Bývame u svokrovcov, máme 2 deti. Takto sa už nedá žiť

16. máj 2020

Ahojte byvame u svokrovcou mame dve deti tak sa zit neda a uz pred 2rokmi sme kupili byt len preto muz suhlasil lebo som mu povedala ze berem deti a odchadzam. Este minim 2 roky predtym som ho len prehovarala aby sme odišli bybat samim. Ja zo svokrou nevychadzam o tom nebudem pisat. 2roky sme prerabali stale som musela muza presviecat. Teraz tam treba uz len namontovat linku dokupit spotrebice a môžme sa

rene2
16. máj 2020

Ahoj nepochopila som....takže teraz už muž chce alebo nie? 😂

pininka1
16. máj 2020

To su len výhovorky, my sme prišli bývať do domu a nemali sme nič okrem kúpeľne, varila som na dvojplatnicke. A v pohode sme boli sami.

autor
16. máj 2020

@rene2 nedopisala som potrebujem poradit co mam robit aby som ho konečne dostala do bytu on sa len vyhovara a natahuje cas teraz treba namontovať linku hobori ze to nevie ze pozna jedneho zaplati mu aby poskladal no kedy? A penazi neni nazvys ja uz som s toho na nervy. A este aj prisiel s tym zeby sme byt dali do prenajmu no co mam robit?

autor
16. máj 2020

@pininka1 ved viem ze sa len vyhovara stale s tym ze teraz sme v dome a co bude robit v byte? Minule povedal ze kedvs tade odídeme tak uz satu nevratime a ze z domu nebude mat ni co je chore kedze ma mmat polobicu zo sestrou

rene2
16. máj 2020

Aha

deti95060810
16. máj 2020

zobrala by som deti a odišla bývať do bytu....aj bez linky. však na hlavu ti pršať nebude....

daganov
16. máj 2020

Dva roky máte kúpený byt a bývate u svokrovcov, obdivujem tvoju trpezlivosť, trvaj na dokončení kuchyne, aj keby si si mala na to požičať a postav ho pred hotovú vec - k tomu a k tomu dátumu ideš s ním alebo bez neho. A začni hneď sťahovať veci. Ďalší tĺk, čo nemá prestrihnutú pupočnú šnúru, normálny muž by sa tešil, že ide konečne do svojho. Ale priprav sa na to, že bude utekať k svokrovcom asi stále.

pribinak
16. máj 2020

Zbal seba a deti a odídi. Bez zmontovanej linky prežiješ, povedz mu, že ani za tebou chodiť nemusí, nech ti posle peniaze na deti a viac ho nechceš vidieť
Toto je chlap zrejme závislý na matke, rodičoch.
Buď ho toto rozhybe, alebo dievča zlate našla si si mamickara a toho nezmeníš

daganov
16. máj 2020

pracuješ? Zvládneš finančne ten byt? Ak áno, neváhala by som, možno by si aj nejakých kamarátov našla, z rodiny niekoho, kto by tú linku zmontoval za guláš. Ak nezačneš konať, bude to naťahovať ešte ďalšie dva roky. A že sa už nevrátite? To čo je za debilný názor? To kto si kupuje byt preto, aby sa o nejaký čas vrátil zase k svokrovcom? Nikde nie je napísané, že sa vy dvaja nemôžete dopracovať k vlastnému domu. Dom svojich rodičov nech nerieši, jeho sestra tam býva? Či si myslel, že keď tam býva, tak mu automaticky bude patriť? A prečo vlastne kalkuluje s domom, ktorý má žijúcich majiteľov?

sissy27
16. máj 2020

Na tvojom mieste by som zbalila seba aj deti a išla bývať do bytu, na linku keby som si aj úver mala zobrať alebo vyštudovať stolarinu tak ju nejako dokončím. Muž keď chce zostať u rodičov nech zostane, a podpíše rozvodové papiere a rodičovskú dohodu.
Vlastne ja na tvojom mieste by som si ani nezobrala chlapa a nemala s ním dve deti, keby ma ťahal bývať k rodičom 🤷‍♀️
A obávam sa, že aj keď sa ti podarí muža dostať od rodičov, tak vášmu vzťahu to neprospeje, bude stále utekať k nim a budeš mať nonstop na tanieri, že si ho donútila.

