Cez akú stránku kupujete izbové rastliny?

14. nov 2021

Z akej stránky prosím vás kupujete izbové rastliny? Poprip. Vedeli by ste dať typy aké máte doma?
Ďakujem

dzejsik
14. nov 2021

skus pozriet kvetaren.sk a doma mam alokasie, anturie, fikus ginseng, zamiokulkas, lopatkovec, monsteru, fialky, … a planujem najblizsie kupovat pileu

halci
14. nov 2021

Cez internet som si kupila rastliny prvy a posledny krat a nebola som spokojna s tym co mi prislo. Preto uz len radsej osobne - Ikea, Obi, kvetinarstva. Mam monstery, ficusy, tradescantie, philodendrony, lopatkovec, pothosy, pileu, zamio. Vsetko rastliny ktore su relativne lahke na pestovanie kedze som v tomto len zaciatocnik.

77daniela77
14. nov 2021

Preco je tato otazka anonymna?🤔

naobedbuduspagety
14. nov 2021

Kvetúlok.

jana_eyre_2
14. nov 2021

@77daniela77 a prečo je to zle ak je?

77daniela77
14. nov 2021

@jana_eyre_2 Lebo anonymne sa pytaju na chulostive zalezitosti a nie bezne otazky kde kupit kvety😎

jana_eyre_2
14. nov 2021

@77daniela77 keby to bola otázka položená nickom anonym1582 tak je to tiež anonymné.. takže je to vlastne úplne jedno..

77daniela77
14. nov 2021

@jana_eyre_2 Neslovickar,uz v minulosti sa tu o tom hovorilo na co maju sluzit anonymne otazky🤔

jaja20
14. nov 2021

@77daniela77 Mne nedávno na moju otázku,prečo rieši normálnu,nechulostivu tému anonymne,jedna anonymka odvrkla,že ona sa môže anonymne opýtať aj na to,aké bude zajtra počasie,že sa nemám starať. Takže očividne to niektoré nepochopili,na čo by anonymné diskusie mali slúžiť.

77daniela77
14. nov 2021

@jaja20 To musela byt velmi jednoducha osoba.Zjavne bola natolko zakomplexovana ze potrebovala byt na jednoduchu otazku anonymna🤦
Asi by mali zrusit anonymne dotazy.

jaja20
14. nov 2021

@77daniela77 Tiež si myslím,že sa to minulo účinkom... Zbytočne sa to využíva na blbosti.

autor
14. nov 2021

@77daniela77
@jaja20
Ach ženy... Toľko zlosti vo vás, hľadáte problémy tam kde nie sú. Nešťastní ľudia ste evidentne. Aj keď vám nemusím nič vysvetľovať pre váš pokoj na dušiach vyskúšam. Izbovú rastlinu chcem kúpiť ako vianočný darček pre segru ktorú tu na koníku mám a keďže som v živote izbové rastliny nekupoval hned by jej doplo že je to pre ňu lebo si akurát zariaduje byt (keby to nebolo anonymne). Nikdy nepochopím takú negativitu..hanba vam

77daniela77
14. nov 2021

Zlosti?My sa cudujeme ze sa niekto hanbi za svoju polozenu otazku...ty sa hanbi ze sa skryvas😎

lilly3n
14. nov 2021

Ahoj, moja aktívna rastlinná mania začala pred niečo vyše troma rokmi. Zo začiatku som kupovala kvety v obi a hornbachu ale tam si treba dať sakra pozor v akom je rastlina stave (či nemá škodcov čo ti potom budú chcieť zožrať pomaly aj šalát v chladničke, či nemá nahnité korene a pod.) Ikeu za mna neodporúčam. Mám niekoľko pekných zdravých rastlin z hydroflory, tu odporúčam. Ale najviac sa mi osvedčilo za posledné 2 roky objednávať z Poľska zo Zielony-parapet.pl majú super ceny a velky vyber “obyčajných” aj “raritnejsich” rastlin. Treba si dať pozor pri výbere akú veľkosť si objednávaš. Ak chceš viac “lokálny zdroj” rastlin, vela ľudí vychvalujete svokryne jazyky a plantiziu. Viac krát som sa tam bola pozrieť ale mám od nich akurát tak riasogule. Keby tie rastliny sami pestovali tak si kupim, ale kúpiť si to iste čo z Poľska za drahší peniaz mi prišlo za mna ako blbosť, aj keď určite rastliny poctivo kontrolujú takze by sa ti nemalo stať že prídeš domov s celou zoo ako z obi či kauflandu. Pre mna tiez dobrá voľba sú facebookove skupiny kde sa vymieňajú a predávajú rastliny. Možno je aj na MK taká skupina, neviem. A čo sa týka konkrétnych rastlin, ja mám veľmi rada rôzne ťahavé druhý pothosov a scindapsusov, syngonia, monstery, philodendrony. Ale mám doma vyše 100 izboviek takže mám kadečo :D napis skôr na aké miesto chceš dať rastlinu( či tam je priame slnko, polotien, malo svetla, suchý vzdych, vlhko(kúpeľňa/kuchyňa), na Parapet/ do rohu izby, /ako ďaleko od okna ) podľa toho ti viem skôr poradiť 🙂 tiež napríklad ak máš mačku môže byt veľa rastlin problém a väčšina izboviek je pre ľudí jedovatá tak aj na malé deti pozor.

autor
14. nov 2021

@77daniela77 ty si to nepochopila. Skús sa usmiať a viac užívať život. Nechcel by som ťa stretnúť live.

77daniela77
14. nov 2021

Ani ja teba chvalabohu😅

jaja20
15. nov 2021

Prečo by sme sa mali hanbiť? Veď sme sa len normálne opýtali, vôbec sme ťa neurážali,ani ťa neosočovali,tak táto reakcia z tvojej strany je totálne neadekvátna 🤦