Chcem druhé dieťatko a na druhej strane sa bojím

svetlusb
2. máj 2020

Ahojte mamičky. Mám 4 ročného syna, ktorý má maniu surodenec. Vieme ze by to veľmi potreboval. Naopak aj manžel začína túžiť po druhom dieťatku. Aj ja občas za túžim, určite chcem ešte jedno dieťatko, ale veľmi sa bojím. Od septembra pracujem keď syn nastúpil do škôlky. Po náročnom porode cisárskym s komplikáciami som dostala blok, neznesiem bolesť, pohľad na krv, mam nočné mory ako rodim a bojím sa ze by som to
Zažila aj pri druhom dieťatku.... Bojím sa znovu rodiť cisárskym a celkovo sa bojím znovu mat dieťatko i keď by som ho veľmi chcela....Mali ste podobne pocity keď ste plánovali druhé dieťatko? :(

andreagartnerova
2. máj 2020

Čakám druhé a chcela som to najmä kvôli prvému synčekovi, aby nebol sám keď vidím ako má rád deti. Už keď pomyslím na pôrod sa bojim lebo už viem do čoho idem. Pri prvom som mala 12hodin kontrakcií čo som myslela, že neprezijem a potom akútnu sekciu.. takže vôbec netuším ako má nechajú rodiť ale bolesti som mala strašne😭 budem to musieť zvládnuť a čakáme dievčatko tak sa veľmi teším 😊

svetlusb
autor
2. máj 2020

@andreagartnerova presne aj ja 8 hodín kontrakcie a potom akútna sekcia a bolesti a všetko ešte komplikácie pri pôrode keďže sa malý zasekol... Ach....

svetlusb
autor
2. máj 2020

@andreagartnerova a neviem ci by som mala nárok aj na materskú keďže pracujem od septembra

andreagartnerova
2. máj 2020

@svetlusb stačí odrobiť 270dni a ísť na materskú z práce, čiže byť nemocensky poistená. Každá žena inak prežíva pôrod, sestra má tiež dve deti a mala strašne pôrody a tretie už neplánuje, niektoré čo so mnou boli necítili ani kontrakcie..

sluchatka
2. máj 2020

@svetlusb presne take iste pocity mam aj ja: Ja som chcela len jedno dieta ale ako maly rastol, tak som zmenila nazor. A druhe som chcela kvoli nemu, aby nebol sam. Podarilo sa. V juli ma caka druhy porod , velmi sa bojim, stale sa pozorujem, pre mna je porod nocna mora. Ale nejako to musim zvldnut. Teraz sa bojim aj toho ze muz nebude moct byt kvoli opatreniam pri porode. Ale tak nejako to bude. Uz nech je to za mnou. Kazda mame obavy

mmoonna
2. máj 2020

@svetlusb ahoj, ja som mala po prvom cisárskom dosť veľké problémy, ale vždy som vedela, že nechcem len jedno dieťa. Tak som si raz povedala, že idem do toho, lebo ak to budem odkladať, tak to druhé nebude nikdy. Nebudem klamať, bála som sa riadne, ale druhý cisársky dopadol oveľa, oveľa lepšie, aj keď aj po ňom som mala nejaké problémy, ale to už nebolo nič. Na prvý pôrod mám teda hrozné spomienky, na druhý celkom dobré a dala by som sa nahovoriť aj na tretie, ale to by už môj muž nerozchodil. Hovorí, že na tretie je už starý 🙂.

petulaptt
2. máj 2020

Tiez som mala blok z prveho porodu. Nechcela som dalsie. V ziadnom pripade. Nocne mory. Len casom to na mna takto nejako zase prislo a nakoniec som sa dala na druhe. Po druhom porode som sa smiala, ze tak takyto porod by som veselo este jeden brala 😃

henka123123
2. máj 2020

ja som mala prvy porod vakuovy rozstrihana vsade som bola a prisahala ze uz druhe dieta mam nebudem a teraz ma maly 2 roky a ja som zas tehotna a v septembri rodim..a bojim sa ze zas nevytlacim to dieta a xo to bude..ale nejak to uz musim dat

