Cena balíka do 1 kg

leria
12. mar 2015

Ahojte, neviete mi poradiť? neviem to nájsť v cenníku slovenskej pošty, ale ze vraj ak pošlem balík na ktorom uvediem číslo mobilu adresáta, tak poštovné vyjde oveľa lacnejšie. Balík bude do 1kg, teraz to vychádza na 4 EUR.....neposielal z vas niekto, o koľko lacnejšie to výjde...

natali.83
12. mar 2015

@leria Tak o tomto som zatiaľ nepočula. A nechceš to poslať radšej ako list, keď je to do 1kg? To by bolo určite lacnejšie.

sovica
12. mar 2015

To je vlastne balík na poštu. Poštárka ho neprinesie domov, musia si ísť po balík na poštu, preto ten mobil a balík do 5kg stojí 2,80€. Keď je to na adresu, tak 4€.
Na webe pošty je napísané toto:
Balík na poštu – uloženie na pošte podľa výberu odosielateľa uvedenej na balíku alebo adresnom štítku počas odbernej lehoty bez predchádzajúceho pokusu o doručenie. Podmienkou poskytnutia služby je uvedenie mobilného telefónneho čísla alebo e-mailovej adresy.

Aha, teraz pozerám, že to bude do 1kg. Tak, prečo to nepošlete ako doporučenú listovú zásielku? 1.trieda - 2,15€, 2.trieda - 2,05€.

pietra
12. mar 2015

@leria v cenniku je to uvedene ako balik na postu a vychadza na 2,80. Doporuceny list rovnakej vahy by ta vysiel na 2,30€. Do 1kg je vyhodnejsie posielat ako list

rebeka7501
12. mar 2015

@leria všetky ceny nájdeš na www.posta.sk (cenník), je rozdiel ceny balík na poštu a balík na adresu.

dollyzv
12. mar 2015

urcite ako list....jednak pride skor( ak 1.triedou tak na druhy den) a aj lacnejsie...do 2kg moze ist ako list pokial nepresahuje urcite rozmery...asi tak pol metra

leria
autor
12. mar 2015

A možem to poslať v krabici ( topánky) a dať do obálky? to mi uznajú ako list?

rebeka7501
12. mar 2015

@leria áno, ja už som tak posielala

sovica
12. mar 2015

@sovica sorry, to bolo voľakedy, teraz je to 1.trieda - 2,50€, 2.trieda - 2,30€.

leria
autor
12. mar 2015

ja len, ze ked som bola minule na pošte, tak mi pracovníčka pri podávaní balíku vravela, ze keby som uviedla telefónne číslo adresáta, tak by ma to vyšlo lacnejšie....mala som naponáhlo, tak som sa viac nevypytovala, som myslela ze to nájdem v cenníku....a neviem či by to bolo na adresu alebo poštu...ok, pošlem to ako list...ďakujem babenky, ste zlaté, pekný vecer 🙂

dollyzv
12. mar 2015

@leria mozes kludne aj v krabici, nemusis davat do obalky...pripadne ak chces to zabalit do papieru. Na krabici nesmu byt ciarove kody, resp. nesmie to byt krabica ktora uz bola posielana alebo z nejakeho tovaru...v takom pripade treba zabalit do papiera...

pietra
12. mar 2015

@leria pri krabici zalezi aj na jej rozmeroch.
lístok a listová zásielka plochého tvaru:
min.: 14 x 9 cm, max: lístok 23,5 x 12 cm, listová zásielka plochého tvaru d + š + h (hrúbka) = maximálne 90 cm, pričom najväčší rozmer nesmie presiahnuť 60 cm

leria
autor
12. mar 2015

@pietra no dokopy je to 61cm, takze v poho🙂

tulipan400
21. aug 2018

Ahojte baby.Chcela by som sa opytat, ked posielam listovu zasielku a hmotnost je 1kilo,a nieco navyse, a prvou triedou, ci to dorucia adresatovy? Lebo na poste mi pani hovorila,ze nevie vraj,ci to dorucia. Napokon to bolo odoslane. Kto ma taketo skusenosti s takym niecim? Vopred fakujem za odpovede.

sovica
21. aug 2018

Ak to nedoručia, tak by si mal adresát nájsť žltý lístok v schránke. Prípadne mu pošlite podacie číslo a môže skočiť na poštu. V tejto dobe sa už nechcú poštárky ťahať s ťažšími zásielkami. Mne sa už veľakrát stalo, že mi nedoručili aj 300-400g zásielku. Takže áno, je viac ako pravdepodobné, že pre zásielku si bude musieť prísť adresát na poštu. Ale môže sa stať, že bude poštu roznášať milá poštárka, ktorá nebude mať práve kopu balíkov a tú zásielku mu doručí. Mňa napríklad teraz dosť rozčúlilo, že som posielala cca 3kg balík na ADRESU, čo je za príplatok 3,90 Eur a pani si musela aj tak preň ísť. Na webe pošty mi ukázalo, že bol prebratý o 7.30 a následne na pošte odložený, ako neprebratá zásielka o 7.42. No nech mi poštárka nepovie, že za 12 minút obehla odosielateľa, ktorého doma nenašla a potom utekala na poštu balík zaniesť ☹. Mimochodom, také ťažšie balíky by mali voziť poštovným autom.