Bývam v byte na prízemí a bojím sa, že ma vykradnú

lentilka640
14. mar 2021

Ahojte, máte niekto skúsenosť s tým, že vám vykradli byt? Akým spôsobom by sa to mohlo udiať? Lebo teraz som začala bývať sama v byte a v noci ani nespím lebo sa bojím že by ma vykradli... je to totiž prízemný byt. Aj keď neviem či je to také jednoduché ako si to predstavujem 😂

dominikac321
14. mar 2021

@lentilka640 v prvom rade zlodej nepojde ked vie ze v byte niekto je 🙂 v druhom rade by to bol hluk ci by vypacil dvere ci rozbil okno isto by si sa zobudila volala policiu susedov a po tretie nepojde len tak skusit co najde....

sterea
14. mar 2021

Neboj nikto ťa nevykradne, jedine že by mal niekto tip, že máš v byte veci čo stoja za krádež. My sme mali byt na prízemí, nebývali sme tam a napriek tomu nás nikto nevykradol. Byty na prízemí sa podľa mňa celkovo nevykrádajú, pretože okolo tvojich dverí vodne, v noci chodia susedia. Si pod drobnohľadom susedov a ak máš okná otočené do ulice, z môjho pohľadu sú to najbezpečnejšie byty. Zlodej by musel ísť oknom, takže neotváraj okno dokorán a bude to OK. Švagriná býva na prízemí v lokalite kde je dosť cigáňov a nikto ich nikdy nevykradol, dokonca aj prádlo vešia z okna. A za tie roky jej ukradli asi 3 kúsky detského oblečenia.

syslik81
14. mar 2021

ak mas moc nizko okna tak si daj mreze alebo alarm na okna.. na noc sa zatvarat a maj bezpecnostne dvere.. skor vykradnu byt na poschodi kedze na prizemi je nonstop niekto ....

ovaaa
14. mar 2021

Ak je veľká panika treba vyššie poschodie a bezpečnostné dvere....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetka_kamo
14. mar 2021

@viestta nie len vo filmoch, kamarátku vykradli dvakrát, raz práve vtedy, keď boli doma aj s dvoma deťmi, spali, až ráno zistili.

deti95060810
14. mar 2021

viem o ľuďom čo majú v byte väčšieho psa - pes má dobrý sluch....

ivetka_kamo
14. mar 2021

@lentilka640 ja mam byt na prízemí, mám bezpečnostné vonkajšie rolety, keď idem preč na par dni, o nič sa nebojím. Takisto alarm ak by dačo a bezpečnostné dvere. Jedine co je nepríjemne, hocikto ti môže kedykoľvek zaklopať na okno, aj napadnik, ako sa to stalo aj mne 😂, skoro som sa pototo, v noci, išiel posmeleny 😂

julia2018
14. mar 2021

Bývala som na prízemí s obrovskou loggiou, kde mi decko do bytu chodilo s kamoškami cez stoličku. Mala som celé dni bežne otvorené balkónové dvere, bývala som na vyložene cigánskej ulici a nikdy sa nič nestalo. Tam to je take, že celé dni stoja na ulici, debatia a “strážia”. Každý nový a cudzí človek čo prejde okolo je hneď podozrivý. Mala som vyloženú pracku pred dverami, raz sa ma boli opýtať či ju ešte potrebujem a keď som povedala, že áno, tak sa jej už nikto ani nedotkol, ani sa nespýtal. Myslím, že veľmi záleží na tom, kde bývaš. A ja to beriem tak, že mi v podstate nemajú čo ukradnúť. Nič cenne doma nemam. A pracku nedonesú bez povšimnutia. Tak porozmyslaj nad tým, že čo by ti mohli ukradnúť a prídeš na to, že keď nemáš v šuflíka pár tisíc, tak v podstate nič.

liz_lemon
14. mar 2021

moju znamu vykradli a byvala uplne hore...

lentilka640
autor
14. mar 2021

@julia2018 no nejde o to či by mi niečo ukradli, to by mi bolo vlastne asi aj jedno lebo veď ani mi nemajú čo ukradnúť, jedine notbuk a televízor ale skôr sa bojím že by mi nejak ublížili alebo take niečo... keby videli že som tam a tým by som im prekazila plány 😀

larisa
14. mar 2021

Ja som sa dozvedela, ze na 12 poschodí z balkóna ukradli bicykel. Dvere do bytu boli neporušené nič nezmizlo z bytu len ten bicykel z balkóna. Doteraz nechápem ako sa dá ukradnúť z balkóna na 12 poschodí bicykel.

