Celoživotné vzdelávanie zadarmo

zena1
22. jan 2014

Milé šikovné žienky, maminky
chcem sa s vami podeliť o zaujímavú informáciu 🙂
Národný ústav celoživotného vzdelávania v súčasnosti realizuje projekt, kde je možné získať bezplatné vzdelanie na úrovni výučného listu v rôznych profesiách napr. cukrár, kuchár, murár, zvárač kovov,... osvedčenie ako lektorské minimum, manažér vzdelávania, riadenie projektov ..atď atď.
Tohto projektu sa môže zúčastniť každý, kto je zamestnaný na pracovnú zmluvu (aj ak je na materskej dovolenke) alebo SZČO. Viac informácií je možné získať v poradenských centrách, ktoré sú po celom Slovensku

http://nuczv.sk/poradenske-centra/

alebo na stránke Národného ústavu celoživotného vzdelávania

http://nuczv.sk/projekty/dalsie-vzdelavanie-a-p......

Žienky z Turca nájdu poradenské centrum v Martine 🙂 alebo priamo sa obráťte na mňa 🙂

Prajem vám pekný deň

uglybetty1234
22. jan 2014

Znie to zaujimavo, vies napisat aj viac detailov? Konkretne ja som z martina. Ako prebieha studium?

zena1
autor
23. jan 2014

@uglybetty1234 Ahoj, aspon strucne:
Na vzdelávanie sa môžu prihlásiť ľudia od 18 do 64 rokov. Podmienkou na zaradenie do vzdelávacieho kurzu je, aby bol klient zamestnaný na trvalý pracovný pomer, polovičný úväzok alebo SZČO. Kurz môžu absolvovať aj matky na materskej alebo rodičovskej dovolenke, ale musia byť taktiež viazané na TPP. Do vzdelávacieho kurzu nemôžu byť zaradení tí, ktorí sú evidovaní na úrade práce, teda ani dohodári nemôžu nastúpiť na vzdelávanie. Kurzy sa týkajú remesiel, služieb a priemyslu a spolu je vytvorených 40 vzdelávacích modulových programov. Účasť na vzdelávaní je bezplatná. Ak ta to zaujalo, mozes mi dat mail a dohodneme sa blizsie :D

rejkaa
23. jan 2014

Dobrý deň, ja som z Košíc, spĺňam podmienky a mám záujem o celoživotné vzdelávanie, ako sa môžem prihlásiť? moj mail: vaskova.a@gmail.com

zena1
autor
23. jan 2014

@rejkaa Ahoj, prosím napíš mail na tutor.ke@nuczv.sk a kolegovia ťa budú kontaktovať. Dohodnete si stretnutie a hor sa na vzdelávanie :D Pekný deň

viktoooria
23. jan 2014

Dievčatá z Oravy sa môžu ozvať na tutor.ts@nuczv.sk 🙂 🙂 🙂

andrea1976
23. jan 2014

Prešov - prešovský okres má mail: tutor.po@nuczv.sk tel.: 0940 365 156

dadadd
23. jan 2014

Tiež som z Martina, pozrela som si vzdelavacie moduly, je tam ozaj velky vyber . Uvazujem nad niektorim, no nikde so sa nedocitala ako sa prihlasit a kedy sa zacinaju. Neviem asi sim zle hladala. Môzete mi dat lepsie info. Dakujem

shopoholocka
23. jan 2014

hm....skoda,ze je to mierne Diskriminacne a ludia,ktory nemaju momentalne pracu to vyuzit nemozu....nerozumiem,preco?

andrea1976
24. jan 2014

@dadadd
Kedze je to pilotny projekt, podmienka je ziskat aspon 12 klientov na jeden modul, ak budeme mat tento pocet, je predpoklad ze sa dany modul otvori v danom meste, kde sa PCD nachadza. Ak nie, kurzy sa mozu realizovane v inom meste po dohovore so zaujemcami. Termin nie je dany zalezi od poctu klientov, ak sa podari ziskat min 12 klientov, potom sa moze hovorit o terminoch.
Kontakt na Martin: tutor.mt@nuczv.sk
Treba osobne zajst a dievcata Vas budu informovat. Adresa je na webe.

dadadd
24. jan 2014

@andrea1976 Ďakujem.

andrea1976
24. jan 2014

@shopoholocka
Je nam to luto, ze nezamestnani to nemozu vyuzit. Tento projekt bol pisany na cielovu skupinu pre zamestnanych. Informacne a poradenske sluzby samozrejme vieme podat kazdemu, vzdelavanie je pre cielovu skupinu, ktoru definuje tento projekt.
Prioritnou ulohou projektu nie je zvysenie zamestnanosti ( UPSVaR ), ale
"zamestnatelnosti" klientov.
UPSVaR ma svoje projekty, a oni realizuju rozne vzdelavania. Ak budete mat nejake otazky radi Vam este odpovieme.

shopoholocka
24. jan 2014

@andrea1976 Ja to chapem samozrejme,len urad prace mi v zivote nic neponukol a zial ked je clovek nezamestnany a bez prijmu a davok tak na dalsie vzdelavanie nema 🙂

zena1
autor
25. jan 2014

@dadadd Ahoj, dobre si citala, ale nie su tam konkretne mena... ak mas zaujem, napis na andrea.kyselova@gmail.com , vieme si dat stretko v MT 🙂

zena1
autor
25. jan 2014

@shopoholocka Filozofia je poskytnúť prvýkrát niečo aj zamestnaným ľudom. Nezamestnaným ponúka vzdelávanie UPSVaR. Avšak nič nie je nemožné 🙂 Zaujalo ťa niečo? Z akého regiónu si?