laurita86
2. máj 2020

@svetlusb ahoj, chcela by som Ta povzbudit, presne takto som sa citila aj ja po prvom porode, tiez sa skoncil cisarskym, tiez ma nechali riadne vytrpiet, aj ja mam z tohto prveho niekedy nocne mory..Dlho som nechcela dalsie, ale potom som sa na to nakoniec po 5 rokoch dala. Mala sa narodila prirodzene a porod bol rychly, cca 4-5 hod, sama som nechapala, ze ved porod moze byt celkom v poho, bolo to super, hned som sa vedela starat o malu a fungovat, rada na to spominam. Nechapem zeny, co si dobrovolne vyberu cisarsky. Takze hlavu hore, mozno to tentokrat bude uplne inac a bude to krasne 🙂

sono2
2. máj 2020

@svetlusb nie nemala.

stellasweet
2. máj 2020

Mame 4 ročného syna, a az teraz by som si trufla na druhe.... Aj ked obcas si vravim, ci uz nie som stara, mam 35r. A zacala som sa bat takych veci, ci male bude zdrave, ci ja budem zdrava a taketo veci...ktore su vo hviezdach...

lenuliatko84
3. máj 2020

Ja mam rovnaky problem,az na to ze tehotenstvo a cisarsky som mala dobry.proste sa bojim ze by sa nieco pokazilo.som asi rok po konizacii krcka a je tam respekt.maly stale leb o bábätku rozprava ale uz druhe jednoducho nebude,bojim sa

natalala
3. máj 2020

@svetlusb som rada, ze je tu tato tema. Mne 3,5 dna vyvolavali porod kvoli prenasaniu len na noc mi dali nejake lieky nech sa vyspim a utlmia sa kontrakcie a nakoniec po 8 hodinach na cakacke to skoncilo akutnou sekciou lebo som uz dostala horucku 38,5 a otvorena som bola len na 4 cm :/ bol to katastrofalny zazitok aj napriek tomu ze personal sa staral tip top a stale mi je niekedy do placu ze som malu nevedela porodit “normalne”. Bojim sa teraz dalsieho tehotenstva a dalsej pripadnej sekcie :( mala ma sice oba necele 3 mesiace tak ja dufam ze ma to prejde a o nejake 2-3 roky budem schopna bez strachu znovu otehotniet

svetlusb
autor
3. máj 2020

@natalala ja som 4 roky po a neuveriteľný strach.. A na jednej strane som rada ze už malý je starší že nieje toľko starosti alebo obmedzení ako s bábätkom už keď budu dvaja bude to ťažšie... :(

svetlusb
autor
3. máj 2020

@sluchatka fuuu držím palce ja sa neviem odhodlať... Ja by som aj chcela ved deti milujem som učiteľka v MŠ, syn je pre mňa všetko, nechcem byť sebecká že ho nechám bez súrodenca a opory do budúcna.. Veľmi miluje deti.... Len ma odrádza to ze syn je celkovo naaaarocne dieťa a keď píšem náročné myslím doslova naaaarocne...... Plus ešte strach z pôrodu a celkovo z celého tehotenstva... Na druhej strane mame už väčšiu voľnosť keď malý je starší.... Nechcem byť sebec.... Ale možno asi naj bude nechať to na osud....

sluchatka
3. máj 2020

@svetlusb uplne ta chapem, mam to tak isto. Moj 5 rocny bol velmi narocne dieta, nespaval, nechcel jest, no fakt sme to mali tazke a aktivny je stale, on nema konca. Druhe som chcela kvoli nemu, vidim ze nie je dobre, ked je sam. Nemame ani v rodine ziadne deti, tak uz duplom nechcem, aby bol sam. A ja uz tiez niesom najmladsia, tak som si povedala bud teraz alebo nikdy uz. Nemozem mu to urovit, ze nebude mat surodenca.. Ale co ti poviem, obavy mam stale. Ja si myslim, ze sa musis v mysli nastavit na to, ze druhe chces pre rodinu, pre prve dieta, nerobis to len kvoli sebe,.. A nie ze necham to na osud, lebo to je taky postoj, ze vnutorne to dieta nechces len si ospavedlnujes svoje pohodlie. Aspon ja som to tak mala.