Červený kočík pre chlapca - skúsenosti

petuska692
1. mar 2018

Je blbé keď čakám chlapca A bude mať červený kočík? Veľa ľudí sa čuduje že prečo červený. ..

monika4991
1. mar 2018

mala som pre chlapca bielo-cierno-cerveny. Stretla som sa s tym ze: jeej dievcatko ved mate cerveny kocik. Ale osobne mi to pride chore.... To by si mu nesmela dat ani cervene tricko. Vela krat ked sme mali oblecene nieco blede alebo cervenu mikinu tak uz bol dievcatko. Ja mu davam co chcem a neriesim. =) Nezijeme v dobe kedy si chlapec moze obliect a mat iba nieco modre =)) Kociar bol super a bude aj pre druhe (ci to bude chlapec alebo dievcatko) takze nemala by si si z toho robit hlavu. =)

fadama
1. mar 2018

mne to pride tiez viac pre dievcatká, ale druhych neries sprav ako sa tebe páci. A nikoho to nemusi zaujímat.

veronikazoja
1. mar 2018

kočík je pekný a určite si z toho nič nerob, to je zmýšľanie ľudí - dievčatká len ružové a chlapci len modré, ja mám dcérku a ako 5mesačná bola na očkovaní a mala modrý dudlík inak mala oblečené biele bodyčko s lienkami a všetci boli pohoršení že prečo má modrý dudlík keď je dievčatko, a ešte by sa dalo písať 🙂 treba sa len nad tým pousmiať a ísť ďalej

zuzta1
1. mar 2018

aj my sme mali pri oboch chlapcoch červený kočík, taká kombinácia aká je na foto, červený a vanička bola čierna. nikto to neriešil. možno raz sa mi stalo že sa niekto opýtal či máme dievčatko. podľa mňa úplne v pohode - nemusíš aspoň vešať stužky proti urieknutiu😉

jonnie
1. mar 2018

Suseda ma syto ruzovy pre chlapca. Dostala a neriesila.

dominikkaaa
1. mar 2018

Ja mam tiez cerveny kocik pre syna a vobec som neriesila ci je to vhodna farba pre chlapca. Vozila sa v nom aj dcera a pre nu som mala prvy kocik modry. Zalezi len na tebe a aby ti kocik vyhovoval.

blacklady
1. mar 2018

ja mam golfac cerveny a vozim v nom uz druheho syna...ja cervenu milujem a chalanom, najma mladsiemu kupujem vela cerveneho oblecenia...

elzena2
1. mar 2018

Mam 1,5 r. chlapca a farbu vsetkeho riesim ako poslednu. Ako prve pri vybaveni funcnost, pri obleceni kvalitu, resp. material, potom cenu a nakoniec farbu. Ak je kvalita a cena rovnaka, tak vyberam chlapcenskejsie farby, napr zeleny overal, tmavomodre teplaky. Ale potrebovala som na kratke obdobie zalozny fusak, tak som kupila z bazaru, je cerveny a je mi to jedno. Mne sa paci, kocik ozivi. A nebudem kupovat novy, len aby bol modry alebo si nechat posielat z ineho mesta, ked si ho mozem vramci nasho osobne vyzdvihnut. Takisto overal - mala som zlavovy kupon a hladali sme softshellovy - modry nebol na sklade, tak som zobrala ruzovy. U nas na sidlisku ho uz poznaju, zo zaciatku mali na to nejake poznamky, ale aspon sme sa mali o com bavit 🙂 A ked si cudzi ludia v autobuse alebo u lekara myslia, ze je to dievca, tak mi to nijako moj zivot neovplyvni. Rovnako aj s vecami, ktore zdedi - neberiem vsetko hlava-nehlava, ale napr. jedny super teple nohavice ma ruzove a aspon nemusim hladat po obchodoch presne take iste len "chlapcenske". (potrebovala som bez trakov a v malych vekostiach sa to tazsie zhana). A postupne, ako nam zacali pribudat cervene teplaky a tricka, tak aj sama kupim nieco cervene (niektore chlapcenske veci su vyslovene s traktorom, futbalkou alebo v chlapcenskom oddeleni a cervene), pretoze cervenu periem osobitne a nechcem cakat dlho, kym sa mi ta farba nazbiera. A niekedy je cierno-bielo-cervena kombinacia krajsia, ako modro-belaso-sedo-namornicka.