eliska13
16. máj 2020

Tak asi zase budeš musieť zobrať deti a ísť, keď aj byt vedel kúpiť len pod nátlakom.Evidentne do bytu nechce ísť a v dome mu je dobre

autor
16. máj 2020

@daganov no povedal ze vikendy bude tam sak nevch bude len uz mi dosla trpezlivost uz som povedala do vtedy a on nic
@daganov ved som chcela radsej stavat dom a on len povie ved on dom ma hrozne sama nic nezrobim este pre koronu som prisla o pracu a u nas je to tazke najst si nejaku

marca12
16. máj 2020

Ajaaaj a preco sa mu nechce do vlastneho? Svokra ho drzi nakratko alebo ho citovo vydiera?

autor
16. máj 2020

@eliska13 rozmyslam nad tym ved nech uteka potom ked uz budeme byvat.
Neviem jak vasi chlapi ale ten moj bol uplne iny ked sme spolu chodili aj kym sme nemali deti. Neraz som si povedala keby sa dal vratit cas a nevydat sa
Na zaciatku mi este povedal ze ten dom bude nas lebo sestra dostala pozemok ale po rokoch som sa dozvedela ze to tak nebudem. A hlupa som bola ze sme u nich ostali viem to

lentilkaxxx
16. máj 2020

Ďalší, čo nemá prestrihnutú pupočnú šnúru, mater ho komanduje, tej vsetko dovolí, ale zároveň si myslí, že jeho žena bude počúvať na slovo nielen jeho ale aj ju?😡😡😡 Ak si ho mater porodila na to, aby jej do smrti skákal okolo rite so všetkým komfortom, on si to ani všimnúť nemusí, lebo bol tak vychovaný. A nevesta mala byť ďalší otrok a sponzor do počtu. Mám s tým skúsenosť. Niekoľko dodávok a odťahovka to vyriešili....🤣🤣🤣 Až potom precitol, aj keď asi nie úplne dostatočne. Až ma raz poriadne naserie, poletí do "svojho", veď hypotéku na polovicu ich barabizne má na 30 rokov. My baby sme silné, dokážeme si poradiť. Chlap by v takej situácii bol na sračky.
Buď pojde s Tebou alebo bez Teba, ale tie alimenty ho neminú. A výhovorky, že dať do prenájmu.... už to tam malo byť dávno a prachy by sa sypali. Takže teraz je to len lacná výhovorka. On je plne osprostdny z nich a ked sa mu nieco u Vás neoaci, letí k materi, ktorá ho poľutuje a zákulisne vám riadi život. Držím Ti palce a prajem veľmi veľa šťastia a pozitívnej energie, nech sa na ten byt dostaneš čo najskôr.

autor
16. máj 2020

@lentilkaxxx dakujem presne si to napisala a ako dlho si bybala u svokrovcov?

nickpick
16. máj 2020

za tie dva roky co cakas, si mohla kuchynu sama poriesit uz 3x, neviem zkadial pochadzas, ale v Ikea ti pomozu kuchynu poskladat podla tvojich predstav rovno aj so spotrebicmi, dokonca ti ju aj dovezu a poskladaju, ak ti ikea nevyhovuje existuju kuchynske studia kde ti opat pomozu a kuchynu zlozia, nemas kamaratky, znamych, rodinu co by ti pomohli? ak ste na tom financne horsie, tak by som hladala v inzeratoch starsie kuchynske linky, vela ludi rekonstruuje a chce sa za odvoz zbavit starej linky a nabytku, najlahsie je do niekoho hucat a vyckavat nech sa postara, ak nie je ochotny, pomoz si sama a odstahuj sa s detmi...

fatinn
16. máj 2020

Ďalší bulo co mentálne neopustil svoju detskú izbu ešte, hoci má vlastnú rodinu 🤦‍♀️Nezávidím Vám baby takých chlapov. To musí byť des. Ja by som urobila krátky proces, zobrala deti a odišla. On keď chce, nech si ostane mamičke pod sukňou. To není chlap, to je 💩🙄. Bez urážky. Odpusť za úprimnosť.

judar
16. máj 2020

Aby jeden chlap nevedel linku spravit ale to kam vtaka treba strcit to vie.. takeho treba kopnut do riti az by nohu osral a nie sa snim natahovat

0silvia0
16. máj 2020

By som si tu linku radsej zmontovala sama, zbalila deti do bytu a chlapa nechala mamicke, nech ho vecer na gauci iska vo vlasoch...

