Červená šnúrka proti urieknutiu

zonjushe
3. okt 2012

Ahojte dievčatá, prosím Vás vysvetlite mi niektorá zmysel červenej šnúrky na zápästí bábätka. Aké urieknutie?Vy tomu naozaj veríte?Nechápala som mamičky v pôrodnici, ktorým len čo sa narodilo bábo, už im dávali červenú šnúrku na ručičku..Ja som to vôbec neriešila, som veriaca v Boha, ale nie v takéto čáry máry..viem, že existuje tzv. z očí, ale veď to je malinkaté babätko, a to, že je nervózne, keď naňho pozerajú cudzí ľudia je úplne normálne..v poslednom čase som stretla ľudí v mojom okolí, ktorí nechápali, kde mám červenú šnúrku, veď ich syn/dcéra ju stále má a to má 3 roky..naozaj som divná?aký máte názor vy?

vonicka
3. okt 2012

len si preboha nemysli ze divna si ty 🙂 🙂 🙂 ja si to myslim o tych druhych. len raz mi niekto povedal na moje dieta, ci mu nedam cervenu snurku a venovala som mu taky pohlad, ze stacilo 🙂 tiez nechapem o akom urieknuti sa to stale hovori (aj ked viem, co sa pod tym mysli....). Ze mamicky davali snurky uz v porodnici, tak to je trochu moc podla mna. Vlastne by mi to mohlo byt uplne jedno, co roebia druhi, ale nechapem to preto, ze naco sa ludia takto zbytocne stresuju a prenasaju "negativnu energiu" na svoje male babo???

liz_lemon
3. okt 2012

@zonjushe
@vonicka
ja som si napr. vsimla, ze vsetky sestricky na novorodeneckom na Kramaroch mali cervenu snurku

sympa1
3. okt 2012

@zonjushe nnic si z toho nerob...a ani sa tym nezatazuj..je to kravina, nikomu to nepomozee ale ani neublizi..proste maju šnurku 😀 😀 😀 ..ja som to este nikomu nevidela ale pocula som

jaduska
3. okt 2012

@zonjushe moje deti červenú šnúrku nenosili, ja osobne som ani netušila o takom "zvyku" a v mojom okolí to občas vídam, že to deti majú, ale fakt ojedinele.... A to "urieknutie" - sú na to rôzne názory, počula som rôzne hrôzostrašné príbehy ohľadom toho, ale ja tomu nejako neverím....a dúfam, že nenastane v mojom živote chvíľa, kedy budem musieť uveriť aj takýmto čárom-márom 🙂

soldi
3. okt 2012

cervene snurky a stuzky vidam, mne to pride trapne, uz len preto, ze to ma nielen kazde druhe dieta, ale aj dospely. na povery moc neverim, ale moj maly je taky krasny, ze vsetci po nom cumia, tak mu preventivne obliekam cervene tricka 😀 😀 😀 😀

liz_lemon
3. okt 2012

nemusi to byt snurka, staci cokolvek cervenej farby, ma to odhanat zlo
to urieknutie nemusi byt ani vedome, niektori ludia maju tuto schopnost, a ani o tom nevedia

luciannka83
3. okt 2012

Podľa mňa je to o tom, ako si to ty vysporiadaš v hlave a v čo veríš. Nám farár povedal, že kto verí v Boha, tak žiadnu šnúrku nepotrebuje, lebo Boh ho ochraňuje. Ja som napríklad nosila medailónik so svätým obrázkom v kočiary, .... Tí čo nechodia do kostola si dávajú červenú šnúrku aby boli spokojný,....

