Bude kríza?

4. apr 2023

Plánujem zmeniť prácu, ale mám strach, neviem či risknúť a zmeniť alebo zostať tam, kde som. Príde nejaká veľká nezamestnanosť? Zmenili by ste prácu ak by ste mali možnosť alebo nemám teraz riskovať? Vôbec neviem čo robiť. Bojím sa, aby neprišla nejaká obrovská nezamestnanosť, ja budem v skúšobnej dobe a pôjdem ako prvá.
Nie som zrovna ten typ, ktorý sa bojí, ale v tejto dobe už neviem čo si myslieť, ekonóm nie som, nerozumiem týmto veciam.

viestta
4. apr 2023

Kriza je tu uz treti rok, kedy skonci nikto nevie.

slniecko66
4. apr 2023

Mas uz nejaku druhu pracu istu?

autor
4. apr 2023

@viestta Viem, myslím nejakú krízu, keď bude nezamestnanosť a prepúšťanie.

viestta
4. apr 2023

Autorka, kazda kriza prinasa znizovanie vyroby a prepustanie. V tejto sa to uz stalo, ako to bude pokracovat len cas ukaze.

autor
4. apr 2023

@slniecko66 Počítajú so mnou na tpp.

oskorusa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. apr 2023

@viestta Zatiaľ to nie je žiaden extrém, neprepúšťa sa až tak. Len neviem či sa držať svojej terajšej práve alebo skúsiť novú. Tá nová ma veľmi láka.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. apr 2023

@oskorusa S nástupom umelej inteligencie asi nie.

autor
4. apr 2023

@kittykat22 Ja sa len bojím toho, aby neprišla fakt nejaká obrovská kríza a ja budem v skúšobnej dobe a zrazu bum.

maminkadeticiek
4. apr 2023

Tak sa boj a budes mat tak akurat vies co.Svet praje odvaznym.Nastav sa na to ze to bude super,a dostanes zmluvu na tpp.Bodka.

apolka77
4. apr 2023

Záleží v akom odvetví robíš.

autor
4. apr 2023

@maminkadeticiek Preto som sa chcela poradiť. Lebo aj z okolia ľudia mi hovoria, že nech nevymýšľam teraz, že prichádza niečo veľké. Neviem teda čo, ale vraj to bude zlé. Tak ja už neviem.

autor
4. apr 2023

@apolka77 Mám možnosť ísť pracovať do azylového domu, pre matky s deťmi. Teraz pracujem v domove dôchodcov.

viestta
4. apr 2023

Ked dojde kriza, moze ta prepustit aj terajsi zamestnavatel. A vobec nemusi prist ziadna kriza a moze ta prepustit. Istotu nemas nikdy a nikde, ani mimo krizy.

autor
4. apr 2023

@viestta samozrejme, ale vždy budem mať možnosť sa zamestnať inde.

viestta
4. apr 2023

A ked ta prepustia z azyloveho domu, uz tu moznost mat nebudes?

lucka_ke
4. apr 2023

v domove dôchodcov si prácu nájdeš vždy

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
4. apr 2023

čo veľké prichádza? 🤔

valandra26
4. apr 2023

takto by som rozhodne nezmyslala, lebo sa potom nikam neposunies... ak ti praca nevyhovuje, nie si tam stastna, tak je cas odist, pracu si najdes aj inu... ak sa budes snazit, je jedno, ci je kriza alebo nie... no ako tu uz bolo pisane, je fajn, ak co to nasetrene mas, aby si neostala hned bez koruny...

anjelicek26
4. apr 2023

Normalne zmen pracu za tu, ktora ta bude bavit viac. Ktora ta bude naplnat viac. Zivot ide dalej kazdy jeden den treba zit tak, aby si bola spokojna. Aj to, co sa tyka prace. Nezamestnanost? Urad prace, podporad, pol roka na to, aby si si nasla nieco ineho. Ziadna drama. To, co robis v zahranici platia zlatom, takze worst-case scenario, tam ta zoberu okamzite druhy den odjazd... a za stvornasobny plat... keby teda nejaka ta drama nastala...

autor
4. apr 2023

Práveže neviem čo veľké prichádza 😁 Vraj kríza, nedostatok práce

mondolina
4. apr 2023

ešte že som o tom nepočula a nemusí ma to trápiť

anjelicek26
4. apr 2023

Aj ked bude "kriza", o ludi sa bude treba starat stale... tam sa nic nezmeni...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminkadeticiek
4. apr 2023

Nebola si ty u nejakej vestice? 🙄 Kto iny by ti povedal ze prichadza "nieco velke"a nepovedal co.Prace bude vzdy dost,len mozno inej.

autor
4. apr 2023

@jj298 Hovorili také tie veci ako žiadna práca a nepodmienený príjem, digitálna mena atď.. ale ja sa skôr bojím nedostatku práce.

bessie12
4. apr 2023

Ludia menia pracu denne. Tej je viac nez dost. Sama som odisla z prace ani nie po tyzdni, lebo sa mi tam proste nepacilo a tak som zase na zaciatku. Ale, kedze si robim zalusk na jednu pracu, tak teraz urcite nebudem stresovat co bude, ak by ma prepustili. No nic nebude. Zivot ide dalej a ked nie ta, tak bude ina praca.

oli18
4. apr 2023

Ako asi nahradi umela inteligenciapracovnika v DD, ci v azylovom dome? A kolko rokor prejde, kym UI nahradi ludi tam, kde je to mozne? No este vela. Takze zmen robotu, ak to tak citis. Necakaj na nic velke.