Bude povolený beh cez sviatky?

8. apr 2020

Nikde som nenašla odpoveď na otázku, či si môžem ísť teraz zabehať... výnimky sú cesta do práce, k lekárovi atď. do prírody v rámci okresu. Patrí tam aj to, že si pôjdem zabehať? A s kamarátom?
Pýtala som sa známych policajtov a vojakov a oni, že vraj v rámci okresu môžem. Mne to príde divné, keďže do výnimiek patrí aj také kočíkovanie a ja si môžem ísť zabehať s človekom s ktorým nemám spoločne bydlisko (a je to policajt, takže by to mal vedieť 😂) a časť cesty bude po sídlisku.
Ďakujem za odpovede. Dohady nie prosím, niekto kto fakt vie potvrdiť, že sa môže "vychádzať" za účelom športu a že sa môže bežať s niekým, s kým nemá spoločne bydlisko. Alebo odkaz na stránku, kde sa o tom píše

majka992
8. apr 2020

Jasné že možeš. oni chcú zabrániť veľkým návštevám cez celú republiku ... vrámci svojho okresu si možeš robiť to čo doteraz. .. nikto ťa nebude kontrolovať s kým beháš... jedine keby ste si zabehli do iného okresu :D

lenka2710
8. apr 2020

Ide hlavne o to, aby sa ľudia nepresuvali medzi okresmi alebo skrz celou republikou, v okrese pochybujem ze budu niekoho kontrolovať, možno namatkovo auta, ale bežiacich alebo prechádzajúcich sa ľudí pochybujem

saska121212
8. apr 2020

Mna by zaujimalo, či môžem v pohode chodiť s malým von- keď nechce nosiť ruško. Ma rok , nevie to pochopiť 🤷‍♀️

rooskoliv
8. apr 2020

Behat s tym kamosom ofiko nemozes. Pocas Velkej noci plati zakaz zhromazdovania sa osob, ktore neziju v spolocnej domacnosti.... Takze zabehat si mozes ist, ale sama

kiwi3
8. apr 2020

presne ako pise rooskiliv, mozes ist, ale bez kamosa, ked s tebou nezije

mondolina
8. apr 2020

@saska121212
Do 2 rokov sa rúško deťom neodporúča.

berry266
8. apr 2020

@saska121212 do dvoch rokov nemá mat dieťa rúško, nemá natoľko vyvinuté pľúca aby to udychal....

simonahra
8. apr 2020

nevidím v tom problém, tiež pôjdem behať so ségrou a už sa na to teším, že aspoň tak vypnem 🙂 ale pôjdeme niekam kde nikto nie je aby náhodou nebol problém 🙂

erickatt
8. apr 2020

Tak bežte 3 metre od seba, ste sa náhodou stretli

queen_el
8. apr 2020

Behať môžeš ale nie s kamarátom, ak teda s ním nebývaš

luciannka83
8. apr 2020

Veď si chod zabehať sama. Načo k tomu potrebuješ dakoho. Zas je to len riziko nákazy.

lujza123
8. apr 2020

Nemôžeš si ísť zabehať ani s vlastným frajerom aj keby spolu bývate neviem koľko rokov ale trvalý pobyt mate každý inde....
Toto je cele taky super nápad ako kontroly na hranici okresov počas pracovného tyzdna