wieruss
3. okt 2012

@zonjushe ano moje dieta ma snurku odo dna ako sme prisli z porodnice, lebo na urieknutie verim... A naozaj nechapem naco riesis nieco v co neveris a nechapes ...ja napr.tiez neriesim tie "ryby" ako vyraz krestanstva na autach aj ked je to pre mna nepOchopitelne a smiesne ....ale kazdeho vec 😉

slimstar
3. okt 2012

no ja z vlastnej skusenosti viem ze to funguje. tiez mam cervenu stuzku na zapasti a odvtedy co ju nosim sa mi zacalo viac darit v zivote, v laske, aj s peniazmi. Jednoduche vysvetlenie su dobry ludia aj zli, a ti zli ti mozu priat skarede veci alebo zavidiet, ale ked mas tu cervenu snurku ta ta ochranuje a obrati tu ich zlu energiu naspat odkial prisla. Poznam velmi vela ludi ktory nosia cervenu stuzku, ci uz na ruke alebo na nohe /dokonca som videla aj mnohych turistov so snurkou/ 😉

soldi
3. okt 2012

@wieruss ano, to s tymi rybami si vystihla. neznasam to, je to este trapnejsie nez tie cervene snurky. 🙂

@slimstar podla mna to je len v Tvojej hlave 😉

lilysk
3. okt 2012

@wieruss Dakujem ti velmi pekne konecne viem co ta ryba znamena 🙂))
A to som sa cudovala ci je take pekne alebo co ,ze kopec ludi si nacapuje taku rybu co vyzera ako 4 rocne dieta ked nakresli -toto myslis vsak ?
To som netusila ,ze je naky vyraz krestanstva ...akoze ja som krestan mam rybu ?
Co sa clovek nedozvie 🙂))

vonicka
3. okt 2012

@liz_lemon - ja som si to na kramaroch nevsimla, ale asi preto, ze som sa na to nezameriavala. A co sa tyka toho, ze staci mat nieco cervene, prave som si uvedomila, ze mam cerveny kocik, do kelu!!! 😀 ani sama neviem a dobrovolne som sa pridala do skupiny urieknutiaveriacich 🙂)))

zonjushe
autor
3. okt 2012

@wieruss riesim to, aby som to pochopila 🙂

ankaevka
3. okt 2012

@zonjushe mojim deťom som červené šnúrky nedávala, neverím v to, verím v Boha..keď to dávajú malinkým deťom, tak to neriešim je to každého osobná vec..u tých dospelých ma to trošku zaráža, počujem to prvý krát ale budiš, ak na to veria..čo sa týka toho urieknutia, tak tam nie som si celkom istá, naučili ma robiť zočí, občas som to aj malej spravila, keď bola veľmi zlá večer ale na 100% povedať, že to zabralo nemôžem tvrdiť aj keď hneď potom vždy akosi prestala plakať 😕

slimstar
3. okt 2012

@soldi no neviem neviem, predtym sa mi stale nedarilo, jedno viem pomaha to. 😉

wieruss
3. okt 2012

@soldi 😀 😀
@lilysk presne tak ... Cim vecsia ryba tym vecsi krestan 😀 uz som videla rybu vykladanu kamienkami, to uz niekomu asi ide na mozog 😀

wieruss
3. okt 2012

@zonjushe ale sama pises ze na to neveris a ze ci si preto divna ... Tak ma to zaraza .. 😉

liz_lemon
3. okt 2012

@ankaevka ako sa robi to zoci?

ankaevka
3. okt 2012

@liz_lemon no ja to robím do vody so zápalkami ale presný postup ti povedať takto nemôžem lebo sa to nesmie verejne a má to podať starší mladšiemu a názorne hneď aj ukázať 😀

slimstar
3. okt 2012

v podstate je jedno kto v co veri, hlavne ze to prinasa to dobre do zivota. Niekto veri v boha niekto v anjelov a niekto si este prida aj cervenu stuzku, no a co?

u nas fungovalo obycajne prelizanie oci teda podla mojej mamky a dieta sa upokojilo a zaspalo. este sa pouzivala aj ocikana plienka ale to uz sa snad nepouziva aspon myslim.
😉

maja22
3. okt 2012

@zonjushe ja som sa o tom rozprávala s jedným kňazom, povedala som mu, že ma dosť ako kresťanku vytáča, že aj veriaci ľudia pripisujú moc akejsi červenej stužke namiesto toho, aby sa utiekali k Bohu. Odpovedal mi, že nevie, odkiaľ sa tá červená stužka vzala, ale spomenul si, že červená farba sa v ikonopisectve považovala za farbu Ježiša Krista, červeným sa kreslil jeho plášť, ako symbol božskej moci. Ale stužka božskú moc nemá, to je jasné. Mne zasa napadlo, že ako sa ľudia hlásia ku Kristovi napr. krížikom na retiazke alebo rybou na aute, tak sa možno kedysi hlásili k nemu červenou stužkou, ale to už si vymýšľam, neviem, ako to bolo naozaj 🙂

