Chcem si kúpiť auto

30. mar 2023

Ahojte,ako riešite kupu auta? Ja som úplný lajk, takže určite potrebujem niekoho skúseného na pomoc ohľadne výberu. Auto chcem na začiatok, lebo dlhodobo uz mam vodičák ale bojím sa jazdiť, takže radšej chcem svoje autíčko,starsie, co mi nebude az tak vadiť ak náhodou oskriem( dufam že nie);

Ide o to ze mi nema kto poradiť co sa týka výberu a ja sama neviem ako vybrať najlepšie. Muz ma nechce podporiť,nechce aby som si kupovala starý crep, takže snim to riešiť nejdem. A nikoho iného nemám. Ako to riešiť?

andrea_82
30. mar 2023

ja som podobný prípad ako ty. Dvakrát sa mi podarilo kúpiť auto z overeného zdroja - raz z firmy, kde som robila a druhý raz od člena rodiny. Niektoré servisy ponúkajú službu preverenia vozidla, možno sa skúsiť dohodnúť, aby ti ho pozreli oni.

tatianna56
30. mar 2023

dohodla by som sa s muzom, ze za ake auto by bol on a s nim potom nejake vybrala. isto lepsie ako sa riadit radami tuto, co ti napisu na koniku. lepsie, ked to on bude vidiet a prevezie sa na tom aute. to by si asi ty nevedela posudit, ze ci tam ide vsetko ako ma, ked nemas skusenost.

wade
30. mar 2023

Ja by som k tomu pristupil takto:
- urcite mas aspon nejaku preferenciu (velkost, znacku)
- Najprv by som hladal ojazdene auta priamo od dealerov (preveruju ich a davaju na nich zaruku). Na stranke autorizovaneho predajcu ma vacsina sekciu s ojazdenymi autami
- Druha moznost - priamo od majitela (ale az po dokladnej kontrole v autorizovanom servise)
- na tvojom mieste (prve auto) by som hladal male auto s automatom (uz je uplne zbytocne sa ucit jazdit s manualom, kedze do 10 rokov uz to bude minimalne mnozstvo aut).

A par tipov - male auta, ktore mam rad ja: VW Polo, Skoda Fabia, Skoda CitiGO, Toyota Yaris, Mazda 2 - a kludne aj korejcov - Kia Picanto, alebo Hyunday i20. Ale aj mnozstvo inych, zalezi aky mas budget.

gianna
30. mar 2023

Tak ja som si najskôr naštudovala, čo vlastne chcem, radila som sa aj s technikom so servisu, potom som si vybrala cez inzerát a išla pred kúpou dať skontrolovať do servisu, či nemá nejaké vady. Celý ten proces rozhodovania a hľadania auta mi trval asi rok 🙈 ale som spokojná.

autor
30. mar 2023

Ďakujem, mozno blbá otázka ale kúpim automat aj do 1500? Lebo hľadám najmä automaty ale vsetko su drahé auta pre mna.. budget mam max tych 1500-2000

autor
30. mar 2023

Rozmýšľam nad Fabiou alebo nejaky Vw, Citroen.. niečo malé, nie combi

tenerifka
30. mar 2023

maly automat za par supov nema vykonny motor, je to velmi nebezpecne napr.pri predbiehani. Tkze si to dobre zvaz, ak je to len na jazdenie po meste, tak ok. Do 2000 asi ale nie, aj ked slovensky trh dobre nepoznam

mandzula
30. mar 2023

Ked chces za tuto sumu kupit automat, rataj s tym, ze mu ta automaticka prevodovka moze coskoro odist a oprava, teda skor vymena ta bude stat viac ako to auto.

autor
30. mar 2023

Ďakujem za rady. Toto u základné veci ktoré neovládam, takže som rada že sa tu mnoho dozviem.

darina746
30. mar 2023

No dobre, a to si teraz akoze kupis auto poza jeho chrbat bez neho? :D Spravne to chapem? Ja osobne by som sa asi obratila na niekoho, kto sa v autach vyzna, tu neviem, ci ti bude niekto realne vediet poradit. Ale ja mam napriklad automat a nevymenila by som to za nic na svete :D

autor
30. mar 2023

@darina746 nie samozrejme,len sa snim o tom nechcem radiť pretože uz to riešime strašne dlho a mame aj vo vzťahu problémy a jednoducho on akoby nechcel aby som sa osamostatnila a každé jedno auto ofrfle.. takže to ide mimo neho ,rpzhodla som sa tak. Mam male deti a auto uz súrne potrebujem.

autor
30. mar 2023

Samozrejme naučím sa aj na manuále,sak som skúšky z autoškôly urobila tak to nieje problém, len musim uz začať... A nemam na čom

hiro
30. mar 2023

Skodu VW ti ukradnu, rozmontuju rovno na parkovisku a ked nie tak zhrdzavie. Kia maju pozinkovanu karoseriu aj tie najlacnejsie, ani o 20 rokov tam nebudes mat zrnko hrdze. Nemusis ani zamykat, nikto ti ho neukradne / nevykradne.

