Bývalky - prečo ste také závistlivé, neprajné, protivné, žiarlivé?

23. aug 2023

Tie ktoré sa tu nájdete, zamyslite sa nad sebou a nad tým že lož má krátke nohy. Všade kade chodím nič iné nepočujem, iba aké ste žiarlivé, nedoprajné. Že všetko ex priateľom, ex manželom kazíte, robíte im prieky. Iba ako ich o peniaze odrať, využiť... Málo je takých, čo vychádzajú normálne. Ja žasnem, ako môžte byť také zatrpknuté. Veď to je des počúvať. Zamyslite sa na sebou a nad tým, že ak máte nedajbože deti, tak jedine oni týmto trpia. Myslíte si, že keď huckáte dieťa proti novej priateľke, tak čo? Odkopne ju? A veď aj ak áno, veď si nájde muž inú, aj proti tej budete huckať tie deti? Proti celému svetu ich budete huckať? Nejako ste to nedomysleli, že, ale treba deti huckať, veď čo ak by chceli byť u otcov a ten by nemusel platiť alimenty, že? To je ok, že tie deti trpia, že žijú v prostredí, kde ich len huckáte a preonačujete, lebo asi iné nepočúvajú doma, keď prídu hentak zbalamutené? Veď jedine len to dieťa bude v nepohode. Otvorte si oči. Ako za výživné, deti aj na psychyatriu dotiahnuť. Myslíte si, že keď Vás ide rozpučiť, že ste na ocot a nikto o Vás nezakopne, tak treba ničiť vzťahy expriateľovi, expartnerovi, exmanželovi? Veľa vzťahov to aj tak ustojí, len mi je ľúto tých detí. V takom prostredí existovať. Že deti, aby chodili nastavené od matiek, proti otcom, s komentármi a výčitkami, kde je jasné, že z ich hlavy to nie je. Ako ozaj, je to trápne, nie je to zdravé ani pre Vás a opakujem, hlavne pre tie deti. Už keby ozaj že tak zle som na tom a mám silnú potrebu sa odbaviť na niečom, tak radšej sa idem kamarátke vyrečniť na kávu, kúpiť si dačo nové, zacvičiť, ako dieťom rečniť do hláv výmysly a somariny, polopravdy.... Že deti, aby otec nemohol vziať na dovolenku, lebo aj to sa postaráte, že dobre nedopadne. Aby exka hodiny vyvolávala deťom, úmyselne ich rozľútosťovala, kontrolovala čo kedy jedli, kde boli, pre boha živého ste Vy normálne, takto sa strápňovať? Veď majú otca, on nie je rodič? Nevie sa postarať? Keď nie, načo ste s ním chceli dieťa? Ale na alimenty a keď si zmyslíte a Vám vyhovuje, alebo potrebujete, tak to už Vám nevadí, vtedy nehuckáte deti, že?.....ja sa ani nečudujem, že sú na ústavnú liečbu tie deti. Na Vianoce na štedrú večeru aby deti nevedeli, čo je mať večeru u otca? Ako ozaj sa môžte niektoré hanbiť, ale nezabudnite, že Vás to raz dibehne a ani sa nečudujte, že deti začnú drogovať a skáču z mostov.

jaond19
23. aug 2023

Nuz, k tomuto len tolko, ze radsej si si mala najst bezdetneho.... lebo robit si nervy este aj s byvalkou, to nie je na rok, na dva.... ale vpodstate cely zivot tam niekde v tieni s vami bude, kedze maju spolu dieta (deti)....

lonely66
23. aug 2023

no len sa ukludni. pre blaho tvojho dusevneho zdravia by si mala posluchnut
@jaond19 a najst si bezdetneho.
a k tvojmu vylevu len tolko: ked raz ty budes mat deti a s panom dokonalym sa pre cokolvek rozidete, potom sud ostatne zeny. ty nevies, ako to u koho je a bolo. ty nevies, kolko z tych otcov su v reale ci uz nezodpovedni alebo robia skrz deti prieky byvalym zenam, apod. vypisujes tu siahodlhe vylevy, pricom sama nevies, ako dopadnes. neprajem ti chorobu, prajem ti, aby si si raz spomenula na tieto svoje riadky a pochopila, aka si bola hlupa, ze si ich tu vobec takto napisala.

autor
23. aug 2023

@jaond19 ja mám ale manžela, ktorý má deti iba so mnou. Zažívam to všade na okolo v rodine, bratia obaja, peklo zo života im robia exky. Detto aj v práci to vidím, u rozvedených, rozídených, že exky sústavne robia problémy. Málo je normálnych, nerozumiem tomu, ak majú deti, nemali by si robiť prieky a skoro vždy si robia.

