Chcem poslať balík cez poštovného kuriéra

zuzanakatrakova
5. feb 2022

Ahojte chcela by som poslať balík ce- poštového kuriéra.
Poradíte mi ako?

malinoismum
5. feb 2022

@zuzanakatrakova Veď máš všetko na stránke, nie MK,
ale :
https://www.posta.sk/sluzby/expres-kurier

zuzanakatrakova
autor
5. feb 2022

@malinoismum ja viem, len osoba , ktorej idem predať tovar mi napísala, že si všetko vybaví, zaplatí kuriéra. Ze mi prídu peniaze a ja potom pošlem balík. Funguje to takto? Prídu mi peniaze najskôr?

petka1402
5. feb 2022

@zuzanakatrakova je to odrb pravdepodobne

zuzanakatrakova
autor
5. feb 2022

@petka1402 veď mám pochybnosti aj ja, nie je to malá suma.

cefka29
5. feb 2022

@zuzanakatrakova na 99,9% podvodnici. Ja ked som pridala inzerat na kocik tak do hodiny asi 5 takychto ako mi kurier prinesie peniaze atd. V ziadnom pripade by som takto nic neposielala.

petka1402
5. feb 2022

@zuzanakatrakova ci ako to myslíš? Zisti si koľko budeš platiť kuriéra, plus cena predávanej veci a nech pošle na účet peniaze, potom pojdes na postu a pošleš balík, či je to veľká vec po ktorú chceš aby prisiel kuriér ci ako, lebo teraz na nete sú odrby, že všetko vybavia a domov ti pošlú kuriéra a blaa bla

zuzanakatrakova
autor
5. feb 2022

@puklica13
@petka1402 ďakujem dievcata

noami12
5. feb 2022

@zuzanakatrakova nie to sú podvodníci, na stránku kde ti príde link uz v linku nebude stránka pošty, iba sa to bude tváriť ako stránka pošty... zoberú si údaje z karty, ide o podvod
Ja tiež každú chvíľku niečo predávam a väčšinou na whatsapp mi píšu podvodníci.

zuzanakatrakova
autor
5. feb 2022

@noami12 presne ako som dala inzerát, tak na Whatsapp mi do 30 sekúnd napísali, že majú záujem

malinoismum
5. feb 2022

@zuzanakatrakova to je odrb je Toho plny net….

kitycat
5. feb 2022

A pisali spisovnou slovencinou? Cislo karty aj CVV si uz napisala aku mas? Hlavne maj aspon 100 eur aby si stiahli... boze... 🤷‍♀️

zuzanakatrakova
autor
5. feb 2022
malinoismum
5. feb 2022

@zuzanakatrakova 😃🙅🏻‍♀️
.. - a tomuto si verila… áno?;)
To je stránka posty?- posta-sk???
úplne všetko sa ti zdá ok???
🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

malinoismum
5. feb 2022

@noami12 Presne tak, a zahraničné mena, pripadne ešte “účet spoločnosti” začalo byt dosť IN 🙂

zuzanakatrakova
autor
5. feb 2022

@malinoismum nie, jasne ze neverím. Ale nech vedia aj iní....ze je to podvod.

petka1402
5. feb 2022

@zuzanakatrakova no tak ich posli kade ľahšie a dobre ze si sa opýtala, teraz je toho plno, už nevedia ako by človeka odrbali, vždy žiadaj peniaze vopred a až keď budeš ich mat na účte tak posielaj (neakceptuj žiadne screeny prevodu, ani nič podobné! Až keď cinknu peniaze na účte!)

malinoismum
5. feb 2022

@zuzanakatrakova Je to tu už dlhšie… aj v Tv to X krát bolo. A stále sa nájdu taki, ktorí uveria.

malinoismum
5. feb 2022

@petka1402 píše veľmi rozumne - môjmu otcovi poslali tak dôveryhodne PDF zrealizovanej platby že sme zirali, no ale aj čaka na peniaze, on už harcovník poučený …. 🙂 vlastne - doteraz caka 🙂🤷🏻‍♀️

zuzanakatrakova
autor
5. feb 2022
nelca0510
5. feb 2022

@zuzanakatrakova podvod. Bolo to už veľa krát v médiách. Veď si vezmi, kuriér nosí len zásielky a poroabde,nikdy som nevidela možnosť že by doniesol peniaze

mamina1419
5. feb 2022

@zuzanakatrakova chcú ťa oklamať. Treba si pozrieť stránky pošty. Na toto už upozorňuje aj polícia je toho plný internet. Nechápem že niekto tomu ešte verí

karolinakr
6. feb 2022

Najlepšie si dať odkliknúť na facebooku stranka Policia - Hoaxy a podvody, a tam ti denne policia ukaže prispevky o podvodnikoch, ja to sledujem a som informovana, tieto whats up kurierske služby su tam pravidelne
Inak keby som niekomu niečo posielala a chcel by mi poslať peniaze na kartu a žiadal čislo karty, tak to ťa hned napadne, či je na hlavu padnuty, celý život sme to robili inak a teraz takéto vymýšlaniny

karolinakr
6. feb 2022

No, rozpravame sa o podvodoch a na stranke Alzy dnes rano takyto oznam som našla

Pozor, na sociálnych sieťach sa šíri pokus o podvod ménom našej spoločnosti. Obsahom je ponuka značkových televízorov a stránka vyžaduje platobné údaje. Prosím, neklikajte na tieto odkazy a nezadávajte vaše osobné údaje.