tanyan
30. mar 2023

Ja som minule našla na bazoši s čerstvou stk/ek a na lokálnych značkách do 1000€, aby som minimalizovala náklady - potrebovali sme na rýchlo tretie auto. Na rozjazdenie ti stačí niečo funkčné a po vypršaní stk/ek to môžeš odprevadiť do šrotu. Ak ti teraz nevadí manuál, tak nemusíš ísť nasilu do automatu (iba by ti to zužovalo výber.
Mimochodom, máme doma 2x VW (r.v. 2000 Lupo a 2004 Touran) a nevymenila by som. Pre mňa majú staršie autá menej zbytočnej elektroniky a tým pádom aj menej pseudo-chýb.

cubo2
30. mar 2023

Za 1500 si auto nekupis. A uz vobec nie automat. Zober si drahsie auto na splatky. Ak nechces vyjazdeny crep, tak Povedzme take max 7 rocne, tu mas napriklad Fabiu combi (na vozenie deti staci) automat z roku 2015 za 10 tisic. https://www.autobazar.eu/skoda-fabia-combi-12-t...

mimikarol
30. mar 2023

Mužovi sa nečudujem že nechce aby si si kupovala crep. Veľmi ľahko sa môže stať že si kúpiš niečo za sebou stanovenú sumu a časom toľko isto peňazí necháš u automechanika. Si si istá že to musí byť automat? Ak nechceš manuál radšej ešte počkaj ak môžeš a skús si našetriť, 1500-2000€ je strašne málo

h2
30. mar 2023

Myslela som, ze nemáš muža, keď si sa prišla o tomto radiť sem. Ale ty ho máš. A predpokladám, že tvoj muž má auto. To si ho nikdy nešoférovala? Prečo sa s tebou nejde zopárkrát previezť na tom jeho aute, aby si si zvykla a naučila sa? A tvoj muž nechce, aby si si kúpila starý črep, znamená, že chce pre teba drahšie auto? Alebo to znamená, že nechce, aby si si vôbec nejaké kúpila?

alzbeta1301
30. mar 2023

Uecite by som volila kupu po známosti alebo z rodiny ja som mala takto dva staršie vozidla raz po otcovi a raz po segre môjho ex. Nešla by som do nového pokial si poriadne nejazdilo takze tvojho muza nepocuvaj idealne niečo mensie staršie aby si neľutovala aj keby sa nejaký ten skrabanec objavil. Ja som cca 5 rokov mala jazdene auta a teraz kupujem nove.

alzbeta1301
30. mar 2023

@hiro tak to jw blbost že by @autorka nemala na Kii ani zrnko hrdze moje bolo nejaký ten rok dokonca garážovanie a hrdzu teda malo nad blatníkom cely predok od skaliek z diaľnice otukany. Kiu za mna nie a inak auto byt tebou aspoň za 3000€ do auta za 1500€ a automat už vôbec v takejto cene.Viac vrazis ako si ho uzijes

alzbeta1301
30. mar 2023

@autorka ak pises že máš 2000€ budget ja som predávala v tomto rozmedzí Peugeot 206 malicky starsi ale poľné pojazdny a predal sa velmi rýchlo ja osobne som s ním bola viac spokojna ako s Kiou. Pripadne skús škodovku do tej idem momentálne ja aj čo sa týka servisu nieje to tale zle.

alzbeta1301
30. mar 2023

@gianna lenže toto cwle nebude robit človek čo chce auto za 1500-2000€

ma77
30. mar 2023

@alzbeta1301 Nad tou 20ročnou Kia bez hrdze som sa aj ja zasmiala jednak na Sk hrzdzaveju všetky auta kedže sa tu posypuju v zime cesty a jednak kamarat ma asi 5ročnu Kiu a nechapali sme jak začina hrdzaviet🙊

ma77
30. mar 2023

Autorka do 2000e automat asi nezoženieš a ked tak nejaky stary ročnik automaty su drahšie ako manual a vždy budu a malych aut s automatom je malo kedže do malych aut sa automaticke prevodovky malo montovali ja som mala citroen C3 celkom fajn autičko ale niesom si ista či do takej sumy su automaty teraz mam toyotu yaris automat hybrid ale tam je už ina cenova kategoria ale som s nou strašne spokojna

alzbeta1301
31. mar 2023

@ma77 c3 mal aj mamina v benzíne a cca za 3000€ viem že kupila a fungovalo velmi pekne 🙂) myslím že niečo taleto pre autorku idealne ale bolo by treba podľa mna aspoň 3tis nech zas nekupi úplný crep

anna_2
31. mar 2023

A nie je to tak, ze setrite na nieco dolezitejsie (vlastne byvanie, rekonstrukcia, vacsie byvanie) a muz chce usetrit tym, ze si vystacite aj s jednym autom? auto za 1500 eur je vrak. v takej cene sa predavaju auta, ktore este idu, ale uz su hrdzave, rozhegane,pred velkymi opravami. Ak mate dost penazi, presvedc muza nech vyberie nejake kvalitnejsie a drahsie. Ak nemate dost penazi, nekupuj a vyuzivaj muzove.