Cesta autom zo Žiliny na Kramáre

adka13
8. feb 2023

Ahojte, potrebujem povzbudiť, zajtra potrebujem ísť so synom na kontrolu na Kramáre zo Žiliny, manžel je chorý, tak musím ísť sama autom a mám prirodzene obavy. Po Bratislave som nikdy nesoferovala, taká "väčšia" šoférka som asi 1,5r odkedy jazdím do práce autom, čiže po Žiline viem jazdiť, ale sú to naučené trasy, predtým som nesoferovala veľmi. Zvládnem cestu na Kramáre s gps navigáciou? Asi bude špička, chcem tam prísť okolo 8mej. Ďakujem za pochopenie a povzbudenie 🙂

pribinak
8. feb 2023

@adka13 zvládneš, celu dobu budeš na obchvate a až pred záverom tá to vyhodí na kopec.

adka13
autor
8. feb 2023

@pribinak ďakujem, najviac sa bojím, aby ma gps neťahala mestom kvôli kolónam, ale musím to zvládnuť, ďakujem 🙂

paulinam99
8. feb 2023

@adka13 Ak máš byť o 8.00 h na Kramároch, tak chytíš kolóny nielen v centre, ale aj na obchvate. Preto my chodíme radšej vždy cez centrum (obr. 1), keďže tam je vždy lepšia možnosť prípadnej obchádzky oproti obchvatu, kde ak uviazneš, tak už nemáš veľa možností. (obchvat obr. 2)
ZA-BA = 1,5 až 2 hodiny + 1 hodinu si daj určite rezervu

pribinak
8. feb 2023

@adka13 GPS tá určite nebude ťahať cez mesto, stále pôjdeš na Brno a potom tá to vyhodí pred kopec pri patrónke

paulinam99
8. feb 2023

@pribinak Ideálne by bolo, keby jej tu dal kvalifikovanú odpoveď niekto z Bratislavy, kto pozná raňajšie pomery nielen na obchvate, ale i hlavným ťahom cez Trnavské Mýto a Račianske Mýto.

pribinak
8. feb 2023

@paulinam99 načo by šla cez Račko a Trnavské?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paulinam99
8. feb 2023

@pribinak Je to kratšia trasa, iba o 2 minúty pomalšia oproti obchvatu ... a s väčšími možnosťami improvizovať, ak dôjde k rozsiahlym kolonám, resp. k nehode.
Keď zastane premávka na obchvate, je to konečná.

adka13
autor
8. feb 2023

@paulinam99
@pribinak ďakujem vám, spolieham sa na ten obchvat, tak dúfam, že bude pri mne stať šťastie, pretože nejdem ani svojim autom, na ktoré som zvyknutá, vzadu 6roc dieťa, + moje šoférske skúsenosti, tak cesta cez mesto by bola pre mňa utrpením, muž tak chodieva, ale ja sa na to necítim.. tak uvidím

paulinam99
8. feb 2023

@evamarek77 My sme boli v kardiocentre 1.2.2023 a o 9.30h sme prešli cez mesto cez Trnavské aj Račianske mýto v pohode. (na obchvate boli kolóny, keďže predtým bola nehoda na D1 pred Blavou.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
8. feb 2023

@paulinam99 improvizovať? Čítaš čo píše autorka? Asi nemá veľkú chuť improvizovať

borabalazova
8. feb 2023

@adka13 Doporučovala by som prísť na Kramáre pred 7.00 ráno, potom sú zápchy už všade: pred Bratislavou na diaľnici, na obchvate, v centre a úplne najviac sa človek zdrží pred samotnými Kramármi, z mesta, aj z Mlynskej doliny sa na prejazd na Kramáre bežne čaká pol hodinu. Rovnako pochybujem, že sa okolo ôsmej dá bez problémov pri nemocnici zaparkovať.

paulinam99
8. feb 2023

@pribinak Veď sa hneď nezavzdušňuj ... 😉
Keď sa v BA dostaneš do kolóny kvôli nehode, potom pochopíš, ako sa improvizuje na obchvate a ako sa dá improvizovať v centre, kde je množstvo uličiek. Navigácie vedia ponúknuť alternatívnu trasu tam, kde to možné je. Na obchvate je menej možností. To je celé.

pallacinka29
8. feb 2023

@borabalazova min. v jednom z parkovacich domov isto zaparkuje… ja chodievam na NUSCH, tam som az raz zazrakom nasla volne miesto… Zaparkujem dole a ten kusok sa prejdem.