sissy27
16. máj 2020

Ja ťa len trošku usmerním - ten dom by nikdy nebol váš. To by vám ho svokrovci museli darovať ako manželom. A keďže nevychádzate, tak sa to nestane. Ak sa nič nezomelie, tak dom raz bude patriť tvojmu manželovi, či už ako dar alebo ako dedičstvo. Ty v ňom budeš môcť akurát tak upratovať a bývať, ale tvoj nebude, v prípade rozvodu by si si mohla z neho zobrať akurát tak osobné veci.

daganov
16. máj 2020

Iný určite nebol, len ty si ho videla inak. Určite sa nestalo, že víkendy trávil s tebou a o rodičov sa ani neobztel. Si veľmi dôverčiva, išla si bývať k svokrovcov len pod prísľubom, že dom bude váš. Keby aj manželovej sestre dali pozemok, na liste vlastníctva by bol manžel, nie ty. Byt je na obidvoch, takže to je lepšie. Mne by sa nepáčilo ani to, aby všetky víkendy trávil u rodičov, aj keď si ty s deťmi budeš robiť vlastný program, nebudete žiť ako rodina. No bez práce si teraz v ťažkej pozícii, zober hocičo a snaz sa muža dotlačiť do toho sťahovania. Začni sama, linka sa dorobi postupne, variť aj fakt keď budeš na dvojplatnicke

lentilkaxxx
16. máj 2020

3 roky, ale zážitkov aj na 30. Moja svokra je jednou z tých, čo sa tvária ako matka Tereza, ale reálne je to vychcaná manipulatívna diktátorka s narcistickymi sklonmi, ktorú nikto na okolí nemá rád. Ak chceš, Kľudne mi napíš správu.

autor
16. máj 2020

@nickpick kuchyna je z dekodomu dovezena pred 2týždňami
@sissy27 ja ani nechcem ten dom j
@daganov nie nesla som k nym byvat koli domu to len muz stale hovoril ako zamienku aby sme tam boli to on sa dajak boji ze dom nebude mat ked odijdeme kedze sa tu urcite nastahuje jeho sestra abobjej dcera. Som mu povedala ze aj keby nezdedil dom mne je to jedno som rada ze uz mame byt

sissy27
16. máj 2020

Keď je kuchyňa dovezená tak je úplne najmenej zaplatiť šikovnému susedovi za montáž, prípadne cez nejaké susedské skupiny nájsť niekoho.
K tomu “dedičstvu” - to bolo len k tomu, že ti mazal med okolo huby, že dom bude raz VÁŠ. Takže od začiatku zavádzal.

daganov
16. máj 2020

ja som to nemyslela, že si tam išla kvôli domu, ale nemala by si vôbec nič, aj keby polovicu, alebo aj celý dom prepísali pred tým, ako ste sa nasťahovali na muža

diqushqaa
16. máj 2020

Ja som si kuchynskú linku poskladala sama, pretože som túžila byť v tom našom byte, čo najskôr a muž zatiaľ prerábal iné veci. Nasťahovali sme sa víkend pred vianocami a hoci sa to mužovi nezdalo bývať v byte a zadĺžiť sa a nebývať u rodičov, jedných alebo druhých, tak teraz si to obhajuje pred každým, že sme spravili to najlepšie, čo sme mohli. Ale, hold, to ja som si dupla, že nechcem bývať u nikoho iného, ale nech sme spolu vo vlastnom, inak by to pre mňa nemala význam.

amelie2017
16. máj 2020

Tu linku by som si zmontovala sama, pobalila deti a isla. Svokru milujem, ale staci mi tyzden. Chlap ma len hlupe vyhovorky.

kitycat
16. máj 2020

Mas deti s mamickarom.... Chlap co sa zahniezdil v detskej izbe nie je partner do buducnosti ale niektore zeny sa nepoucia a v detskej izbe plodia deti 😵

h2
17. máj 2020

Vyše roka som bývala bez kuchyne. Kúpili sme starý dom, horné poschodie s 3 izbami bolo nové, dole úplné stavenisko. V jednej izbe sme mali kuchyňu, čiže som tam mala chladničku, stôl a dvojplatničku. Riady som umývala v kúpeľni. Kuchynskú linku som na 90% zmontovala ja. Tvoj muž sa len vyhovára. Ak máte v byte všetko hotové, okrem kuchyne, išla by som tam. Muž by dostal na výber, či ide so mnou, alebo nie.