Čakajú ma skúšky v autoškole

20. nov 2023

Ahojte,

1.12 ma čakaju skúšky v autoškole v BA. Mám strašný strach mali ste to tak? Čo vám pomohlo? Ešte sa chcem spýtať či prosím nemate niekto navod na slalom. Parkovanie mi ide ale slalom mam len od oka a v strese mi to nemusí vyjsť.
Našla som radu typu, pri spätnom zrkadla plný doľava alebo doprava, vyrovnať, opakovať. Ale nevychádza mi to, neviem prečo.
Ešte nejaké odporúčania na to ako to cele zvládnuť? Ste tu tiež niekto stresák? Jazdy ma bavia, nebojím sa. Bojím sa len toho dňa, za volantom si verím. Ale stres z policajta a z toho aby sa to podarilo robí veľa.

Ďakujem 🙂

egonsk
20. nov 2023

daj si poldeci a budes v klude ;) ... ale nie, teraz vazne, slalomu sa bat nemusis, ten neviem ze by sa pri skuske robil, dolezite je si vsimat znacky, dodrziavat rychlost, smer, odstup a samozrejme nech nemas kockaty benzin, lebo oblinkane sklo mat nechces. Obcas policajti skusaju postreh, takze napriklad ak ta posle do zakazu, treba mu to oznamit vopred, ze jeho prikaz je nadradeny, inak by si tam nesla....

obkladac
20. nov 2023

Pomohlo mi to že som vedel odpovede na otázky, ten policajt je tiež len človek a je ten posledný ktorý chce aby si nespravila.

guiseppinka
20. nov 2023

@obkladac myslis? keby som tam nebola a nevidela na vlastne oci, ako vyrazil chalana, lebo KRIVO zacuval do garaze, tak neuverim... okrem toho testy su celkom dost narocne teraz a naozaj si vyzaduju pripravu (muz robil mesiac dozadu na motorku a prve testy neprechadzal a to soferuje x rokov)

na slalom ti nepomoze plne vytocenie... nikdy som nechapala ako mozu ucit cuvat a parkovat stylom plny dolava, 1,2,3 1,5 otocky volantom, 1,2,3 a zase nieco... len to potrebujes dostat do oka... ak mas nervy, daj si kondicnu jazdu pred skuskou...
btw, ja som mala take nervy, lebo mne este nasnezilo a ako som sa klepala, tak pri stlaceni spojky sa mi rozhojdalo cele auto 😀 drzim palce

autor
20. nov 2023

@egonsk ďakujem pekne 🙂 slalom je na skúške cvičíme ho 🙂 len dva razy som zatiaľ bola 🙂

autor
20. nov 2023

@guiseppinka ďakujem 🙂 dufam že to spravím, bavi ma šoférovať a celkom dosť. Len sa bojím hlúposti zo stresu, občas v neznámej trase ešte zaváham čo kde, teda hlavne tu v Ba. Veľa tolerancie zavisi aj od policajta žiaľ

obkladac
20. nov 2023

@guiseppinka myslím, pri tom cúvaní nebola ešte nejaká zasmażka?,to že niekto jazdí niekoľko rokov neznamená že ovláda predpisy vidím to každý deň na ceste, bez urážky hlavne ženy, v prípade keď som mal prednosť vošla tam dotyčná a na otázku prečo mi nedala prednosť odpovedala že tam bola prvá

marsmykkok
20. nov 2023

Slalom opatrne, plynule, nešpekulovat moc, ale ani sa extrémne neponáhľať. S rozvahou ide ľahko. Návod na to nie je.

kika147
20. nov 2023

@egonsk nieje to tak , že keď policajt pošle do zákazu tak prvý krat mu treba povedať , že je tam zákaz no ak to zopakuje znova tak vtedy mu oznámiť že jeho príkaz je nadradený ? , nerypem len sa pýtam 😄

egonsk
20. nov 2023

@kika147 neviem, ja som take povedal v jednej vete. 🙂
este aj s otazkou, ci naozaj to chce, aby sa uistil. On to samozrejme zamietol a tak sme sli dalej spravnou cestou.

autor
20. nov 2023

@kika147 mna naučili v autoškole, že tam mam ísť. Pokyny policajta sú nadradené pokyn z dopravných značiek. A čo mám ja informácie už to nerobia. Ale zavisi od policajta. Samozrejme tým nič nedocieli, je to maslo ja jeho hlavu. Takto to viem ja 🙂

kika147
20. nov 2023

No švagor kvôli tomu nespravil skúšky, policajt mu prikázal predísť auto cez plnú čiaru a on odmietol tak ho hneď zastavil že neprešiel

nwnw
20. nov 2023

Mna slalom ucil na autoskole nieco stylu ked, ividis tycku za stlpikom auta toc plny. Dodnes neviem ako som to dala 🤣. Ked mas pocit ze potrebujes, daj si kazdy neviac a kludne aj v inej autoskole.

autor
20. nov 2023

@kika147 to ma mrzi