julia2018
14. mar 2021

@lentilka640 štatistiky trestných činov hovoria o tom, že väčšinu majú na svedomí známi, alebo blízki ľudia. Takze ak nemáš psycho exa, ktorý by ti chcel dokázať, že je ten pravý.. asi by som sa až tak nebála

jananina
14. mar 2021

@larisa aj u nás boli takéto krádeže a čo som počula ťahali ich na lane zo strechy 😁

mistymay33
14. mar 2021

@lentilka640 nechcem strašiť, ale Ano, prave prízemné byty sa casto a lahsie vykrádajú cez okno, ak ho mas na vetracku. A Ano, vykrádajú sa ked su majitelia doma. Jednoznacne odporucam dat na ona mreže.

diusqa761
14. mar 2021

Keď sa bojíš daj alarm na okná a bezpečnostné dvere

sterea
14. mar 2021

@liz_lemon -byty na najvyššom poschodí sa najviac vykrádajú, pretože tam okrem majiteľov nikto nechodí, majú tam pri krádeži kľud.

datelinka32
14. mar 2021

https://www.google.com/amp/s/kosice.korzar.sme....
Autorku nechcem vystrašiť ale vykrádajú aj keď dom/byt nie je prázdny..

ankaanka1977
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liz_lemon
14. mar 2021

@sterea tychto vykradli cez strechu, mali otvorene dvere na balkone

lusilla
14. mar 2021

@mistymay33 a to vies odkial, policajna statistika, statistika samospravy, obecnej policie. Byvala si na prizemi a stalo sa ti to a susedom a znamim tiez? Byvali sme na prizemi 10 rokov, dom dlhy na celu ulicu, 7 vchodov, nikoho nevykradli, nic nezmizlo, suseda bezne okno dokoran a zopar krat mi volala ze zabudla ho zavret a je prec nech pozrem ci tam niekto nebeha. Prisla k nam svokra a hovori to si date mreze na okna ze? Kukam ako puk na nu ze ako naco? Ludia zlaty unika vam tu jedna zasadna vec a to taka ze standardny rodinny dom ma okna kvazi na prizemi ci uz vyvysenom ak ma pivnicu alebo na urovni ulice a domov je radovo x nasobne viac a zije tam nasobne viac ludi ako vvprizemnych bytoch a ziju, nema cely narod, cele dediny a obce mreze ako v leopoldove a ziju a spia normalne, to ze vykradnu byt nesuvisi s jeho polohou lebo ak by mali vykradat len prizemne byty tak idu do domov. Spi kludne, to ze zijes na prizemi je uplne v pohode, nemusis vlacit nakup vysoko 😄

mistymay33
14. mar 2021

@lusilla za to ze tebe nevykradil dom/byt na prízemí 10 rokov, tak to znamena, ze byty na prízemí sa nevykrádaju?
Som policajtka, robila som na obvodnom oddeleni v BA a bola som asi na viac ako sto vykradnutých bytoch za svoju kariéru a z vlastnej skusenosti pisem ze väčšina vlámaní bola na prízemných, alebo prvých poschodiach, kde sa dostali vacsinou na balkon/terasu a tam vypacili plastove alebo drevené balkónové dvere. Mali sme aj pripady, kde sa dostali dnu cez vetracku. Ano boli vykradnutého aj vyssie poschodia, kde sa dalo dostat napr, cez strechu vedlajsej budovy, cez strechu garáže a podobne. Z vlastnej skusenosti pisem, ze sa skor vykrádajú na spodných poschodiach/prízemiach (lebo sa tam da dostat cez okno). Samozrejme ze vykrádajú byty aj cez dvere - a vtedy je jedno na ktorom su poschodí.

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lentilka640
autor
16. mar 2021

Ďakujem za odpovede dievčatá, keďže sa odpovede rôznia a jedny hovoríte tak a druhé tak, rozhodla som sa že kašlem na strach a myslím že keby sa niečo malo stať tak sa mi to stane aj keby neviem čo 😂 takze si idem ľahnúť a budem dúfať že sa mi nič nestane 😂