lonely66
23. aug 2023

tak ak mas manzela a je u teba vsetko v poriadku, tak sa na to vyser. nech si toto riesia ti ludia, ktorych sa to tyka.

januska12323
23. aug 2023

A myslíš, že chlapi sú v tom nevinne?

doriiis
23. aug 2023

Mňa si nevšímajte.Ja si tu len budem čítať.🍿

autor
23. aug 2023

@lonely66 práveže aj viem ako to u koho bolo, ako píšem mám dvoch bratov a jednu sestru. Dvaja majú peklo zo života. Jeden preto, lebo sa opäť oženil a druhý preto, lebo už rok má iný vzťah. Ja nenachádzam slov, čo niktoré dokazujú.

autor
23. aug 2023

@doriiis veď aj ja, dúfam, že sa ozve nejaká zatrpknutá exka a objasní nám, prečo je taká. Lebo proste chcem tomu pochopiť.😃🤣

lonely66
23. aug 2023

chcem tomu porozumiet... ked uz

komplikovana
23. aug 2023

ja by som povedala, ze rovnake spravanie je na oboch stranach. Muzi aj zeny vedia robit naprieky a ano mas pravdu, ze tym trpia iba deti. Podla mna ich k tomu vedie ohrdnute ego. Ja poznam v rodine matku, ktora nema rada svojho syna, lebo sa podoba na otca (su rozvedeni)

viestta
23. aug 2023

Autorka, vyzivne nie su peniaze pre byvalku, aspon zvycajne, su to peniaze pre dieta. To, ze sa rodicia rozviedli, rozisli neznamena, ze otec prestal byt otcom. A ako taky ma prispievat na dieta aj financne. Ano, obcas sa najde zena, ktora to s vyzivnym a robenim napriek dotiahne do absurdnosti, ale zvycajne su to muzi, ktori akosi zabudaju, ze aj po rozvode su otcami so svojimi povinnostami (a pravami). To, ze ty sa nazdavas, ze do toho vidis vobec nemusi znameniat, ze mas objektivny pohlad.

autor
23. aug 2023

@lonely66 veď ale ideme niekam s rodinou a v jednom kuse vyvoláva bratova exka buď deťom alebo jemu. Veď to sa nedá, nevidieť, buď mu hučí do mobilu, že všetci počujeme, alebo deti zblednú a prídu ako vymenené po telefonáte s matkami. Ako ja nechápem ako sa ženy, môžu takto strápňovať.
Ozaj budem rada, ak sa ozve nejaká, ktorá hucká deti, ktoré prídu k otcovi v štýle: matka povedala, že toto a hento. Ako??? Top bolo u nás, že neplatí výživné a nielen že platí, ale aj platí aj navyše, oblečenie, školu, jazykovky....atď. a ešte je za debila pred deťmi, lebo matka povedala. Nuž. Čakám, hádam sa ozvú, prečo sú také.

autor
23. aug 2023

@lonely66 nuz ked ty povies. 🤣😃

maminkadeticiek
23. aug 2023

Tebe to trosku klopka na hlavu,ze?Rozmyslam co by ma donutilo,ak je pravda ze som v harmonickom manzelstve a mam vlastnu rodinu takto emotivne riesit cudzie problemy na verejnom fore.Ci ten vylev patril nejakej konkretnej dame?Ale dakujeme za prispevok.

nikaeli
23. aug 2023

až raz budeš stáť na opačnej strane, ozvi sa..

ak sa ťa to netýka, nerieš.. je to problém tých konkrétnych ľudí, vyriešiť si to musia oni a názor ostatných (anonymných ľudí z fóra) je nepodstatný 🙃

inak ak mamička otravuje celú rodinu na dovolenke, prečo jej otecko nepovie jasne čo a ako? prečo si nechá hodiny bučať do telefónu?

maminkadeticiek
23. aug 2023

Jedine co by ma zaujimalo,ako vy a vase okolie riesi,ked sa deti po telefonate s matkou vratia ako vymenene?Co im hovorite?Co si hovorite o tej zene medzi sebou?Ako vynprispievate k ich psychickemu zdravou v tychto momentoch?

autor
23. aug 2023

@komplikovana jezisi to fakt? 🤣 no pruser by bol, ak by sa podobalo dieta na suseda, to by mala pred sebou velmi casto a este aj teda dvojmo 🤣🤣🤣🤣 akoze a to normalne ako neznasa to dieta, lebo je cely otec? 🫢boze my co mame v rodine, ze dala dieta aj na nabozenstvo a nikto ani z nasej a ani jej rodiny nebol tak orientovany, a ved ani ona sama. ale ved, napriek. Darmo jej môj brat hovoril, nech to nerobí iba z prieku...musela, no 🤣No dobehlo ju to, ked sa opýtali pán farár, že ako so svätým prijímaním, že treba chodiť do kostola pravidelne a podobne, tak už ostala červená a šup prehlásila na etiku.

