Centrum včasnej intervencie - pečiatka do práce

radkasswe
21. jún 2022

Ahojte neurolog nas posiela do centra vcasnej intervencie a je stym celkom problem lebo mi nemôzu dat peciatku do prace a citala som ze to je iba natahovanie casu a aj psychologicka tvrdila ze moje dieta potrebuje lekarov a nie sociologicky ... mate niekto skusenosti ??

pininka1
21. jún 2022

@radkasswe s tym absolutne nesuhlasim, vedia ti dat komplexnu pomoc a nasmerovat ta. U nas deti ktore tam chodia velmi napreduju, chodia aj do rodin a sleduju pracu. Do roboty ti moze dat detska lekarka, aspon moja kolegyna to takto riesila, kedze jej v zamestnani nezobrali od psychologa peciatku.

anjelicek26
21. jún 2022

Tvoje dieta potrebuje jedno,druhe aj tretie. Kazda pomoc dobra. Ono je ale pravda, ze do prace si to budes musiet nadrobit alebo sa s muzom nejako prestriedat tie terminy, ale oni mavaju aj terminy poobede.

radkasswe
autor
21. jún 2022

@pininka1 a da sa to riesit ze budeme chodit iba my k nim do centra ked bude cas ?? Uz stretnutie odkladame 2 mesiace kôli praci a nerozumiem ani co tam robia lebo z ich stranky mi to pride ako sekta ..

pribinak
21. jún 2022

@radkasswe sociologicky tam určite nepracujú

Určite choďte, vedia tam dieťa skvele stimulovať, pripraviť pre dieťa program šitý na mieru.

radkasswe
autor
21. jún 2022

@pribinak mne povedali ze pracuju no neviem pre nas je to teraz vsetko nove lebo este nemame ani diagnostiku a s lekarmi len prve sedenia

juliet86
21. jún 2022

@radkasswe preco ti pridu ako sekta? kolko ma dieta rokov? ako sa ku vsetkemu stavia vasa pediatricka?

anjelicek26
21. jún 2022

Ked je to pre vas nove, tak to neznevazuj poznamkami "ako sekta"... ved ste tam este neboli. Nasmu synovi sa venovali intenzivne 2,5 roka a spravil aj vdaka nim neskutocne pokroky. Ano stalo ma to hlavne moj cas, ale on to potreboval.

jane1987
21. jún 2022

@radkasswe sama pises, ze je to pre teba vsetko nove atd. Cvi je prave o tom, aby ste s tym dokazali fungovat a dieta stimulovat k dalsiemu vyvinu a zivotu s tym, cim prechadza. Ver mi, ze lekar sa tym zaoberat nebude. Sekta to istotne nie je a volno v praci sa da riesit mnohymi sposobmi od dovolenky az po pecko od pediatra. Odsudit nieco, co vam ma realne pomoct nie je velmi na mieste

pribinak
21. jún 2022

@radkasswe nestracaj čas. Veď ten je tak dôležitý pre dieťa.
Nie je to žiadna sekta. Pracujú tam ľudia ktorí vedia poskytnúť dieťaťu kým nemáte ukončenú diagnostiku u lekárov aspoň základný stimulovaná program

Neviem vo konkrétne riešiš, či reč, ci motoriku, alebo čo, ale sú tam odborníci na mnohe oblasti. Vysvetlia ti čo a ako. A hlavne urobia s tvojim dieťaťom to čo ti lekári len sucho povedia.

Sociologicky tam určite nepracujú. Zato sú tam psychologicky, fyzioterapeuti, liečebný a špeciálny pedagóg, sociálne pracovníčky, terapeuti s rôznym zameraním

radkasswe
autor
21. jún 2022

@juliet86 lebo budu nam robit program, budu chodit knam, budeme sa mat komu vyrozpravat a vsetci budeme kamarati a vysetrenie ziadne .... nieco podobne nam ponukal aj miestny farar ale taketo sluzby mi nepridu podstatne nakolko potrebujeme vediet co a ako ... dieta bude mat 3 roky a pediatricka hovori ze to je nanas ze to nieje povinne

anjelicek26
21. jún 2022

@radkasswe ale ved toto vsetko ide paralelne - logoped, psycholog, pediater a aj centrum vcasnej intervencie. Podotknem, ze vsetky vysetrenia su ti na dve veci, kedze ti len dieta "zaskatulkuju" do nejakej kategorie (ano, diagnozu potrebujes, ale to je len zaciatok), ale zvladat to v beznej praxi ta naucia prave v centre... synovi sa intenzivne venovali prave tam, kde on mal slabiny. Ked pokrocil v urcitej oblasti, prisposobili sa zasa jemu a trenovali dalsie veci. Nedam na to dopustit.

