Bronchoskopia. Ako to prebieha?

elise
8. jún 2010

ahojte vo štvrtok mám podstupiť tento zákrok a budú mi aj z priedušiek aj z pluc odoberať vzorky. je niekto taký čo to podstupil? ako to prebieha ako to budem cítiť ked mi budú zavádzať do dýchacieho traktu ten prístroj a ako tá anesteza prebieha vraj budem pod čiastkovou. vygoglila som to ale píšu len negatívne reakcie a hlavne zhoršenie dýchania a celkového zdravotného stavu. vie mi niekto poradiť? alebo čoho by som sa mala vyvarovať. lekár mi povedal že to nič nieje že to nebolí ale ja sa toho bojím. ak by tu nejaká tema takáto bola pošlite linku lebo ja som nenašla nič. dakujem.

elise
autor
8. jún 2010

nikto to neabsolvoval? alebo je tu nejaká doktorka či sestra ktorá to robí alebo videla ako sa to robí? 😅

naty
8. jún 2010

mm má astma, byl na tom a říkal, že se umrtvuje lokálně v krku sprejem, pak ti tam zavedou nějakou hadici a skrz ní kameru do plic, prej to jen lechtá, vůbec to nebolí...jen pak nesmíš nějakou dobu jíst a pít než ti odezní to umrtvení...podle manži je to o hov*ě... 😀 ...následky ani jiný vedlejší efekty veškerý žádný, ani prej neví, co by to jako mohlo způsobit za komplikace... 😕

elise
autor
8. jún 2010

dakujem naty potom napíšem ako som to vnímala ja len sa strašne moc toho bojím 😒

naty
8. jún 2010

to chápu, strach z neznámýho je sviňa... 🙂 ...podle manži to není nic příjemnýho, ale radši tohle než kolonoskopii... 😀 ...kdybys chtěla ještě něco vědět, klidně písni!! A neboj se, určitě to zvládneš!! Já si teď občas říkám - když sem zvládla porod, tak už všechno... 😀 ...a věř mi nebo ne, pomáhá to... 😉

elise
autor
8. jún 2010

máš pravdu že sa bojím neznámeho aleaj s tým pôrodom máš tiež pravdu rodila som velmi ťažko malý ma komplet dotrhal ešte rotoval ked vychádzal von tak ked som zvládla pôrod tak to musím zvládnuť...ale bojim sa strach tam je....a záktrok manželovi robili v sede alebo v leže?

naty
9. jún 2010

v leže...ale myslím, že by nemusel být problém, kdybys chtěla třeba sedět a tak, tam to nic neovlivní...leda, že bys chtěla ležet na břiše... 😀

tina1979
14. nov 2014

@elise ahoj, viem, ze je to davno, ale hladam info o bronchoskopii. Prosim Ta, ako to prebiehalo a ako dlho to trvalo ? dakujem

elise
autor
14. nov 2014

@tina1979 ahoj rano sommprisla do ambulancie v nemocnici, chcela som sinovzruetcambulanciu a vidiet pristroj, sestricka bola zlara, bola som vvtrnave. Potom dosla lekarka a dali mi miestne antibiotikum a sprejdo hrdla a potom tam pchali hadicku, nebolelo to len to bolo neprijemne, citika som presun z jednych pkuc do druhych ake len ako tlak. Doktorka rozpravala comu so bola rada, trvalo to kratucko cca 3 az 5 minut.potom som sedela ba chodbe a kaslala vypluvala sliny treba si zobrat vela vreckoviek, nic sa neskie pit ani vyplachnut usta, po cca 2 hofinach pozrela do hrdla ci ue priechod uzatvoreny a sla som domov, musis mat sprievod.najhorsie bolo doma prehltnut glg vody a zapit tabletku aledruhy den bolo dobre, snazila som sa veka spat, potom som jefla kasovite veci a asina 4 den som sa odvazila dat si chlieb.drzim palce. Poviem ti ze porod je tazsi .

lzusak
25. nov 2014

@elise ahojcek a prosim preco si podstupila bronchoskopiu? ja mesiac kaslem tak idem zajtra na stery

elise
autor
26. nov 2014

@lzusak poslal ma plucny raz dom vykaslala krv alepo bronchoskopiia odbere vzoruek mi zistili bakterie tak som mala nasadene antibiotika

lukas897
6. okt 2016

Zdravím Vás chcem sa spýtať či tento alebo predchádzajúci rok bol niekto na tomto zákroku v nemocnici Bratislava Ružinov ? Poprosil by som Vás keby ste mi napísali referencie na túto nemocnicu ďakujem

bobakucerova
14. jan 2020

práve som absolvovala bronchoskopiu ako hispitalizovana. tu v nemocnici to robia s uspanim len v niektorých prípadoch. je to údajne veľmi nepríjemné. ja som od strachu odpadla tak mi to robili na budúci deň - dnes s prispaním. po zákroku som akurát 2 hodiny mala drazdivy kašeľ, musela som ležať nepit nejest 2 hodinky ale to sa dalo zvladnut. sestricky kontroluju pomáhajú radia. ak chcem vedieť presnu diagnózu že co- tak je to výborné vyšetrenie.

iwettapd
21. feb 2020

Ahoj Boba,
prosim v ktorej nemocnici ti robili bronchoskopiu s prispatim ako pises?
Vdaka za info,kedze prave dnes som sa dozvedela na alergologii,ze to hrozi synovi 10 r.
Neviem si to predstavit bez uspatia.

13matka17
13. feb 2024

@elise ahoj, prosim a ake si male este tazkosti? Ja mam neutichajuci kasel uz 3 tyzdne a tiez som mala 2 krat krv. Dnes vravela doktorka ze ppjdem na to vysetrenie a velmi sa bojim. Tiez si mala vsetko ostatne negativne? Ja totis mam vsetko vporiadku aj hlien mi testovali.