sandracs
2. feb 2014

@zena1 Ahoj a maminy na MD, ktoré boli pred MD nezamestnané sa môžu zúčastniť?

snehullienka
2. feb 2014

@zena1 ha,ha som na up,ziadne vzdelanie mi doteraz neponukol,samozrejme ziadost mam vypisanu,na kurzy...ale som sa dobre pobavila,uz som na up skoro rok O🙂

zena1
autor
3. feb 2014

@sandracs Ahoj, nie, pokiaľ nemáš pracovný pomer, resp nie si SZČO. ŽiaĽ, projekt bol postavený výhradne pre skupinu zamestnaných

zena1
autor
3. feb 2014

@snehullienka na com si sa tak dobre pobavila? 🙂

sandracs
3. feb 2014

@zena1 A je možné zúčastniť sa pre nezamesrnaných, ktorí by si to platili?

snehullienka
3. feb 2014

@zena1 ze som uz skoro rok na up,,si pisala ze kto je na up ma moznost kurzov,no teoreticky je to pravda,ale v skutocnosti to tak vobec nieje,ziadosti mam vypisane na kurzy,no pani z up mi povedala ze ma budu kontaktovat,zatial nic,uz cakam skoro rok...hadam sa dockam

zena1
autor
3. feb 2014

@sandracs Nie, žiaľ projekt je naformulovaný, tam sa to nedá obísť :( ani tzv ."samoplatca" nie je akceptovateľný

zena1
autor
3. feb 2014

@snehullienka Už som pochopila...žiaľ, nemám skúsenosť s UP a ich prácou, či ponukou kurzov. Projekt, na ktorom pracujem ponúka takúto možnosť s vopred zadefinovanými požiadavkami. Nezmeníme to, keby sme akokoľvek chceli.
Základný predpoklad - ľudia od 18 do 64 rokov. Podmienkou na zaradenie do vzdelávacieho kurzu je, aby bol klient zamestnaný na trvalý pracovný pomer, polovičný úväzok alebo SZČO. Kurz môžu absolvovať aj matky na materskej alebo rodičovskej dovolenke, ale musia byť taktiež viazané na TPP.
Tak tebe týmto projektom nepomôžeme, možno len šíriť info medzi tých, ktorým by sme pomohli :D Prajem veľa šťastia :D

erika8757
24. nov 2014

Je to este aktualne? Ja som z presova a mala by som zaujem.vdaka.

andrea1976
17. feb 2015

Dobrý deň,
ešte raz sa pripomíname. Možnosť bezplatného vzdelávania v 10 odvetviach priemyslu začne čoskoro. Kurzy v oblasti napr. kozmetička, cukrár, pekár, nastavovač CNC strojov, čašník, servírka a iné. Bližšie info na tutor.po@nuczv.sk

barb84
27. máj 2015

@andrea1976 Dobrý deň. Je to ešte aktuálne? Kde sa dajú získať nejaké informácie - Zvolen? Ďakujem 🙂

andrea1976
27. máj 2015

@barb84
Áno je to stále aktuálne, skúste sa informovať na tomto kontakte:
Školský hotel Akademik, Hviezdoslavova 13, 960 01 Zvolen
tutor.zv@nuczv.sk
momentalne nemam na nich cislo ale mozem zajtra poslat

barunka20
27. júl 2015

Dobry den, mozem dostat info - Bratislava ....

jankabambulka1
27. júl 2015

môžem sa spýtať??
mala som vážny záujem o vzdelávanie s tým, že pani v PB my sľúbila , že ak bude sa poriadať cukrár, dajú mi vedieť v tom čase som bola na materskej ... mám aj komunikáciu v maily..
teraz som sa dozvedela , že kurz už fičí a tá ženská ani nemala toľko chochmesu sa ozvať, a to ma pri telefonickom dohovore ujisťovala , že ak niečo bude voľné, lebo nás nebolo dostatok, tak ihneď ma kontaktuje. prešiel rok a pol a nič -hoc kurz v martine už beží...
neviete mi prosím, vy povedať kedy bude najbližší a ako dlho bude trvať ?
ĎAKUJEM veľmi mooooc

denisana33
4. sep 2015

Moja skúsenost s UP bola asi taká,že prišla nejaká pani zamestnankyna do kancelárie kde ma vybavovali,a priniesla kolegyni zoznam kurzov,nezabudla dodat aby ich ponukala len vyvoleným,samozrejme to som nemala pocut..... 😝

fazulka7
27. nov 2015
Používateľ fazulka7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fazulka7.

Hovorí sa, že učíš sa celý život a je to naozaj tak! Po strednej škole a výške som si myslela, že už sa nebudem musieť nikdy nič učiť, ale opak je teda pravdou. Dostala som sa do zamestatnania, kde veľmi dbajú na rozvoj svojich zamestatncov, čo sa odzrkadľuje tým, že nám poskytujú vzdelávanie a rôzne kurzy, ale nie ako v škole, ale naopak, elektronicky. Je to veľmo zaujímavé a hlavne efektívne, pretože som sa dosť vďaka tomu naučila, čo oceňujú aj naši nadriadení. Kurzy nám poskytuje táto spoločnosť http://implemento.sk/riesenia/lms-vzdelavanie-zamestnancov/