytipovanych par u mna v okoli, ktore su fakt cinske s original prisadami a s hygienou, tam aj chodime. Ale tiez sme museli hladat dllllho a bolo zo formou pokus-omyl.

kvadrinkaaa
7. sep 2024

My nechodíme.

danyelia
7. sep 2024

A akú máš istotu, že hygiena v slovenských reštauráciách je úplne tip top? 🤔

minesasubu
7. sep 2024

my chodíme často , jednu máme priamo pod bytom a sme už ,,kamoši,, s majitelmi a kontrola, hygiena a pod ku ním chodí ako na klavír čiže sme v pohode keby nebolo všetko ok tak by im to zavreli skôr by som sa obávala o klasické reštiky kam chodi veľmi málo ludí takže sa tam potraviny až tak netočia a nekupujú pravidelne čerstvé
a to či je jedlo zdravé , hm ked si dá niekto rezen,syr v reštike príde ti to zdravé ? ako často myslíš že menia ten olej , v jednom fritaku vypražajú všetko možné a najviac mrazené polotovary

diewcatqoo
7. sep 2024

Chodim do vietnamskych, thajskych, indickych, nepalskych.. milujem azijsku kuchynu. Take tie "cinske" restauracie v nakupnych centrach nemusim. Chodim jest do takych, kde sa stravuje priamo dana komunita a kde je jedlo vzhladom na nase podmienky co najviac autenticke. Nikdy som zo ziadnej takejto stravy nemala problemy, a to si dam aj take menej popularne jedla (aj hmyz som ta uz jedla).

tenerifka
7. sep 2024

Nemala by som problem, ale naokolo ziadnu dobru nemame, a ked mam volno, tak radsej idem na cerstvu rybu do miestnej oblubenej restiky. V zahranici s tym nemam problem, po 2-krat co som bola v Singapure som vyskusala kvantum vselijakych, aj cinske. V Madride chodime do azijskej, su tam aj cinske jedla a nemam predsudky ani voci prisadam, ani hygiene. Dcera zdedila tuto lasku k roznym chutiam a exotike, v Madride strieda rozne zahranicne restiky, naposledy senegalska, ale do tej azijskej chodi najcastejsie

lucia13022023
7. sep 2024

Nemusím čínsku kuchyňu a u nás v meste je úžasná čínska restika, kde behajú potkany po kuchyni jedna radosť, čiže tam by som nešla ani keby mi zaplatili 🤣🤣 majú tam rôzne lakocinky ako žralociu polievku a možno aj kung pao s potkanikom

dominikamacakova
7. sep 2024

@fido69 takže v čínskej reštaurácii ho nemajú áno? Ale aspoň si konečne mohol pomudrovať 😀

zuzinka888
7. sep 2024

@tilly staci si pozriet Na noze- odkedy to davaju v restikach som nejedla🤢🤮🤮

dadka1997
7. sep 2024

Ano chodime, máme to radi.. ak by som mala niečo podobne domq uvariť potrebovala by som kurz 🤣 ale milujem činsku, azijsku a aj thajsku kuchyňu 😜😜😜

mimirka32
7. sep 2024

Hygiena je asi rovnaka ako v inych restauraciach. V klasickej cinskej restike mi nepride to jedlo zdrave, ale zdravy nie je ani mcdonalds a tiez si ho cca raz do roka dam

betulinka1
7. sep 2024

My chodime. A chodime aj v inych krajinách a skúšame rozne restiky, kuchyne, bystrá, miestne do akych by mozno bežný turista nezablúdil. Snazim sa na hygienu nemyslieť 😉.