pribinak
8. feb 2023

@paulinam99 je mi to aj smiešne písať, ale ja žijem v Ba a jazdím takmer denne 🤣🤣🤣🤣 ale kľudne mi ty mimo Ba píš o premávke

kveova
8. feb 2023

@adka13 a ja ti poviem jednu radu- premňa nad zlato😂🥰moji bratia mi vzdy hovorili ze hoc aj pojdem pomalsie, hlavne ze idem, nabuduce pojdem ako profik… a nikto mudry z neba nespadol… jasne ze sa budes bat, sleduj si znacky, navigaciu a chod pomaly 🙂 hoc ta aj vytrubia… druhykrat uz pojdes ukazkovo😍 a tak aj bolo…vobec som nejazdila strasne som sa bala… dnes uz jazdim s vozikom a sem tam aj na dodavkach… zaklad- pomaly a nebat sa… ked pojdes pomaly nema sa co stat 🙂 daj si rezervu na cestu

adka13
autor
8. feb 2023

@borabalazova ďakujem za radu, idem si posunúť budík 😃 dúfala som, že v pohode zaparkujem v tych nadzemných garážach, čo sú tam, ale chápem, že to bude náročné, vždy nás iba muž vyhodil pred nemocnicou a išiel zaparkovať.

paulinam99
8. feb 2023

@pribinak Veď OK, vyhrala si, ja iba 1x týždenne. 😉

pallacinka29
8. feb 2023

@kveova tak to Ti teda poradili… pomala jazda je x krat horsia a nebezpecnejsia ako rychla… budu mat radost ti za nou, ked sa v bude suchtat 40 po meste…

borabalazova
8. feb 2023

@adka13 Naozaj nestraším, ja chodím do práce na Patrónku a denne to tam poznám a švagor pracuje na Kramároch v Národnom onkologickom ústave a je to aj jeho denná skúsenosť.

adka13
autor
8. feb 2023

@kveova ďakujem za radu, budem sa jej držať, tak som sa postupne rozbiehala doma v Žiline, cítim, že už mám nejakú istotu za volantom, ale zajtra tá Bratislava bude výzva, ale ja to dám 🙂

borabalazova
8. feb 2023

@adka13 V pohode dáš: pred siedmou zvykne byť obchvat ešte priechodný a cez Mlynskú dolinu a Patrónku budete na Kramároch raz-dva. V kľude zaparkujete a dáte si v aute raňajky a čaj.

kveova
8. feb 2023

@pallacinka29 tak to je super ze ty si prvu jazdu po bratislave dala 120km/h ❤️ mame sa co ucit … kiez by sme vsetci boli taku mudri vsakze ( nikto tu nepise aby jazdila stale pomaly, uz ta vidim ako by si brazdila ty niekde vo Varšave vysokovou rýchlosťou, keď si tam nikdy sama na aute nebola) 🙂
@adka13 ked som ja z Oravy isla prvykrat sama do BA mala som rovnake pocity a v noci sa mi z toho ani spat nedalo poriadne 🙂 zajtra ti drzim palce a spomni si na moj komentar 🙂

adka13
autor
8. feb 2023

@borabalazova super, to je dobrý nápad a rada, raňajky mám zbalene a pokúsim sa vyraziť o 5tej 🙂

dobrú noc dievčatá a ďakujem 🙂

danica2711
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pallacinka29
8. feb 2023

@kveova v nejakej dedine tam odkial si toto pravidlo mozno mozes aplikovat 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

kveova
8. feb 2023

@pallacinka29 to že ty si z Bratislavy stale neznamena ze ja som z dediny a aj keby som bola, podla tvojho komentara mam stale vyssie IQ ako ty ked triedis ludi podla dediny a mesta 🙂 mam na novom aute sama nabehane 130 000 km a bez nehody ;) nie pomaly vodič nesposobi nehodu len nevsimavy 🙂 dobru noc

pallacinka29
8. feb 2023

@kveova triedim soferov podla tychto ohromnych rad… raz ked neviem, tak pridem vlakom a nie radit, ze “hlavne pomaly”, ked je v meste 50. To su ohromni vodici, co sa trepu 40 - preto su kolony.

lilke
8. feb 2023

@adka13 do 7., max. do 7:15 prejdes obchvatom bez väčšieho zdržania. Pršať nemá, vtedy je zdržanie temer vždy. A naozaj sa neboj, iba zides z diaľnice a rovno-rovno až na Kramáre. Jediné odbočenie bude pri parkovaní. 🙂