autor
23. aug 2023

@maminkadeticiek nic, sme ticho. Proste to vidis, ze tie deti su v nepohode, ze su stvane. Co mame do nich hucat z druhej strany? Brat si s nimi sadol neskor, po par dnoch, ked sa ukludnili a snazil sa im situaciu vysvetlit, ale to nevysvetlis, ked su sustavne huckane.

autor
23. aug 2023

@nikaeli ak nezodvihne vola detom.

autor
23. aug 2023

@maminkadeticiek nie konkretnej. Vsade je toho plno. Ty nemas v okoli blizkych ludi co spolu neziju a maju deti? Ako vychadzaju, ak smiem vediet?

maminkadeticiek
23. aug 2023

Ale cim konkretne su huckane?Povedz konkretne priklady?

katarinka89
23. aug 2023

Tu sudis a za pár rokov budeš ty na mieste tej, ktorú si súdili. Nenapadlo ta, ze aj ty môžeš byť raz exka a budeš toto o com píšeš, robiť?

nikaeli
23. aug 2023

no a? tak nezdvihnú ani deti.. koľko majú rokov?
ocko si to s mamkou už vydiskutovali, bodka..
sme na dovolenke a nenecháme si ju kaziť 😉
vypíname mobily

ja sa pýtam, prečo si otecko nechá hučať do telefónu..
nehovorím, že nemá dvihnúť, má jej jasne povedať čo a ako 🙃

inak moja dcéra chodila domov od ex s plačom, že babka o mne škaredo rozpráva a nadáva na mňa.. časom sama pochopila, ako to je, ako to bolo - vidí, ako sa k nej správam ja, jej otec, naši príbuzní.. urobila si názor sama..

.. nielen matky (exky) bývajú vyšinuté 🤷🏻‍♀️

akiana
23. aug 2023

To ma velmi jednoduche vysvetlenie - tieto pribehy pocuvame od muzov. Ziaden muz na svete, ani keby ho mucili, neprizna, ze problem vo vztahu bol v nom. Ze mozno robi byvalej ofuky okolo deti, majetku, neplati, pripadne taka muzska specialita, bezal za druhou co este ani neboli rozvodove papiee na sude. Ano, kazda byvala je sialena psychopatka a teroristka, a ty si konecne ta prava, ta spravna, ty robis vsetko dobre. AZ kym ho o par rokov neposles do kelu, a potom budes dalsia v jeho zozname zlych zien. Ale ver comu chces.

maminkadeticiek
23. aug 2023

Nie nemam v okoli rozvedenych ludi vobec.Vo vzdialenejsej rodine jedny,a viem ze travia Vianove aj s otcom aj mamou spolu,takze asi sa vedia dohodnut.Naozaj nepoznam taketo situacie.

zoeeoz
23. aug 2023

Zaujimave ze vidis len zeny ake su zle a hlavne vo vacsine pripadov to mas sprostredkovane, t.j. nezazivas to na vlastnej kozi...ja zas poznam riadne extremy zo strany otcov(ex manzelov) a teraz co?..ty si tiez asi riadna kapacita ked riesis inych a nie seba

tosomja
23. aug 2023

Úplne súhlasím, máme to presne tak. Ale zase nesúhlasím, že v každej rodine. Ja som tiež ex, a moja dcéra má voľnosť, kde chce, tam ide. Nerobím problémy ani ja, ani on.

katarinka89
23. aug 2023

Ešte mi nedá nenapisat: píšeš sem zrejme v domnení, že sa tu nájdu tvoje ex- svagrine. Nieje nič horšie, keď premotivovana švagriná ( rozumej ty) šírka noc do osobných vecí ex manželov a vesia to na koňa. No ďakujem ti pekne za takúto osobu.ty si ži svoj život, keď sa rozvedies- bud príkladom pre ostatné exky. Len nezabúdaj, že každá minca má 2 strany a každá saláma ma 2 konce 😘

irusa
23. aug 2023

prečo si nežiješ svoj život....ale riešiš iných ???? Koľko si toho dnes vypila ??? Prípadne asi slnko ma tiež vplyv na tvoj emocionálny prednes

monro
23. aug 2023

Ja, ako bývalá manželka, by som vedela elaborát písať o nových priateľkách 🙂