Byt a dlh, ktorý urobili nájomníci pred nami

marcelka587
30. júl 2017

Dobrý deň prajem všetkým. Súrne hľadáme podnajom už dlhšiu dobu. Konečne sme našli byt pre nás a naše podmienky ideálny. Ide o obecný byt, ktorý odstupujú terajší majitelia. Ti tam, ale uribili dlh kt. mame zaptiť my. Ja som byvala celý zivot v dome podobne aj priateľ preto nevieme ako postupovať, neda sa s tym.dlhom nič urobiť? Napadlo nas ci by sa aspon zmierniť nedal alebo čo..takto to funguje bežne či? Prosím ak mate niekto skúsenosť, alebo nejaku radu napíšte. Budem veľmi vďačná

ragulca
30. júl 2017

@marcelka587 no neviem, ale prečo by ste mali uhrádzať cudzí dlh?

marcelka587
autor
30. júl 2017

@ragulca toto si hovoríme aj my,..nevieme ako to chodi bežne preto sa pýtam 🙂 platit nieco za minule.mesiace este za niekoho ineho😕

sissy27
30. júl 2017

@marcelka587 nevyznám sa do tejto problematiky, ale keďže je to obecný byt, tak mi to príde logické... obec zrušila predchádzajúcim nájomcom zmluvu z dôvodu neplatenia, a niekto ten dlh vyplatiť musí, takže túto podmienku prenášajú na nových nájomcov, pretože je to jednoduchšie ako súdiť sa s niekým, komu zrejme ani nie je čo zobrať... Buď toto akceptujete, alebo nie... Keby ste si prenajímali byt od súkromnej osoby, tak ten bude mať tiež nejaké podmienky, ktoré buď akceptujete alebo nie...ale skúste sa obrátiť na právnika, aj tu je skupina Právna pomoc, určite budú vedieť poradiť, či je to v súlade so zákonom alebo nie...

kviettky
30. júl 2017

Blbost jak mraky.

lilyianka
30. júl 2017

@marcelka587 ked je to obecny byt,treba ist na obecny urad a riesit to s nimi....akoze velmi by som sa divila keby ste boli taki hlupi a platili dlh za cudzich ludi...dokonca este pises keby ho zmiernili...neblazni! Tebe padaju peniaze z neba? S takymito podmienkami by som nikdy v zivote nesuhlasila...ak predchadzajuci najomcovia neplatili tak tento problem ma riesit obec a nie nasledujuci majitelia...takisto dlh by mala zaplatit obec ..aspon podla mna....
Bud hladajte iny byt alebo tento za tychto podmienok urcite nie!!

jumama
30. júl 2017

Ja by som sa tiez nepytala ineho ako Obecneho uradu, ved ti ludia ak im byt nepatri, nemaju pravo s nim nijako zachadzat a jediny kto vam ho moze dat do najmu je Obecny urad. S Obecnym uradom musite uzavriet zmluvu o najme, inak je to cele podozrive, aby to nebolo tak, ze len vytiahnu z vas peniazky, vyplatia svoj dlh a vam ostanu len oci pre plac.

marcelka587
autor
30. júl 2017

Ďakujem všetkým 🙂 zajtra teda ideme na obecny urad, uvidime čo na to povedia. Veľmi ste nám pomohli, prajem pekný zvyšok dňa

sissy27
30. júl 2017

@marcelka587 takže vám ten byt nedáva obec, ale predchádzajúci (resp. ešte stále aktuálni) nájomcovia? tak to určite nie je ok, na to, aby bol pridelený obecný byt, je potrebné spĺňať určité podmienky a nie je možné hýbať s tým bytom ďalej... Ja som bola v tom, že obec od vás požaduje uhradenie dlhu, čo by som chápala ako jednu z podmienok nájomnej zmluvy...

oli18
30. júl 2017

Možno je to sito zo strany obecného úradu na záujemcov o tento byt. Obecných bytov je málo a keď chceš bývať, prijmi naše podmienky. Možno sa niekto nájde, kto to zaplatí a ten do toho bytu pôjde. Kto nezaplatí, bohužiaľ.

marcelka587
autor
30. júl 2017

No je to takto terajsi podnajomnici povedali ze dlh je treba zaplatiť na úrade. Ci to ale ziada obec som nesistila volat tam budem hneď zajtra rano

katarinamarkova
30. júl 2017

@marcelka587
😀 takže ono je to tak, že tebe niekto cudzí, komu ten byt ani len nepatrí povedal nejakú blbosť a ty to hneď berieš ako hotovú vec??? fakt?
Veď ty jednáš o podmienkach s obcou, nie s niekým cudzím, čo trepe dve na tri.

lilyianka
30. júl 2017

@marcelka587 a co maju podnajomnici s tebou? Oni jednaju s obecnym uradom a ty jednas s obecnym uradom....s nimi by som sa ani nebavila...

Este ze boli natolko korektni,ze ta poslali na OU a nechceli,aby si ten dlh vyplatila im na ruku 🤣🤣🤣