elzena2
1. mar 2018

Este sa ani nenarodil a uz riesis, co si budu ini mysliet - to je cesta k zblazneniu. Svoje dieta si obliekaj do toho, co sa tebe paci a voz ho v tom, co tebe vyhovuje a stoj si za tym. Komentare na kocik budu tie najmenej otravne z tych, co sa napocuvas 🙂

monikaq
1. mar 2018

Nie nie je to to blbe,ja som mala tiež pri malom tú istú kombinaciu ako ty. 🙂

klaudi31
1. mar 2018

No lebo by bola moja odpoveď :D Veď je to úplne jedno akej je farby, akože okay keď niekto zbadá červený kočík tak možno čaká, že vnútri bude dievčatko ale nikomu sa nič nestane keď bude mať chlapec červený kočík 🙂

petuska692
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
llucciaa
1. mar 2018

nie vôbec to nevadí. aspoň nebude mať zočinu a vlastne čo koho do toho, akej farby máš kočiarik

petuska692
autor
1. mar 2018

Ďakujem veľmi pekne za vaše názory. ..lebo moja rodina to dosť ofrflala ale máte pravdu hlavná vec že som spokojná ja

nela6
1. mar 2018

@petuska692 vsak ferrari 🙂)))

katarina_k11
1. mar 2018

@petuska692 Presne ako pisala nela6: ferrari - oba kociky pre chlapcov aj 3-kombinaciu aj golfove palice sme mali cervene, aj takmer vsetky autosedacky a podsedaky.🙂 A farbu vymyslel moj manzel.🙂

kacena4
1. mar 2018

ja som mala asi 10 deti ako profirodic ale to neznamena, ze som pri kazdom pohlavi musela menit farbu kocika ci mat doma na sklade kociky podla farby ci druhu. mala som jeden ktory mi vyhovoval najlepsie a tiez to bol cerveny a bol super kocik - to ze chlapi nosia ruzove kosele sa nik nepozastavi ale nad cervenym kocikom ano??!! hrozna doba - daj si modru deku a mas to (ja som nosila zelenu) a mne bezne na dieta v ruzovom "to je chlapcek"

nikuska265
1. mar 2018

Pri prvej dcérke sme mali hlboký kočík tmavomodr,z názorov ostatných som si nič nerobila. Nám sa kočík páčil,bol dobrý a boli sme spokojní. Potom sme mali dcérku aj v ružovom kočíku a tam sa ma pýtali či je to chlapček 🙈 . Netreba riešiť názory cudzích. Dôležité je aby si ty s kočíkom bola spokojná,synčekovi to bude jedno,pokiaľ bude mať v kočíku pohodlie 😉 a teraz chlapi nosia ružové košele a čo?!

margarita
1. mar 2018

za socializmu sa ako ubor na telesnu nosilo biele tricko a dievcata take nevkusne modre akozekratasky a chlapci cervene trenirky, starsie rocniky si pamataju isto.
nikomu to neprislo divne a nikto to neriesil, lebo tak to bolo a hotovo.
neviem, mne sa okrem vylozene ruzovej ci fialovej pre chlapca hodi ako farba kocika cokolvek.

sama som mala oranzovy a sivy, a odvozila som v nom 4 deti rozneho pohlavia, teda aj chlapcov aj dievcata.

🙂

katrin69
2. mar 2018

@monika4991 S tým si vôbec netreba robiť hlavu... My máme hrdzavý kočík a keď na moju kočku pozrú, tak hneď hovoria "Aký krásny chlapček" a to kvôli tomu, že nemá náušnice... Už to vôbec neriešim, len sa pousmejem nad tým... 🙂

zuzana_ci
2. mar 2018

Nám sa ferrari-farba kočíka pre chlapca tiež osvedčila. A to bolo v čase, keď všetci mali čierny... iba čierny. Je to najlepšie viditeľné a teda najbezpečnejšie. Stačilo sa priblížiť k prechodu a už autá zastavovali. 👍 druhý variant bol - iná farba športového kočíka a dieťa si drží červený balón. Fungovalo úplne rovnako... červená je jednoducho červená.

stastna
2. mar 2018

Červená je super! Ktorý chlap by odmietol červené ferrari? 😉

vikusss
2. mar 2018

Ja mám síce dievčatko no dr mi tvrdili že určite chlapec a práve preto chlapca som si vybrala červený... Len posledný mesiac to zmenili na dievčatko.. no vyhliadnuty bol už dlho a mne osobne červený príde vhodný pre chlapca

poisonblu
6. mar 2018

my sme,mali cerveny sportak...ved aj chlapi nosia ruzove tricka, kosele, tak preco by chlapec nemohol mat cerveny kocik..a cervene je aj ferrari a mcqueen 😀

zuzikboc
6. mar 2018

@petuska692 Ja milujem modrú farbu, dcéra mala modrý kočík a skoro všetko oblečenie v modro-bielych farbách 😉 Tiež to okolie riešilo, ale mne sa to tak páčilo a hotovo 🙂

babatkoo
6. mar 2018

Kamosla kupovala cerveny kocik pre chlapceka lebo je to Ferrari kocik ;) jej sa to velmi pacilo.

bubinkaa
6. mar 2018

Cervena je super aj pre chalanov, neries okolie, je paradny ;)

lenka_da
25. mar 2019

@petuska692 jasné Ferrari 🙂 ja som zaťažená na červenú, červený bol hlboký kočík, golfáč, aj autosedačky. Nikdy ma ani nenapadlo, že by to malo byť inak 🙂 Syn to zdedil po mne, tiež miluje výraznú červenú 😝