Chcem psa, no je tu problém.

luca164
5. máj 2020

Dobrý deň,
mám 18 a chodím do 3. na strednej. Chcela by som si kúpiť psíka no naši mi ho nechcú dovoliť s tým, že budúci rok maturujem a čo s ním bude. Chcela som sa len opýtať ako riešite takéto situácie, ak máte psíka a ideme na výšku. Neviem čo mám robiť ale strašne by som ho chcela.
Ďakujem za každú radu.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaass
5. máj 2020

@luca164 mne kúpili rodičia psika, keď som bola v maturitnom ročníku. Potom som šla na výšku a čuduj sa svetu, zrazu je to ich pes 😇 úplne si ho zamilovali. Samozrejme, keď som doma, starám sa o neho ja... kúpanie, prechádzky a všetko okolo toho 😊 ale večer, keď je cca 8 hodín už vidím, že ide psík za mamkou alebo ockom ♥️

dominikamacakova
5. máj 2020

Pokial oni nechcu psa, tak mas asi smolu. So psom je viac roboty ako s malym dietatom a treba sa mu stale venovat. Pes je zavazok na 15-20 rokov. So sebou si ho vziat nemozes, takze jedina moznost je nechat ho rodicom.

buducamama
5. máj 2020

@luca164 - pockaj, ked zacnes studovat a uvidis, ci budes vediet sklbit studium so starostlivostou o psa. Inak to vidim, ze pes pripadne rodicom a bojim sa, aby nakoniec neskoncil havko zle. Zodpovednost za psa prevysuje tvoje tuzby. Ja som od malicka tuzila po psovi, rodicia do bytu nedovolili. Kupila som si ho az vo vlastnom byvani a veru ani sa necudujem, ze ho nechceli. Je rozdiel domacnost so psom ako domacnost bez psa, aj ked upratujes niekolko krat denne, stopy po psovi najdes ci uz v chlpoch, slinach apod.

jankaovecka
5. máj 2020

@luca124 rodicia ti nechcu dovolit a maju pravdu. Ty odides na vs a pes ostane na krku im. Urcite nie. Pokial nechcu rodicia psa ale len ty, tak nekupovat. Nebudes mat cas, budes mat priatela atd. Na psa si pockaj, ked velmi chces, tak budes chciet aj o par rokov. Dockas sa, neboj😊
A hlavne mysli aj na toho psa, nielen na seba, ze ja chcem teraz a bodka.

buducamama
5. máj 2020

@dominikamacakova to je pravda, lebo dietatu este mozno aj vysvetlis, ale psikovi tazsie😊

leuchtturm
5. máj 2020

Najprv si poloz otazku, ako sa postaras o svojho psa pocas VS studia. Planujes byvat aj nadalej Doma alebo musis ist na privat/Internat?

jvasenka
5. máj 2020

@hettinka prečo samozrejme s PP? Ak nechce chovnú stanicu tak nevidím dôvod...

luca164
autor
5. máj 2020

@leuchtturm internát

choco6
5. máj 2020

Veď skús si zobrať nejakého psíka do dočasky a uvidíš či to budeš zvládať alebo nie. Pripadne môžeš navštevovať útulok a aspoň sa vyhrať a vyvenčiť tie opustené chudence. Stena je možno rozkosne ale načo to je dobré keď vyrastie a potom sa ľudia nevedia správať k dospelému psovi 🤦

rumkolka
5. máj 2020

Tak Ty chces psa ktory potom ostane rodicom lebo na internat si ho predsa nevezmes a este sa divis ze rodicia nechcu dovolit? Sak sa im ani nedivim,bol by to potom ich pes a oni by sa museli starat. Neblazni,sak si to uvedom Ty ze je to fakt blbost teraz riesit psa.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lentilkaxxx
5. máj 2020

Rodičovský byt, ich pravidlá. Tvoj byt, Tvoje pravidlá. Teraz môžeš pri štúdiu chodiť opatrovať a pomáhať napr.do útulku. Alebo nie? Nie každý znesie, aby mu čokel prekročil prah jeho bytu. Možno rodičia súhlasia s názorom, že také zviera patrí na dvor a Ty im to nemôžeš mať za zlé. Možno nechcú čuchat ten pach, vysávať chlpy, stále utierať dlážku, počúvať štekanie, kňučanie a o hygiene nehovoriac. Môžu si ho potom obľúbiť, ale rovnako ho budú len so škrípaním zubov predýchavať. Ved keď budeš vo vlastnom, môžeš si chovať čokoľvek a vtedy budú platiť Tvoje pravidlá. Či bude zviera na gauči, v posteli alebo len na zemi, o tom si rozhodneš sama 😉

tripetta
5. máj 2020

Alebo si dupni nožičkou, možno Ti ho rodičia dovolia :D

jankaovecka
5. máj 2020

@jvasenka jezisi, zase pp🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Ked ty nevidis dovod, neznamena to ze dovod nie je...

