Cesta na pohreb v rámci okresu - je potrebný test?

baboadel
3. feb 2021

Prosím je potrebný test na cestu na pohreb v rámci okresu, spadá to pod výnimky ? Teda musím sa ísť otestovať ? Ďakujem.

denden77
3. feb 2021

mne zomrel pred 2 tyzdnami stary otec.. sla som na pohreb a uprimne, na toto som vobec nemyslela, neriesila som to.. a keby ma niekto vtedy zastavil a siel riesit, prisaham, ze mu asi prekusnem krcnu tepnu..

sasa1310
3. feb 2021

toto sú všetko informácie na nete dostupné. Stačí gúgliť a čítať.

zuzana18072020
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baboadel
autor
3. feb 2021

@denden77 úprimnú sústrasť😢 Samozrejme, že človek to v takom rozpoložení vôbec nerieši, vtedy sú iné starosti. Len už jednoducho človek má strach aj z domu vykročiť bez toho ich certifikátu. Ja chcem ísť na poslednú rozlúčku bratrancovi, bol ešte mladý a bolo by mi ľúto keby som ho nemohla vyprevadiť na poslednej ceste.

denden77
3. feb 2021

@baboadel dakujem.. taktiez uprimnu sustrast 😞
no podla mna by im malo stacit, ze na pohrebe moze byt max. 6 ludi dnu (u nas to tak bolo).. a uprimne, policajti su podla mna tiez len ludia a 99% z nich by to po vysvetleni vobec neriesilo 🤷‍♀️

janai1
3. feb 2021

@zuzana18072020 ale treba 😉

aj v rámci okresu treba test ak ste v "červenom" okrese

zuzana18072020
3. feb 2021

@janai1 ja som to poplietla treba test to do obchodu a k lekarovi netreba.. :( uz popletu ludi na cisto

janai1
3. feb 2021

@zuzana18072020 aj k lekárovi treba 🤔 môj pýtal negatívny test

abbey1
3. feb 2021

@janai1 Na pohreb je výnimka.

janai1
3. feb 2021

@abbey1 pohreb je výnimka, že môžte ísť cez okresy bez problémov, stále ale platí že musíte mať test

abbey1
3. feb 2021

@janai1 Ak sa nemýlim, nemusíte. Pohreb, mal výnimku, že dokonca pozitívna osoba mohla ísť. Idem kuk, či to zmenili.

abbey1
3. feb 2021

@janai1 Tak pozrela som, stále je vo výnimkách pohreb, krst, svadba. Bez testu.

janai1
3. feb 2021

@abbey1 no tak ja už tomu fakt nechápem 😂 ale na stránke korona.gov je napísané, že výnimka platí na zákaz vychádzania nie na test 🤔

abbey1
3. feb 2021

@janai1 Vo vyhláške je vyslovene napísané, že na tieto body nie je potrebný test. Tým sa vždy riadim. ;)

janai1
3. feb 2021

@abbey1 pošlete mi to, prosím? Lebo ja som asi slepá

aurorastone
3. feb 2021

@abbey1 myslis túto vyhlášku z 2.2. na ktorú keď kliknem tak mi napise "forbidden" ? 😂😂😂
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conte...
prosím Ta pošleš mi link odkiaľ máš aktuálne info?

janai1
3. feb 2021

Tak @aurorastone našla ešte inú vyhlášku ako ja 😂 takže test netreba

abbey1
4. feb 2021

@aurorastone
@abbey1 Aj tu to máte jasne napísané, keď rozkliknete, kde treba test, je tam i vysvetlenie, kde nie. Rovnako na stránke polície, i na FB Polície SR. Keď už teda nechceme celé vyhlášky čítať a hľadať, keďže ich vydávajú ako na bežiacom páse.

aurorastone
4. feb 2021

@abbey1 no ved odtiaľ je ten screen co som sem dávala 😂