Cestovanie s kočíkom autobusom

1. aug 2023

Ženy, tie co nemáte vodičky ako cestujete s deťmi s pri mestskými autobusmi a ešte aj s kocikom🙄
My bývame na dedine a mám dve deti. Keď manžel je v práci rada by som išla s deťmi do mesta ale normálne ma ide šľak trafiť keď si pomyslím na to cestovanie. Nepomôže nikto s kočíkom, každý sa tvári ze nevidí ženu a kočík 🤦‍♀️

dominikagier
1. aug 2023

a to je ťažké poprosiť niekoho? prosím Vás mohli by ste mi pomôcť s kočíkom - či čakáš automaticky, že sa k tebe rozbehnú?..to už každý má svoj svet - nikto si nikoho nevšíma - tak to je, preto sa treba radšej ozvať, poprosiť, ja to robím vždy, keď napr. potrebujem v obchode podať niečo z police vyššie

jaskolka
1. aug 2023

Bývam na dedine, nemám vodičak. A ano, chodím aj do mesra vlakom, alebo autobusom. Nikdy v živote sa mi nestalo, že by mi nepomohli ľudia, často aj sami od seba.Ale ja nemám v opačnom prípade problém požiadať o pomoc, nikdy nikto neodmietol pomôcť mi. Ja sama som veľakrát (teda ešte kým som nemala deti) pomáhala ženam s kočíkom do autobusu, či električky.

cookie29
1. aug 2023

Neviem, ja som s 2 detmi presla pol Europy, Vlakom, lietadlom, lodickou, busom... akoze kde je problem? Ked treba, poziadam o pomoc. A vies si predstavit na letisku pri bezpecnostnej kontrole s 3m babatkom, kde treba vsetko vylozit, vybalit telefon, notebook, elektro, detske potraviny, flasku s vodou, poskladat kocik a dat ho na pas, vyzut topanky, ved zima... a drzat drobceka? To ten bus urcite komplikovanejsi nie je 🙂 Zvladnes to. V najhorsom daj drobca do nosica a kocik pri nastupe zloz a je

petronellla87
1. aug 2023

Ja mam tiez obavy z toho ze by mi nikto nepomohol s kocikom, preto nosim malu v autobuse v nosici😂

autor
1. aug 2023

@cookie29 ďakujem 😊 potrebujem asi len povzbudiť 😊

bolarazjedna
1. aug 2023

Ak nikto sa nenájde, kto by ti mohol pomôcť (napr prázdny autobus), šofér ti pomôže, je to jeho povinnosť. Treba poprosiť, to je cele, ja vždy všade stretávam s ochotnými ľuďmi.

viestta
1. aug 2023

Ked nepomozu cestujuci, popros vodica. Pomahat s kocikom ma v naplni prace, ale zvycajne na to ani nedojde. Narastli ich usta, tak ich pouzivaj, oslov niekoho a popros nech ti pomoze. Netreba cakat, ze sa niekto ponukne