jaskolka
5. máj 2020

O rok plánuješ ísť preč z domu, pes ostane rodičom, na internáte ho mat nebudeš. Ak rodičia psa nechcu, nemá to význam, iné by bolo, kebyže sú tiež takí psickari, že bez problémov sa postarajú, kým ty budeš preč, ale očividne to nechcú. Nič ti neostáva, len sa zmieriť s tým, že psík bude, jedine keď po skole sa osamostatnis a budeš už sama bývať. Vtedy už ti nik nebude môcť zakázať, ale teraz určite nie. Chápem ich, keby som na mieste rodiča, ktorému ide dieťa na výšku a pes ostane na starosti mňa, pričom ja to vôbec nechcem, tiež by som nedovolila

ledgerka
5. máj 2020

Jasne ze nechcu ked pojdes na internat. Bude to vlastne ich pes ked odides na vysku. To od nich nemozes ziadat. Bolo by to ine keby ostala byvat pocas studia doma.

h2
5. máj 2020

@hettinka No a keď teda máme pre také názory plné útulky, prečo by si nemohla zobrať psíka priamo z toho útulku? Pokojne napríklad do dočasnej starostlivosti. Pomôže psíkovi, útulku a vyskúša si, aké to je mať psíka a starať sa oňho.

erickatt
5. máj 2020

@luca164 skús útulok, chodiť tam každý deň a pomáhať a venčiť...

buducamama
5. máj 2020

@hettinka ved a pise autorka, ze chce psa s PP? Kludne mohla chciet vziat psa aj z utulku.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
5. máj 2020

@hettinka Podľa toho, čo písala, som pochopila, že na vysokú pôjde najskôr od budúceho septembra, čiže ešte má vyše roka čas. Neviem, do akej miery to útulky preverujú (hoci, paradoxne, mám momentálne doma práve takého psíka v dočasnej starostlivosti 😁, je to na dlhšie vysvetľovanie, psíka sme nebrali my, no ale dočasne je aj tak u nás), ale verím tomu, že psíka by dostala.

3009
5. máj 2020

@luca164 veď si zober z útulku psa do dočasnej starostlivosti na 1 rok, tak sa dohodni s útulkom a potom mu budú hladať druhý domov. Možno si ho zatiaľ aj rodičia oblúbia, že ho nebudú po roku chcieť vrátiť do útulku. Toto by bolo pre teba optimálne riešenie.

rumkolka
5. máj 2020

@3009 a bolo by to optimalne riesenie aj pre toho psa?🤔 po roku,ked sa rozhodnu ze ho nechcu tak ho vratia do utulku? Ziaden normalny utulok na toto nepristupi...

buducamama
5. máj 2020

@3009 tak ale chudak pes, za rok si zvykne a potom ho supnu ako pouzity tovar spat? To zviera ma tiez dusu kriste pane.

3009
5. máj 2020

@rumkolka ale to je bežné, takto fungujú dočasky vo všetkých útulkoch, ak to nepoznáš, tak to nekomentuj, Ja viem, že pes nie je kus dreva, ale zas je mu lepšie rok v dočaske ako rok v koterci v útulku. Zatiaľ ho môžu pekne mnohým veciam naučiť a potom si aj ľahšie nájde nový domov, lebo často sa stáva, že psa si niekto zoberie dokonca nastálo a po čase ho vrátia, že pes nevie to a to a nechcú ho, takže vždy lepšia dočaska ako koterec v útulku. Útulok ho bude aj naďalej ponúkať a ak sa nájde rodina na trvalý domov, tak ho musí odovzdať novým majiteľom. O tom sú dočasky.

h2
5. máj 2020

@buducamama
@3009
Veď si nemusí zobrať psa na rok. Zoberie si ho na čas, kým si ho niekto adoptuje (čiže na čas, ktorý by aj tak strávil v útulku). Potom si môže zobrať ďalšieho atď. Má to viacero výhod: pomôže hneď niekoľkým psíkom a navyše, sama sa trochu zorientuje, zistí, čo to všetko obnáša a aký typ psa by jej do budúcna viac vyhovoval.

helena1982
5. máj 2020

neviem do tohto by som nesla, radsej chodievat do utulku vencit, tym pomozes aj psikom, aj ty budes rada, je to lepsi sposob ako mat vlastneho, ked nebudes mat za rok cas sa mu venovat

erickatt
5. máj 2020

@rumkolka všetky útulky robia docasky, málokedy sú ale dlhodobé. A veľa krát sa stane, že práve docaskar si psíka nechá .

tilko
5. máj 2020

@hettinka čuduj sa svete, tak ja mám kríženca bez PP už tretieho v poradí (prvý žil 16 rokov, druhý 13,5 roka a teraz máme 5 mesačné šteniatko) a ani jeden hafan nebol od množiteľov...cielene som také hľadala 😀 a aj našla od milých starostlivých ľudí....keďže má môj chlap chovnú stanicu - pracovné plemeno a kynológii sa venuje aj športovo, je výcvikár, tak som domov do bytu chcela rodinného psíka...to znamená vychovaný so základným výcvikom a vôbec som netúžila po psíkovi s PP...práve naopak, vždy sa mi páčili také tie lásky z pod mostov s nejasným pôvodom ... takže ak autorka netúži po konkrétnom plemene vôbec nemusí vyhadzovať € za PP....skôr je u nej problém, že ide na internát a psík ostane doma na krku rodičom...rodičia očividne po psíkovi netúžia...