pribinak
21. jún 2022

@radkasswe och, ty nevidíš ten benefit? Prídu k vám, nemusíš sa s dieťaťom terigat cez mesto. Prinesú si nove stimulačné hračky pre dieťa
A aj ti rozprávanie je veľmi dôležité pre rodiča. Veď sa budeš mar s kým poradiť. Lekár ti napíše diagnozu, dá základne info, ale nemá viac času

pininka1
21. jún 2022

@radkasswe centrum vcasnej intervencie zahrna cely inkluzivny tim, v ktorom ak chcu moze byt ak farar a rozhodne to nie je ziadna sekta. Pre rodica je to plus ze su to viaceri odbornici na jednom mieste. Ak clovek ale nechce pomoct, tak zbytocne tam bude chodit.

radkasswe
autor
21. jún 2022

@pininka1 v poriadku to som chcela pocut a maju aj oni ambulanciu ze by sme my chodili ked bude cas lebo uz skoro vôbec miesom v praci kôli lekarom tak najvhodnejsia moznost mi pride ze ked budem v meste behat po lekaroch tak ze sa zastavim aj tam ...

anjelicek26
21. jún 2022

@radkasswe oni chodia domov prave, aby to rodicom ulahcili. Aby dieta, ktore to ma psychicky narocne bolo vo svojom domacom prostredi, aby sa citilo bezpecne. A chodia aj poobede, to sa da v praci dohodnut, my sme mavali kludne o 14-16tej este termin... a kazdy tyzden, niektore tyzdne aj dva krat, ked bolo horsie obdobie...toto nie je o "obcas kontrola", ale pravidelnost.

katkine_terapie
21. jún 2022

@radkasswe v tom centre urcite nepracuju sociologičky (tie sa zameriavajú na prieskum, analyzovanie prieskumu, tvorbu vystupov z nich atd., teda je to skôr vedná disciplína). Ciže v danom centre pracujú psychologičky, klinické psychologičky, sociálne pracovníčky, špeciálne pedagogičky, logopedičky prípadne liečebný pedagóg. Termín stretnutia si vieš naplánovať aj na dni keď už ideš s dieťaťom k lekárovi, je to o dohode ako to tebe a im vyhovuje. Ale určite je daný presný čas, takže treba si dať dostatok času (rezervu) na presun medzi lekárom a centrom. Toto ma celkom zaujalo: "lebo budu nam robit program, budu chodit knam, budeme sa mat komu vyrozpravat a vsetci budeme kamarati a vysetrenie ziadne" Keď pôjdete na prvé stretnutie určite sa bude robiť dieťaťu psychologické vyšetrenie prípadne špeciálno-pedagogické, logopedické... (podľa problému dieťaťa) a na základe toho s dieťaťom (prípadne s rodinou) budú pracovať.

radkasswe
autor
21. jún 2022

@katkine_terapie dakujem za odpoved ale mi chodime k psychologicke,logopedicke,k psychiatrovi ,na neuro a kopec dalsich a ak to pôjde ambulantne bude to ok lebo vlastne vsetko zacalo tym ze som chcela dat dieta do skôlky a nikto mi nevie povedat ci môze a aj ked mi to povedia v tom centre je to bezpredmetne lebo ak nie tak potrebujem peciatku a ak ano tak potrebujem peciatku

rachel36a
21. jún 2022

@radkasswe CVI urcite nie je sekta...to co ta vobec napadlo...ja som tam chodila so synom, velmi nam pomohli rozbehnúť komunikaciu, spec.pedagog s nim pracoval...mimo toho samozrejme terapie a pod....

hopeja
21. jún 2022

CVI nie je žiadna sekta, mam syna autistu a uz cca rok s nimi komunikujeme, chodia k nám, daju ti rady ako s papierovackami, poradia terapie, niekedy poskytujú rôzne terapie, požičiavajú napr. aj hracky a rôzne pomôcky niekde. ...aj my chodíme aj na neuro,k psychologicke, na logopédiu, psychiater detsky a špeciálnej logopedicke plus cvi, na škodu to určite nie je ..vsak urcite majú stránku, pozri sa kto tam pracuje, su to ľudia s príslušným vzdelaním a skúsenosťami vacsinou