zonjushe
autor
3. okt 2012

@wieruss mozno som len nevzdelana v tejto oblasti, tak som Vas prosila o vysvetlenie 🙂

dorekapa
3. okt 2012

No babky,mamky,zienky...ja si myslim,ze ak niekto ovlada ciernu magiu,tak ta cervena snurka ho neochrani.Ja som sa osobne stretla s porobenim priamo na moju rodinu a ked bola dcerka malicka mala velmi urieknute.Odrabala jej az jedna stara babka..Naucila som sa zhadzovat uhliky a mozem povedat,ze niekedy pridem ci uz z prace,alebo z mesta a normalne citim,ze som dostala z oci a zhadzem si uhliky a su vsetky dole..a su dni,ked proste nemam..Som vlemi senzibilna,na mna sa hned zlo chyta,zle myslienky,zavist..neviem sa ubranit..a s tym porobenim..by ste sa divili,tie ktore na take veci neveria kolko ludi s tym robi a kolko si da za to zaplatit,aby dotycni porobili niekomu koho nemaju radi...Jedina sila v tom je,ak clovek veri v Boha a modli sa,rozprava s nim..

dorekapa
3. okt 2012

pokial ste s a s takym zlom nestretli,tak neopovrhujte tym,ked ludia nosia cervene snurky..nikto nevie co je za tym,kto aky si kriz nesie a kazdy verime v nieco co nam pomaha

vavrenka
3. okt 2012

@zonjushe to je uplne ok, ze si sa spytala. ja som mala tiez kopec otazok aj ohaldne tej snurky, nahrdelnika proti bolesti zubkov a aj ohladne "zociny", som potrebovala pochopit, ako ini ludia premyslaju a uistit sa, ze i ked mam iny nazor , som v poriadku 😉

lilysk
3. okt 2012

@slimstar Co je to preliezanie oci ?

lilysk
3. okt 2012

@slimstar Prelizanie prepac preklep .

anculala
3. okt 2012

@zonjushe ja to vnimam len posledne roky, predtym som o cervenej snurke ani nepocula. Som veriaca, takze verim, ze som v tych spravnych - Bozich - rukach. Verim, ze uz lepsiu ochranu mat nemozem 🙂 Inych bohov, ani tenkych cervenych, nechcem. Ked niekto tomu veri, zial, s tym nic neurobim, je to vec presvedcenia. Zarazaju ma vsak dve veci - preco cervene snurky nosia ti, ktori sa prehlasuju za krestanov, a preco ti, ktori sa smeju z krestanstva ci inych nabozenstiev, povazuju to v dnesnej "modernej dobe" za bachorky.. pritom povercivost je z takehoto uhla pohladu este vacsia bachorka, nepatriaca do dnesnej doby. Tym nechcem nikoho urazit, nech si kazdy veri v co chce, ked chce... ja len ze mi to fakt pride nelogicke.

slimstar
4. okt 2012

@lilysk

ak je dieta velmi zle ako keby urieknute u nas sa povie usknute, tak mu mama prelize oci a je pokoj. moja mama nam to robila. 😉

neviem co je nelogicke na cervenej snurke, energie su vedecky dokazane ze existuju. ak niecomu veris tak to pomaha.

to ako keby som povedala ze je bachorka.

ked lekar nema ten liek ktory treba a poda pacientovi obycajnu vodu, povie mu ze liek urcite zaberie a je to ten najlepsi liek a pacient sa vylieci lebo v to veril.!

pre mna je nelogicke verit v nieco co vymysleli tucni starci, ktory z toho maju obrovsky biznis cele starocia a pre co muselo umriet miliony ludi.!

sympa1
4. okt 2012

@slimstar ze prelize oči! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